Naše kočky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Naše kočky

#316 Nový příspěvek od oco13 »

Tak to potvrdím, mačky aj keď všetky tri vážia dokopy tolko čo naša fenka tak zožerú raz tolko. Naša má dietu a granule jej odmeriavam - jazvečík aj keď je maxi tak nesmie mať viac ako 15kg. Jogurty len biele, to je tá zdravá strava čo kupuje gazdiná. :typek:
A prečo jej vystávajú granule? lebo jej samej nechutí jesť, takže nažrať sa ide až keď je niekto z ludí nablízku - to aby videl kolko roboty má ona s tým hryzením granúl.
Mačky majú na žrádlo urobenú jedáleň - takú búdu aby sa im ku žrádlu nedostal pes.
Obrázek
V ďalšom živote chcem byť kocúrom práve v tomto dome :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naše kočky

#317 Nový příspěvek od ota »

Oco naše kočka měla taky svojí jídelnu na okně v kuchyňi. No vnitřní parapet kuchyňského okna je dobře 80 cm hlubokej. Zeď v kuchyňi je tlustší než metr. No a tam mohla kočka hodovat vesele. Axis stál u parapetu, hubu položenou na dlaždičkách a kňučel, bo nedostal az uplně dopředu kočce na misťičky. Vyskočit na parapet packama by zvládnul jak nic. Ale když byl štěně, smekly se mu packy na tarasu a vyválel se. Od té doby se bojí co je vejš jak židle. :smich: Občas kočka dostala kus masa a to na ní i štěkal. Manželka mu dala taky a on jen syrové hovězí, vepřové ne. Ale kočce to záviděl.
No když kočka pendluje, to známe. Pes si umí otvírat ven. Kočka vždycky počkala, až pes otevře balkonový dveře a šup ven. Třeba 5x za noc. Dom si strčila do okna, nebo v létě bylo okno otevřené, nebo škrábala a buďto manželka nebo i pes ji otevřeli. Nejhorší že kočka na podzim nosyla dom myšáky! Poustěla si je a chytala. Ale už jsme to pak podle mňoukání za oknem poznali, že nese myšáka. Jednou ji doma zdrhnul. No mazec lítali jsme ve 2 rano a honili myšáka. Nakonec Axis stoupnul packou na myšáka když letěl kolem. No vyšel prdelí! Přecijem Axis má prední tlapu jak já ruku. A když stoupne z plna je to znát. Pak čuměl proč ta věc pod tlapkou už nic nechce dělat. Kočka musela pak chodit přez ,,vstupní kontrolu". S nástupem zimy se to zklidnilo.

Uživatelský avatar
pani-kenybzova
Příspěvky: 4667
Registrován: pon srp 24, 2009 2:09 pm
Bydliště: u kenybzů

Re: Naše kočky

#318 Nový příspěvek od pani-kenybzova »

Oto kolik se číča dožila?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naše kočky

#319 Nový příspěvek od ota »

No čičině bylo asi 10 roků. Já tedy myslím, že skoro 11. Počítal jsem to tak nějak a dovezl jsem ji od kolegy z práce. Přesně ale nevím, kdy to bylo. Manželka koukala do očkovacího průkazu a podle něj 10 roků. Kdybych potkal kolegu z bývalé práce, on je pedant na všechno, možná by mi řekl přesné datum. Ale byl jsem u něj s krabicí a pantáta u něj mě vodil po place a ukazoval mi bečky s kvasem a šťouchal do nich takovým štycholcem, takže to bylo kousínek po sklizni ovoce. Jo pantaťík měl těch beček celou řadu. On si rád polkne pálenky. Kdyby najednou venku zhasli, svíťil by nosem jak lampou! Asi tak. :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#320 Nový příspěvek od Britt »

To je takový nižší průměr. Měli jsme v ordinaci 21 letou veteránku, ale na ní už to bylo poznat, že je to stařešina. Jinak kočka běžně 12 -15 let, ale je to hrozně individuální, stejně jako u lidí. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naše kočky

#321 Nový příspěvek od ota »

No jezdili jsme s ní k doktorovi a on ji vždyky napíchal a ona třeba na dva dny ožila. Pak sle už nechtěla ani slejzat z polštáře dolů. Nosili jsme ji ven a pak zase dom. Trvalo to asi 40 dnů. Doktor říkal, že ji asi přestávají fungovat játra. Jinak pořát předla a mazlila se, ikdyž už se nemohla postavit na nohy. Doktor povídal pak, no poslední injekce, víc toho nelze vymyslet. Asi za 4 dny usnula a v 10 hodin jsem se na ní přišel podívat a už byla studená. Do poslední chvíle byla pozitivní. Ještě večer kdyz ji manželka měla v náručí předla. U doktora vyloženě na prohmatání nikde nic. Aňi nemňoukla, že by ji něco bolelo. Jo je to jak píše Jarda. Někdo má ten kořen tužší a někdo ne. I tak je to se zviřátkama. Ořvali jsme to všichni. Však to byl plnoprávnej člen rodiny.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#322 Nový příspěvek od Britt »

Dneska jsem zůstal stát s otevřenou hubou. Doktořice přiletěla v poledne jen na otočku a tak zůstala v doktorském hábitu. Puntikočka, která nikdy nikomu neublížila jí zblejskla, zasyčela jako hadice, naježila se jak dráček a nelítostně na ní zaútočila. Ani já nebo kulekouš jsme jí nemohli zastavit. Nevím jestli to je možné, že by si pamatovala, když jí doktořice kastrovala, ale šla po ní opravdu zle. Takhle nasranou kočku jsem snad neviděl ani v ordinaci.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Naše kočky

#323 Nový příspěvek od oco13 »

Ja mám smútok :'( vonkajšieho Mura mi pred dvoma dňami zrazilo auto :vztek: Totalne bočná slepá ulička a toto. Plakal som ako malý chlapec , keď som ho pochovával. :'(
Bude mi nejaký čas trvať, kým to rozchodím, teraz ho ešte všade na dvore hladám očami :pistol: Na starobu sa zo mňa stáva měkota :-/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#324 Nový příspěvek od Britt »

Nejsi zdaleka jediný, kdo by to ořval. Je jaro a teď je spousta koťat, tak si snadno seženeš jinou mindu a vychováš si jí nebo ona tebe, jako mě ta malá kurva puntíkatá.
Doktořice kolikrát nevěřícně kroutí hlavou, jak si rozumíme a jak si dokážeme spolu povídat. Nekecám, normálně na ní mluvím a ona mi odpovídá. Bengálové jsou hodně komunikativní a někdy je to hrozná legrace.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Naše kočky

#325 Nový příspěvek od oco13 »

mám zakázané - vraj dve mačky doma stačia :-/ Tak ich obe straším a hulákam, keď ich zbadám na ceste.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#326 Nový příspěvek od Britt »

To je marný. Ty naše se taky toulají po ulici, kocour si lehne na kanál a neuhne ani když auto dojede až k němu a zatroubí.Zkoušel jsem ho vyhánět z ulice, ale to jsem vypadal jak tančící Derviš a kocour tam byl za chvíli zase.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Naše kočky

#327 Nový příspěvek od Killer Koly »

oco13 : nejsi zadna mekota. :friends: me jen tak neco nerozhazi, ale tohle jsem si zacatkem ledna prozil taky a skoro tyden jsem se z toho nemohl dostat, vlastne jeste porad jsem z toho tak nejak na mekko. taky se mnou kocour zil skoro 20 let, v dobrem i zlem byl porad se mnou. byl se mnou dele nez moje zena
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Naše kočky

#328 Nový příspěvek od Sadra17 »

Leží takhle normální kočka ? Obrázek
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naše kočky

#329 Nový příspěvek od Čárls »

Rovná si hřbet :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#330 Nový příspěvek od Britt »

Tohle je ještě normální poloha.

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“