Chov králiků

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Chov králiků

#2521 Nový příspěvek od Franta67 »

Taky to může být toto:
https://zverolekarka.com/encefalitozoonoza/
Měl jsem to u králíků. Když to podchytíš včas, dá se to vyléčit pastou na odčervování koček.

mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: Chov králiků

#2522 Nový příspěvek od mirage »

Zrno vôbec nedávam a vody majú dostatok, lebo majú napájačky. :tyty:

mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: Chov králiků

#2523 Nový příspěvek od mirage »

Franta67 píše: stř led 25, 2023 10:20 am Taky to může být toto:
https://zverolekarka.com/encefalitozoonoza/
Měl jsem to u králíků. Když to podchytíš včas, dá se to vyléčit pastou na odčervování koček.
Myslíš, že by som ho mal odčerviť? A čím?

Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Chov králiků

#2524 Nový příspěvek od Franta67 »

No jestli je to opravdu Encefalitozoonóza, tak mi pomáhá Caniverm. Je to ve formě pasty. Jestli to je fakt ta nemoc, tak to poznáš podle toho, že králík prvně naklání na stranu hlavu, pak se převrací celý a nedokáže držet rovnováhu, hubne, někdy taky intenzivně líná. já jsem si to svinstvo kdysi přivlekl koupeným samcem. Ten ale zdechl, protože jak je ta choroba již hodně rozlezlá, tak pak jedině léčba klackem králíka za uši a zakopat hodně hluboko. Tou pastou to jde dobře, protože ji stříkneš králíkovi do huby. Asi je jedno jaký přípravek použiješ, ale musí obsahovat Fenbendazolum.
https://www.benu.cz/caniverm-peroralni- ... ocky-10ml

mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: Chov králiků

#2525 Nový příspěvek od mirage »

Už pripúšťate samice, alebo je to ešte skoro?

fikejz
Příspěvky: 6362
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Chov králiků

#2526 Nový příspěvek od fikejz »

Už mají mladý!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

palobobo
Příspěvky: 1940
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Chov králiků

#2527 Nový příspěvek od palobobo »

Jojo presne tak uz su okotene aj u mna. Ak mas dostatok krmiva mozes pripustat celorocne. Ak chces chovat na cerstev lucerke zelene krmivo tak sup do toho o 6 7 tyzdnov bude uz aj lucerka.

Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Chov králiků

#2528 Nový příspěvek od Franta67 »

U nás mrňousi už lezou z hnízda :) Králice se kotila v tom největším mrazu letos. Všichni špunti zdraví. Příroda je mocný čaroděj..

vašík
Příspěvky: 1852
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Chov králiků

#2529 Nový příspěvek od vašík »

U nás taky dvě hnízda po 10 jedni prckové uz koukají,Další dvě příští týdem čekáme mladé.

mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: Chov králiků

#2530 Nový příspěvek od mirage »

Ďakujem, krmiva mám dosť, tak idem na to, bál som sa mrazov, mám ich pod takým prístreškom.

vašík
Příspěvky: 1852
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Chov králiků

#2531 Nový příspěvek od vašík »

Obrázek

celej rok venku to jsou odhcovny se samicema je králikárna vedle fotka je z fotopasti

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Chov králiků

#2532 Nový příspěvek od vlada34 »

Také je mám venku jen dbám aby měla samice když mrzne dostatek slámy na přikrytí. Nikdy žádný problém.


fikejz
Příspěvky: 6362
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Chov králiků

#2534 Nový příspěvek od fikejz »

To je praktická ukázka jak nebezpečné jsou hrátky s viry a biologické experimenty obecně.
Na svojom pozemku s rozlohou 240 hektárov mal neustále problémy s králikmi, a tak dvoch z nich nakazil vírusom myxómy. Do roka vyhynula polovica divožijúcej populácie francúzskych králikov a tretina jedincov chovaných na hospodárstvach. Vírus sa postupne rozšíril do celej západnej Európy a zdecimoval králiky v Holandsku, Belgicku, Taliansku, Španielsku, Nemecku i Veľkej Británii. Najšokujúcejšie „výsledky“ ale dosiahol práve vo Francúzsku. Zatiaľ čo v roku pred vypustením myxómy sa podarilo uloviť 55 miliónov králikov, o tri roky neskôr to už bolo iba 1,3 milióna.
A dodnes se s myxomatózou v chovech potýkáme!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“