Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kovošrot

#3181 Nový příspěvek od Pavel »

kovosrot lustenice desta i svezi

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3182 Nový příspěvek od ota »

Včera mě soused vyvezl na výlet. On tedy brblal, že padá sníh. Mě to vůbec nevadilo. Kovošrot Křeseťice a od 10 do 12 hodin. Dovezl jsem asi 45 kg věcí, soused asi 80 kg. Je tam rotavátor za traktor, asi 150 cm záběr. Je přihozenej rozřezanou hydraulickou rukou s podestou. Asi bych řekl, z nějaké pili že by to bylo. Je tam stojanová bruska, takovou jsem nikdy neviděl. Je to almara, kotouč tak 600 mm průměr. Ale má to uvnitř variátor na nastavení otáček. Odhadem kolem tuny váha! Jinak koňskej obracák, luční válce, brány, 2x čert na brambory, řezačka na píci taková ta liťinová stará, ale zkoušeli jsme ji, plně funkční ma i reverz. Závaží řekl bych toron. A v bedně asi 60 ks nakovaných hřebů do bran.
Dotahl jsem Hilti kladivo. Točí se, ale příklep netluče. Pak aku maflik ještě měl trochu nabitou baterku. Vzal jsem ho protože mám doma stejné baterky. Tu baterku z něj dal nabít a maká. Pak dvě svářečky na plastové trubky i s násravcema. Asi 10 ks. Obě makaji, akorát termostaty nevypínají. No a běžné věci, 6 děrový náboj, závěs na traktor. A pár drobností.
Soused si vzal univerzálku asi 160 mm pak pomocný suport ze soustruhu. Já tohle neberu, byl na tom lišák a jemu se to líbilo. Pak ještě takový vřeteník.
No pěkně strávené sobotní dopoledne. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3183 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem si stahnul nějakou čumkartu do noťasu. Tady je pár obrázků z té sobotní výpravy. Dneska to bude všechno pod sněhem. Ten rotavátor je blvbě vidět. Nedá se pořádně vyfotit je strčenej pod tou plošinou z ruky. Ani není vidět, co všechno má a co třeba schází.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Mílap
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Kovošrot

#3184 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný den.
Oto, tuhle Hiltku jsem kdysi taky sebral čertovi z lopaty, taky běžela a netloukla. Bodejž by tloukla, když měla přeraženou plastovou ojnici. S vyrobenou silonovou jsem neuspěl, poměrně rychle taky odešla. Než jsem stačil udělat duralovou, narazil jsem náhodou ve šrotu na pár dílů (těleso se statorem, vypínač a taky ojnice, ale kovová), takže jsem vypínač a ojnici vyměnil a vrtám dodnes.
Před tím jsem se pídil u oficiálního prodejce, ale pro ně už to byl starý stroj a teda žádné díly už nevedli.
Můžu Ti poslat skicu ojnice.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3185 Nový příspěvek od Fizz »

S těma ojnickama je to složitější, ten plast sežere dost než praskne.
Mam tu TE500E, plastová ojnicka, cca 400penez za ni a mění se zhruba po 500 -800 hodinach, což u tohohle kladiva mám cca 1,5x za rok. No v druhým byla kovová vydrželo 4 roky. A pak se rozletelo celý. A servisak mi říká no jo kovová ojnicka. Klidně vam ji dám do toho druhýho ale za rok bude kladivo s vaším používáním v huntě. Na doma asi dobrý ale s tou frekvencí práce i plastová. To jen tak aby info o ojnickach HiL-tytyty, bylo úplný. ;-)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3186 Nový příspěvek od ota »

Dík kluci za info. 8) No až bude chvilka, tak ji rozdělám a kouknu na to. Když se zařadí tou páčkou, občas je poslechnout, že něco uvnitř cinkne. No až to rozeberu uvidím. Soused prej až ji budeš chtět vyhodit, tak ji vyhoď ke mě! Blázen já a něco vyhodit? Copak jsem Ročíld, abych vyhazoval! Jednou jsem mu nabízel schnilej plot na sračky a schnilou korbu z kolečka. Byla asi na 10 ks a nechtěl. No a Hiltku by chtěl! :vysmech:
Mám tady od Staníka malou Hilti, tam byl rotor špatnej, opravář ho měl v šuplíku. Druhej den byla opravená. A pak mám velké kladivo Hilti a to mělo vyběhaný ty O kroužky. Koupil jsem nový a maká dál. Akorát musím mít v kufru sebou imbusák. Občas se zastaví a ne a ne spustit. Musím sundat takovej kryt nad rotorem co je kolečko a ta ojnice a kousínek pohnout rotorem a jede dál. Je tam podle souseda na komutátoru asi v čudu některej ten čumbrk. A když to na něm zastaví nejede to. No je to jednoduchý, vše si připravím a jedu a jedu. Pak když je otlučeno vybouráno vypnu ji. Buďto jede, nebo si zase vše připravím pohnu rotorem a jedu jedu! :vysmech: Na doma zlatě!

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3187 Nový příspěvek od bourač »

Obrázek
Tohle se válí v Praze v kovošrotu, já to nemám kam dát. Pro vážného zájemce zjistím cenu a poskytnu kontakt.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3188 Nový příspěvek od Fizz »

Jak to někdo může vyhodit, :zapomel:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3189 Nový příspěvek od bourač »

to nic není :zapomel: co tohle? kdyby někdo chtěl pořádnej magnet...
Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kovošrot

#3190 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Mno tyyy vago, vyřazený EMR, tam bude uvnitř nejmíň půlka Mendělejevovy tabulky, a to hlavně z její těžké spodní části :) :)
Akorát by to chtělo pro případné rozpižlávače někde sehnat plány/výkresy sestavy, aby náhodou neřízli flexou do "živého" a nepříliš zdravotně bezpečného, či neproměnili na směsný flexaprach nějaký pidikousek s kilogramovou cenou zlata :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3191 Nový příspěvek od ota »

Já byl včera se sousedem v kovošrotě. Já vezl špony. Vcelku nic moc. On tedy liťinovou vrtačku na transmisi ale jak kdyby nepoužívanou. Akorát se asi někomu nevešla kam měla, tak odřízl řemenici na ten plochej řemen. A pár drobnosťí. Jinak jsme se tam i zasmáli, díky představení dvou strejdů, asi Pat a Mat. Přijeli s traktorem a valníkem se šrotem od zd. Nejdřív jim blokovaly kola na valníku. Přez kovovou desku váhy dvě kola smykem. Na asfaltu se pak pootáčely. No pak se řidič uplně pozacouval u hromady šrotu a skoro nemohl sem, ani tam. Nakonec i přez oj na zadním kole to vyvolantoval a prorazil si přední kolo o kus svařence z roxoru. Nakonec sklopil ze všeho nasrání fůru a zapoměl si odpojit stahovačku od sajtny a jak šrot sjel z korby, řetěz se zamotal a rošťípal sajtnu. Uplně se to horní prkno i s ťím držákem řetězu vyrvalo ven. No chudák řidič asi nějakej ,,kloboučníkovej sváteční" traktorista z dílny. Popojel na tom prázdným kole bokem a volal servis. Naložili jsme pár věcí a pokračovali do malého kovošrotu před nádraží. Tam zase jen pár drobnosťí. Soused o pár kilo a knížek víc. On po obědě sjel ještě do jednoho kovošrotu, tam co jsme byli minule.

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3192 Nový příspěvek od J.Pucera »

Bourač:
Zdravím, zajímala by mě ta bruska jak hajá na zemi na vaší fotce. Kde pak je a kolik by vyšla a taky na jaký je kotouč. Možná bych jí zachránil..

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3193 Nový příspěvek od Ondras83 »

Kurnik ty těžký brány bych vzal a ty hřeby všechny. A dva ty válce....sakra sakra...

Mílap
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Kovošrot

#3194 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný den,
Středokluky, soustruh SN 20, bez nožového suportu a koníka. Utrpěl přepravou (olámané kryty), takže jako celek asi ne, ale jenom jako zdroj náhradních dílů.
Dále nová "C" jádra cca 30 x 30 ještě v igelitovém pytlíku, víc než 10 kusů (na zemi vlevo od domečku).
Síta do laboratorní prosévačky (kulatá).

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3195 Nový příspěvek od bourač »

bourač píše: úte úno 23, 2021 11:54 pm pořádnej magnet..
Tak už vím naprosto přesně co v tom je a jak to vykuchat na prvočinitele.
Těchto aparátů je po republice spousty a již dosluhují.
Kdo má tip a kontakt na vedení nemocnice, kde zvažují likvidaci tohoto aparátu EMR - může mi tento kontakt nabídnout.
V případě uzavření obchodu zprostředkovateli kontaktu = tučná provize. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“