Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#166 Nový příspěvek od imaginaro »

*123 píše: pát dub 14, 2023 6:30 pm A to buď rád, že se ti k rybníku nenakvartýrovali bobři, to je teprve pakáž
pravdu díž :vztek: :zly: :vztek:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#167 Nový příspěvek od mastnacek »

Vlakno je tak nejak o selmach.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#168 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak už aj tady. Že širokého okolí jsme první
Obrázek
Pi.a co teď. Na noc to co zbylo zavřu, ráno pustím, ale to tak nejde do nekonečna.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6162
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#169 Nový příspěvek od fikejz »

To je škody! Jestli vidím dobře byly to letošní jehňata. Jak říkáš, alespoň na nějakou dobu zavírat.
Já takhle zavírám kachny a pouštím je až když přijdu z práce. Je to na prd, ale furt lepší než krmit lišku :vztek:
U ovcí to musím zaklepat, zatím dobrý. Snad to je tím, jak mám udělanou ohradu - celková výška sice jen 90cm, ale dohromady pět šňůr, z toho spodní tři el. napájené. A už delší dobu používám pouze lanko s devíti drátky (9 x TriCOND 0,25) 3mm silné. U něj mám spoleh, že ohradník tluče po celé délce jak má! A taky pořádného pasáka. Koupil jsem s výkonem 15J, v té době se silnější koupit nedal. Sice se dělají a na trhu jsou, ale ty mohou montovat jen firmy stavějící ohrady (oficiálně).
Tak ať už tě žádná další škoda nepotká!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#170 Nový příspěvek od mastnacek »

Tomas, jde to do doby, nez ti to zacnou trhat prez den.

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#171 Nový příspěvek od mastnacek »

90cm je zalostne malo. S prehledem to skoci s pulrocnim jehnetem v tlame.

Ready
Příspěvky: 414
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#172 Nový příspěvek od Ready »

U nás je vlčí smečka taky,pendlují po hřebenu. A máme klid,naokolo je +-45-50 ovcí,všechno venku pod sítěma a vlci si to nelajznou,za poslední 3 roky ani kus. Důvod je jednoduchý,my jsme na konci a máme šarplanince,o kus níž je další,široko daleko známý svou nervozitou a ochotou sejmout kdykoliv cokoliv a ještě o kus níž 2 kavkazáci. To údolí je těma pastevcama tak načuchlé,že to šelmy obcházejí. A když spustí,je to rachot,co jde slyšet velmi daleko,vlci to slyšet musí.Zase,co tu máme vlky,louky jsou poryté minimálně,divočáci vzali kramle 8)

fikejz
Příspěvky: 6162
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#173 Nový příspěvek od fikejz »

Mastňáčku :tyty: Normálně, když nemusí neskáčou vůbec. Ve Švýcarsku používají ohrady o výšce 120cm a stačí to. Je ale fakt, že když tam některý z vlků začne přeskakovat je to automatická poukázka na odstřel. Okolo mě už nějaké zářezy mají a delší dobu ... zatím to tedy evidentně stačí. Určitě je pro ně jednodušší podlézt ohradník z jednoho, dvou drátů pro krávy. Až to nebude stačit budu s tím muset něco dělat - buď to předělám na tyčky 140cm, nebo se na těch pár ovcí vyprdnu a nejprudší kopce zalesním, nebo pořídím nějakého středoasiata (toho chci pořídit beztak tak by to byl jen finální impulz).

Nejlepší možnost by byla střílet vlky i s "ochránci přírody", ta je ale za současné konstelace nereálná - zajímalo by mě, jestli to dojde až tak daleko, jako s medvědy na Slovensku - že budou nebezpečný i pro lidi.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Ready
Příspěvky: 414
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#174 Nový příspěvek od Ready »

Nevím,nakolik máš zkušenosti s pastevcem,oni jsou fungováním na jedno brdo,kavkaz,asiat,šarplaninec,kangal,do jisté míry a prapředek všech molosů tibeťák....vzít od štěněte a důsledně učit na teritorium,pak stačí obyč páska a za ní nepůjde,pokud jednou přeskočí,je to průser.Pokud to máš jako my a hned vedle baráku je cesta plná turistů a cyklistů,musel jsem pro klid na cestě udělat 150cm vysoký robusní plot,Ňufa zbožňuje předvádět divadlo žeru vlky,medvědy a turisty,i tak to pro ně musí být "zážitek",když na ně řve a třetinou těla je nad plotem. Ale jinak to jsou psi s obrovským srdcem,pokud se jí něco jenom malinko nezdá, okamžitě proti tomu jde a řeší,s tím je třeba počítat,pokud např. někam jdete,mají brutální sílu a minimálně náš pes startuje ve vteřině,vyvrátit např. jedoucího cyklistu by pro ni byla hračka,pudově brání...........teď sejmula káně,kterému se zachtělo její slepice :smich: Je třeba se připravit na to, že v hlavě vždy budou alfy, poslechnou jediného pána a to jenom,až to oni uznají za vhodné,pokud je někdo zvyklý na vlčáky a pod,bude velmi nemile překvapen,něco je naučit je o velké trpělivosti. Ale vše se pak 1000x vrátí.

fikejz
Příspěvky: 6162
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#175 Nový příspěvek od fikejz »

Že je nejde jako ovčáky "vycvičit", ale musí se vychovávat rozvážně, pečlivě, důsledně a hlavně vytrvale je důvod, proč pořízení odkládám "na až pak". Protože vím, že času jednak není nazbyt a za druhé, že je potřeba mít pořádný kus motivace, abych se s tím úspěšně popasoval. Pár psů různých plemen už mě životem provázelo.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#176 Nový příspěvek od mastnacek »

Fikekejzi, najdi si rozhovor z nedavna, nejaka Marcela xY, peotivlci site 160 nebo 170, preskocil. Tvejch 90cm prekrocim a sulin bude v pohode. Treba jses v miste, kde nemaj dost klidu na pruzkum. Nekdy hrajou roli metry kde se nachazis.

Ready
Příspěvky: 414
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#177 Nový příspěvek od Ready »

Fikejz.....je moc dobře,že se na to takto díváš,chyby ve výchově těchto psu se mohou vymstít,jsou dominantní......pro nás je šarplaninec spíš životní styl,hodně věcí člověk musí uzpůsobit povaze,např. návštěva sebou nemůže vzít svého psa,pokud si ho vezmou,zůstane v autě,nemáme dovolenou, protože našeho psa jen tak někde nepustí a naše zvířata doma by nikdo nenakrmil,pokud odjedeme,dvoru šéfuje pes atd atd....ale každá vteřina s ní je radost,je mazaná a chytrá, takže třeba okoukala,jak se otvírá trouba a lednička(to pravda úplně radost není,když sežere 2kg sekané :smich: ),cvičí náš v pozornosti,když leží v kuchyni pod stolem,venku něco šustne a my máme vteřinu na to chytnout si věci na stole, protože vystřelila i s tím stolem na hřbetě :smich: ,otevírá si dveře podle libosti čumákem,v maštali si umí pustit vodu,aby se napila(kdyby jí tak uměla i zastavit,to by potěšilo) ,když nám z venkovních klecí zdrhli králíci,všechny našla,pochytala a v tlamě donesla,akorát jeden to nedal,měla plnou hubu a když objevila dalšího,nechtě ho přibila tlapou k zemi,což králík nerozdýchal. Pro mně chlupatá dokonalost.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#178 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jojo. Nejpěknější jehňata. Tak kolem 45kg. Na tu letošní bídu jsou některé až moc pěkné. Ohrady? Dělat kilometry ohrad ze sítě 150 vysoké, to se na to můžu statečně vykváknout. Tady jsou podmínky k hospodaření tak žalostné, že když nebudu počítat čas co s tím strávíme, tak se to rentuje tak tak. Ohrady dělám běžně léta letoucí že třech lanek tak 100 cm vysoké. Možná o něco nižší. Na laminátových tyčkách. Našel jsem asi místo kudy přišli, či odešli. Spodní provázek byl trochu povolený, ale to bývá i po srnách, tak těžko říct. Ohrada kope velmi dobře, sám jsem se dneska přesvědčil na vlastní kůži. No zvláštní je, že v okolí je vícero ovčáků, no s vlkem se tu zatím nikdo nesetkal. Co jsem mluvil s myslivcem odtud, tak tu ale vlk už viděný byl, tak se tu asi někde musí zdržovat. Hergot aby měl člověk strach vlézt do lesa. No mám je na noc doma, asi je budu ještě pár dní zavírat, dám je i na pastvinu blíž k dědině, ale to nejde na furt. Toto je místo, kde ikdyž je sucho, tak vždycky něco naroste.
Bych ty ochranáře normálně kopal do vajec.
Hergot kdyby aspoň ulovili ty dva žebráky co tam ve stádě mám a ne ty pěkné. No budu doufat že se mi nepustí do stáda starých bahnic, které mám ještě jinde. Berani se nesmí kastrovat, tak už mám mladé od starých oddělené a dohromady je dát nemůžu abych je taky zavřel na noc.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#179 Nový příspěvek od mastnacek »

Tomas, jj, tady uz v tom nejakej patek zijem a blbci se smejou a generalizujou

Fikejz, tady to mas
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ost ... oudem.html

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13201
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#180 Nový příspěvek od Čárls »

Omluva že sem lezu nejsem chovatel ovci ale každá šelma pokud nebude lovena a zabíjena ztratí plachost naši předci věděli proč vlka vyhubili , naše oblast česko je hustě osídlena sem již vlk prostě mimo pár uzemí prostě nepatří Všude čteš návrat pastevectví zachrana horských luk a na druhý straně kudly do zad v podobě ochrany vlků
Prostě běs Divočáci a přemnožení Prostě za to muže to že již není tolik myslivců jako dřív Nemaj mimo duchodců čas sedět a střílet atěch je málo Proto je některá zvěř přemnožená
Každá šelma si vybere to co se loví bez obtíží a pak se chová zabij co mužeš Pokud ztratí plachost před lidmi je jen otázka času kdy začne utočit i na člověka a jak to jednou udělá bude to pruser,
Tak jen asi tak co jsem měl na srdci když sem narazil na tohle vlákno :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“