dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#46 Nový příspěvek od vitex »

Ježíšimyši,toho jsem si nevšimnul.Oto,nic nikam nevoz,musel bych Ti pak vyrábět vysokotonážní vozíky a momentálně mám materiál na vozíky o nosnosti do dvou tun. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20819
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#47 Nový příspěvek od ota »

Víťo ten regálkodopravník červenej, ten má plastoví kolečka. Ale ty jsou v luftě. Dole jsou štelovací šrouby a je to s níma vyrovnaný do vodováhy, kolečka ve vzduchu. Ty kolečka jsou pro jistotu. Jinak ty štelovací šrouby a knim protikusy ty měl pan bratr v regále uskladněný ještě asi tunu dalších věcí byla to ukončená výroba. Leželo to tam 5 let. A tuhle jsem tam byl a přišel a tady to všechno vykliďte. Jak vykliďte? No vezměte sem kontejner a vyházejte. Tak jsem si ,,vyházel" asi metrák věcí do kufru auta. Ještě spousty novejch nepoužitejch věcí různé pro mě vhodné věci. Některé jsem i sám vyráběl. Říkali jsme tomu ,,věci ze zašlapenejch projektů" :vysmech: I spousty věcí pro Vás tam bylo. I ty ,,nepovedený obrazy" už vyházeli. Prej už se to nikdy nebude dělat. :(

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#48 Nový příspěvek od vitex »

Jenže ty obrazy se dělají dál,mohl to přeprodat.Škoda.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20819
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#49 Nový příspěvek od ota »

Právě že to byly ,,nepovedený" třeba andílek s prasklou prdýlkou. :vysmech: Takoví že možná jako stojan k pumpě na zahradu třeba. Nebo jako strašák do zelí. To krytování toho tam bylo pár v koutě zmaštěnýho.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#50 Nový příspěvek od Tomas6 »

Podařilo se mi sehnat dílenský vozík. Prázdný. Vercajku mám doma plné šuplíky a ponky, předpokládal jsem že do něj to nářadí dám,ale je to nastejno jak v tom ponku.
Nemá někdo tip jak vyrobit,či kde pořídit prázdné výplně do kterých bych si pak naskládal svoje nářadí?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#51 Nový příspěvek od Sadra17 »

vyřezat z pěny, akorát bych to dělal řezačkou na polystyren 8) https://www.youtube.com/watch?v=Hf9Htt4 ... 81&index=2
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#52 Nový příspěvek od Franta.cz »

Záleží jak si náročnej.
Oni se i prodávají.
Dělá to hromada výrobců např.

https://www.ahprofi.cz/vyplne-voziku-prazdne/

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#53 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ty hotové výplně jsem viděl, nicméně většina jich pasuje na to nářadí přímo od výrobce té výplně. A ty ceny jsou taky celkem dost vysoké.
Takže asi půjdu cestou výroby viz odkaz od sádry.Elektro nůž na polystyren má kolega,to by mohlo jít půjčit. Jen někde sehnat tu pěnu. Asi budu muset děckám sebrat puclíky z pokojíčku. :)
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#54 Nový příspěvek od cenda.t »

Zkus firmu Mirel z Vratimova, dělají izolace na trubky, ale i desky z tvrdšího mirelonu, síla 5 - tuším 100 mm

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#55 Nový příspěvek od ITS »

Ta pěna z toho videa je náš výrobek. To pucle je z ní vyrobené. Bohužel už rok si výrobce puclí kupuje materiál z Číny, protože je levnější ( Vystrčil by z něho radost neměl). Ale plotny ( v desítkách barev a tvrdostí) se vyrábějí stále. Oproti materiálům z lehčeného polyethylenu ( Mirelon a Tubex), mají menší póry a jsou pevnější a také proto o hodně dražší. Je to určeno na stélky do botů. Teoreticky by šlo nějak naskládat nářadí na desku a zafixovat, okolo rámeček a přesný přířez plotny nahřát v troubě na 150° a hladkou deskou rychle zalisovat na to nářadí. Po pár minutách to vychládne a má tvar nářadí.
Protože se tyto materiály vyskytují opravdu v desítkách mutací a nikdo si to z paměti nepamatuje, tak tomu souhrnně říkáme Pičapory.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#56 Nový příspěvek od bourač »

dej odkaz na nějakej e-shop kde se dá Píčapóra koupit ;-)

Mám golasadu, klasika 1/2". Plechovej kufr, ořechy 10 - 32. Ráčna, kloub, nástavce. Vše uloženo v černém plastovém 1mm tlustém "úložišti".

Doděláme zakázku, uklízím vercajk, schází kratší nástavec. Zuřím, nikdo ho neměl, nikdo nic neví. Koupím novej tona (160Kč.)
Za pár dnů doděláme jinou zakázku, uklízím vercajk, zase schází ten kratší nástavec. Zuřím na druhou, zvažuju odebrání prémií. Koupím za 160Kč další nástavec.

Po čase nasranej že gola sada má popraskaný to černý plastový úložiště a ořechy se tam poflakují - provádím repasi.
Všechno vyházím a hele - mám tři kusy kratších nástavců. :smich: byly pod rozpraskaným plastem :evil:

Plechovej kufr rozeberu panty, víko zevnitř máznu vazelínou. Položím plast včetně všech dílů goly do víka. Aplikuju montážní pěnu. Kufr zavřu, zatížím a jdu se věnovat bytné. Ráno kufr otevřu, zalamovacím nožem ořežu vytečeniny. Vytuněná golasada je nyní ve stavu 120% proti originál balení. :co?:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#57 Nový příspěvek od ITS »

Bourači, my e-shop nepotřebujeme. Každý, kdo něco takového shání, tak si nás najde a osloví nás a je možné, že mu vyhovíme. Aktivní obchodní politika by byla vyhazováním peněz. Číňan bude vždy levnější, ale je daleko a není mu rozumět. Jediná naše politika je shánět zaměstnance do 15 čistého. ( dobří atakují i 19)
Tomášovi ze Slušovic se pokusím sehnat nějakého žebráka ( letité označení výrobků, které se přes veškeré úsilí nepovedly) na vyzkoušení. Předpokládám tvrdší variantu, kdy se tvary budou řezat.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#58 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak musím poděkovat Tomášovi-ITS za materiál na výrobu. A zároveň podotknout že asi nic lepšího na domácí výrobu chlívků na nářadí není. Jde to krásně řezat přímočarkou,jelikož některé klíče jsou menší jak tloušťka desky tak to co vyříznu, břitovým nožem říznu na menší tloušťku a tavnou pistolí vlepím zpátky. Drží to jako čert. Zatím mám jen asi 8 ks klíčů,to mi trvalo asi půl hodiny,bude dr..čka na delší zimní večery,ale bude to ok.
Na golovky asi koupím páč každá má jiný průměr a takové frézky nemám. Někde jsem na netu zahlídnul přímo na tu sadu co mám.Tak to bude asi ok.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#59 Nový příspěvek od ITS »

A nebyla by fotečka prvních pokusů ??

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#60 Nový příspěvek od Tomas6 »

No vyfotím, jenže vždycky v zápalu boje není čas na fotky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“