Malotraktor vs Traktorbagr - co je lepší volba, prosím poraď

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#1 Nový příspěvek od konesak »

Chtěl bych se Vás zeptat na vaše rady a zkušenosti. Plánuji stavět rodinný dům a zajímalo by mne co bych si měl pořídit na kopání. Na pozemku mám starou hospodářskou usedlost, kterou budu muset zbourat. Zatím mám k dispozici Z7011 s čelním nakladačem a Z6748. Doporučili byste mi nějaký podkop za traktory a nebo rovnou nějaký traktorbagr? Popřípadě jaké. V cenové hranici příznivé, nebudu se s ním živit, použil bych ho jen na stavbu.

dmila
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 23, 2009 7:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#2 Nový příspěvek od dmila »

tady maš jeden http://stroje.bazos.cz/inzerat/20548021 ... -K-162.php
ale pokud ho už dal použivat nebudeš nebude lepší si bagr najmout atraktory použít na odvoz

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#3 Nový příspěvek od cont33 »

ked maš dva traktory tak ten podkop z toho ostrowka by bol pre teba určite výhodnejší ako kupovať cely bager do ktoreho budeš pravdepodobne ešte musieť trocha zainvestovať aby bol k tvojej spokojnosti... navyše ked jeden maš aj z čelakom tak podla mna nieje čo riešiť...
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#4 Nový příspěvek od ogie »

Taky jsem toto řešil a v podstatě jsme na tom byli asi stejně ,také jsem měl starý kamenný barák, který musel k zemi . Jediné co jsem měl byl malý domaděl tak ,že jsem nakonec koupil ostrowka.. v podstatě na bourání jsem využíval hlavně čelák ,podkop si teď na jaře dá základy a jinak takové ty terénní úpravy tak, že celkově je to dobrý pomocník a už teď vím že to byla dobrá investice ,která mi ušetřila hoodně námahy a hlavně pro co je pro nás na tomto fóru asi velice důležité tak je to, že si s tím člověk pěkně pohraje a vyřádí ,prostě taková velká hračka :)

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#5 Nový příspěvek od cont33 »

a ešte jeden podstatný dovod hovori pre to mať vlastné hračky.... Robiš si kedy to tebe vyhovuje... nemusiš sa prispôsobovať k niekomu kto ma zrovna vtedy čas ked ty nie... 8)
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#6 Nový příspěvek od pepa.traktor »

s tím souhlasím --můj styl kluci :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#7 Nový příspěvek od konesak »

A co byste říkali na podkop z UNC? Ten z ostroweka, je pro mě docela z ruky.

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#8 Nový příspěvek od Bronťo »

z unc použivaju hodne je na stavbu take dobri, teda žadna divočina sa neda čekat ale lepši jak opata a nekoho stale doprosovat a hlavne platit ked doma stoja traktori len na 9 tunu sa s nim asi zle naklada ale na menši to pujde ale vet mate čelak tak žadny problem len nevim jak sa to chova ked sa to napoji z okruhu hydrauliky traktoru asi je to oneco slapši a pomalši davaju nato externu nadrž a čerpadlo navlekaju na kardan a prepojuju to cez hadice. inak moja zbirka inšpiracie http://bronto25.rajce.idnes.cz/podkopi% ... nspiraciu/
ja take začinam stavat tak sem si vyrobyu nakladač ale nato večinu neni čas a z unc sa daju dobre kupit a pak aj prodat.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#9 Nový příspěvek od cont33 »

tak rozdiel v cene toho unc a ostrovkoveho zase taký velký nieje a unc je hrabatko z ktorým nič nenaložiš... Tie kilometre by zase asi stali za to v porovnaní z tým čo by ťa vyšiel celý bager a z tam ostrovkovým maš plnohodnotný podkop z ktorým nemáš problem naložiť aj na vyššie auto alebo vlečku... a dosah aj hlbkový lepší ako unc... Neviem na stavbu by mi asi podkop z unc nestačil... Ja mám podkop z unc priúravený že ho budem dávať na 320 belarusa ale velkeho belarusa si nechavam tiež... tu 320 budem mať na také miesta kde sa z velkým bagrom nedostanem skôr len taký doplnkový stroj...
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#10 Nový příspěvek od konesak »

Prosím jak je to z odpojení podkopu u ostroweka 161? - u 162 to drží na čtyřech čepech, ale nikde sem nenašel jak je to u té 161 viz vypůjčené foto.
161
Obrázek
162
Obrázek

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Na stavbu podkop nebo traktorbagr

#11 Nový příspěvek od konesak »

Opravdu nevíte, jak by šel celý podkop sundat?
Obrázek

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Stroj na stavbu

#12 Nový příspěvek od cricket »

Poradtemi nejaky stroj ku stavbe :-/

Do uvahy prichadzaju tieto 3 - vsetky su v cene do 2200 euro

1. Bielorus
2. DH-112
3. HON UN053 + podkop + rameno zeriava

Kopanie zakladov, rovnanie terenu, naberanie strku, skladanie paliet a ine veci.
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

omar
Příspěvky: 986
Registrován: sob lis 19, 2011 12:03 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Stroj na stavbu

#13 Nový příspěvek od omar »

To DH-112 podlě mně nevyhovujicí moc velke ,hlavne neohrabane na manipulaci s paletamy.Osobne bych asi volil ten HON UN 053

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: Stroj na stavbu

#14 Nový příspěvek od zetornd »

Požadavky máš na univerzální stroj, na výběr máš "jednoúčelové" stroje. To nejde vůbec k sobě.

Ahoj

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stroj na stavbu

#15 Nový příspěvek od cricket »

s kazdym strojom z horeuvedenych by sa to dalo zvladnut viacmenej.. aj ked obtiaznejsie.. ;-)
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“