Kuny

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#121 Nový příspěvek od Britt »

Je to blbě vidět ale já bych to tipoval ne štěně.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kuny

#122 Nový příspěvek od bourač »

nemám rád záhady, že je to štěně mě taky na chvíli napadlo, až se objeví sousedovo čokl mrknu jestli nemá cecky. Pak bych si uměl vysvětlit jak se mládě mohlo dostat ke mě na střechu.
Na mláděti není vidět vůbec žádné poškození - pokud by ho nesl dravec v pařátech (a proč by ho pouštěl?)
Kunu jsem viděl jen dospělou a je to dávno, kuna skalní. Mládě je do černa a má žlutou náprsenku.
Asi ho dám do mrazáku a vezmu na analýzu DNA.
Pokud je to štěně zeptám se souseda proč hází živá štěňata přes dům na ulici když se neumí trefit a hodí ho sousedovi na střechu.
ObrázekObrázekObrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Kuny

#123 Nový příspěvek od Irčan »

Ať to je co chce tak to byl živej tvor než se to utopilo a muselo to zažít neco bolesti,asi su měkká sračka ale jaksi mě to nedělá dobře. :'( Ne že bych hromadu zvířat krz sežrání nebo ze sócitu nezabil ale vždycky sem měl výčitky dyž mě připadlo že neco muselo zbytečně trpět: :'(
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kuny

#124 Nový příspěvek od bourač »

tak to mám úplně stejný, mám rád všechny živý tvory kromě much, komárů, myší a indoevropanů. Ta moje ženská si prý představila jak by bylo obtížné tak malé slepé kotě vykrmit a udržet při životě (oba chodíme do práce, doma nikdo) tak ji nenapadlo nic jinýho než to rychle utopit :-/
Bejt u toho hned aspoň bych se tady zeptal Britta, nebo místního veterináře. Třeba by to mělo řešení.
Pořád nevím co to je, pes? kuna? fretka? A jak se to mohlo dostat pádem ke mě na střechu. Pokud pes tak tušení mám. Uvidíme.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kuny

#125 Nový příspěvek od vlada34 »

Kuna ;-)

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Kuny

#126 Nový příspěvek od JARDY »

Taky bych si typoval kunďátko.Staré kuny nemám rád,protože kde žijí tam všechno rozhryžou a vyměšují,je to strašný smrad.Mladé asi taky nebudou k jídlu,tak že koupací sud bylo správné řešení.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#127 Nový příspěvek od Britt »

Doktořice hodila oko a aniž bych jí říkal o co jde, jasně poznala Kunu, podle té bílé náprsenky. Je to asi týden staré mládě.
Hned mě zjezdila, že štěně je kratší a má delší nohy a že už bych to měl jasně poznat. :red:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kuny

#128 Nový příspěvek od bourač »

Kuwa nechal sem mršinu ležet na zahradě, chtěl sem jí schovat ale zapoměl sem. Je pryč, něco jí zprivatizovalo.

Potřebuju nějaký informace jak se chová kuna.

Mám zánovní krov + střechu (plech) izolace 20cm vaty. Do střechy jsou větrací škvíry 4cm - proleze to kuna?
Někdy v noci slyším z kuchyňské digestoře (vede svisle zkrz střechu až ven - komínek) hrabání a šustění.
Musí být absolutní ticho a po delší dobu. Jinak se ten černý nájemník bojí a je potichu, když je ale dlouho klid začne se tam pelešit.
Slyším ho tak jednou za měsíc, měl sem podezření na nějakého ptáka. Žádnej smrad a výkaly, žádné zjevné poškození nikde nic.

Rozebírat střechu se mi teda vůbec nechce, ani zvrchu ani zevnitř. Proleze kuna 4cm škvírou?

U souseda na starém ořechu pár metrů ode mne bydlí veverka, je jí často vidět jak šmejdí po ořechu a někdy zaběhne i k nám.
Taky mi chodí po zahradě ježek. Straky atd. Něco jako kunu jsem tady nikdy neviděl ani žádný trus. :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Kuny

#129 Nový příspěvek od bratrH »

Soused chalupář používá elektronické plašiče kun a slouží to.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#130 Nový příspěvek od Britt »

Buď rád že bydlí u tebe, protože na svém neloví, aby měla klid.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kuny

#131 Nový příspěvek od Joe66 »

Bouraci pre pripad poriadne pripevni na tie vetracky neaku mriezku-najlepsie poriadne ju prisrubovat. Mne ked som byval este v predoslom dome tak sa kuna dostavala na povalu cez stablon-chybala jedna doska asi 6az 8cm siroka a ked sme ju -dosku pribili tak ta mrcha tu dosku neako vyhryzla alebo vypacila a musel som to dat spravit nanovo a poriadne a stablon bol na 3poschodovom dome! Ale za ten cas ta kunda rozhryzla izolaciu+ rozmetala ju na povale+foliu a nebolo toho malo,ze zbytocna robota a prachy .Cize predijt skodam vcasnymi opatreniami+ podavaj otravu

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Kuny

#132 Nový příspěvek od JARDY »

Nedělej si iluze,žádný smrad žádné nic,o to je to potom horší.Dvacet čísel vaty něco utlumí a nasaje,vyžeň jak nejrychleji než ti tu vatu rozcupuje , pak trvá roky než to vysmrádne.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kuny

#133 Nový příspěvek od vitex »

Pomůže přítomnost psa,nebo rádio.Vlastní zkušenost z novostavby.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Kuny

#134 Nový příspěvek od Irčan »

Víťo možná záleží dost na tom jak ten pes"pracuje".Totok je z jinýho fóra:
Mi od kun na rozsáhlé půdě, kůlnách, stodole apod. pomohl dobrman. Zčásti je zlovil a zbytek vyštval. Bohužel při jeho zarputilosti možná udělal více škody než užitku. Vytrhával prkna, hrabal, všechno rozházel. I uskladněné řezivo v hraních.
A naposled, vyčenichal kunu v autě na dvorku, v teplém motoru...
Šel po ní. Výsledkem byla zeškrabaná přední část karoserie, utržená RZ i s držákem, utržené všechny ozdobné lišty včetně loga výrobce, urvaný stěrač a z motorového prostoru vytržený nějaký el. kablík.
Naštěstí auto zůstalo pojízdné.
:D :D
Autor: Rafael.
Rafaele dík! 8)
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kuny

#135 Nový příspěvek od Joe66 »

Dobre,ze ten Rafael nechoval neaku selmu alebo nedaj boze slona co by chytal kuny :smich: To by asi to auto nasiel rozdupane :D :D

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“