Pivní chlazení

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radar
Příspěvky: 447
Registrován: pát črc 06, 2007 10:32 pm
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#46 Nový příspěvek od radar »

měl bych několik dotazů,
1) jaký použít kompresor, respektive, jak vzduch čistit? stačí odkalovač s redukčákem ?
2) mohu použít na trubičku od naražeče k ventilu, jakoukoliv nerezovou trubku?

díky Jirka

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Pivní chlazení

#47 Nový příspěvek od radas »

pokud to máš na jednu bečku neřešil bych kompresor nafoukáš to i pumpou, já používal 12v kompresorek z auta na pneu. jinak se na to používají bezolejové kompresory. dnes už mám mlsnou hubu a používám směs co2 a dusíku v tl. lahvi jmenuje se to tuším biogon. super pěna a bečka bez problému vydrží několik dní i bez chlazení :)
trubku jsem vždy řešil jen průměrem nikoli typem nerezi :)

Uživatelský avatar
radar
Příspěvky: 447
Registrován: pát črc 06, 2007 10:32 pm
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivní chlazení

#48 Nový příspěvek od radar »

díky za odpověď, pumpou už jsem to dělal a nějak mě to nebavilo ;-) udělám si to na šlapku, jak to nebude chtít téct přišlápnu a dotlakuju
mám to jenom na chlazení z lednice, pro začátek vyzkouším ten kompresor z auta, snad vydrží, asi mu ještě přidám odkalovač

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Pivní chlazení

#49 Nový příspěvek od Paťas »

Přesně jak píše radas pokud ale foukáš bečku vzduchem tak by se měla co nejdřív dopít. Na druhý den už je pomalu bez bublin a pěny, třetí den nechutná břečka. Na to je výborný ten Biogon, já prodávám Freshline což je to samé ale od jiné firmy 20%CO2 v 70%N2. nebo 50%CO2 v N2. Dusík ti zajistí že pivko nestárne a zachová stejnou kvalitu jakou ji napustily do bečky v pivovaru po celou dobu čepování a kysličník uhličitý ten správný říz. 8) Dřív se pivo tlačilo jen CO2 ale po pivku krkals ještě dva dny. Taky už jsem zmlsaný a bečky nefoukáme kompresorem ale směskou.

Sadra17
Příspěvky: 6106
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Pivní chlazení

#50 Nový příspěvek od Sadra17 »

hlavně při ceně 500,- za lahev biogonu 20l 200bar údajně vydrží na 10 sudů 8) se nevyplatí přemejšlet nad kompresorem :hm: :hm:
malej traktorista v malým traktoru

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Pivní chlazení

#51 Nový příspěvek od Paťas »

20l 200bar by podle hospodských měl vydržet 20-25 100l kegů. Nevím nemám to vyzkoušené, tak to aspoň jeden tvrdil.

Sadra17
Příspěvky: 6106
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Pivní chlazení

#52 Nový příspěvek od Sadra17 »

jo omlouvám se chtěl jsem napsat 20 sudů :red:
malej traktorista v malým traktoru

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Pivní chlazení

#53 Nový příspěvek od Paťas »

8) 8) 8) Nic sa neděje!

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: Pivní chlazení

#54 Nový příspěvek od halagacka1 »

asi najjednoduchšie je dat sud do večšieho s ladom a ked je spravna partia sa to vipije skor ako sa roztopi lad :smich:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Pivní chlazení

#55 Nový příspěvek od STEEL »

známej povídal že dali do plastovýho soudku sud z pivem zasipali ho močovinou to je hnojivo má to obsah 100% dusíku a krásně to chladilo já sem u toho nebil ale povídalo mi to už víc lidí že to funguje
a nebo ještě taky agrosam to je tekutý hnojivo to má 90 % dusíku to když je v létě 30stupňů co máme v práci na to nádrže tak sou namrzlý
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

jeanxixao
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Pivní chlazení

#56 Nový příspěvek od jeanxixao »

Je to trochu náročnější na prostor v mražáku :-D ale osvědčil se mi plastový sud , který se po stranách vyplnil petlahvemi se zmrzlou vodou, doprostřed se dal sud s pívem a nahoru se jen hodily mokré hadry.... pivo vydrželo nádherně chladné celý večer i po výměně bečky. Kdyby jsi chtěl jinak nějaké příslušenství k chlazení, hadice, ventily, redukce a narážeče atp tak se mrkni sem pivnichladice.cz, je to za docela slušný peníz a umí poradit. :)

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pivní chlazení

#57 Nový příspěvek od P.S. »

Má někdo vyzkoušenou pumpičku na kolo na tlakování sudu?Chci v létě dětem koupit sud limonády.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Pivní chlazení

#58 Nový příspěvek od Paťas »

Na limču potřebuješ čisté CO2 pokud se ten sud hned nevypije tak je to druhý den nechutné. Samozřejmě jedná se o velikost soudku, malý soudek se pumpou dá.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pivní chlazení

#59 Nový příspěvek od P.S. »

Mám dvoulitrovou lahev s náplní CO2

mishel
Příspěvky: 91
Registrován: stř úno 22, 2012 11:10 am
Bydliště: Sabinov

Re: Pivní chlazení

#60 Nový příspěvek od mishel »

nazdar chlapy, ak možem k tym tlakovym fľasiam, je spotreba 0,5 Kg plynu na 50 l Keg-sud. Pri spravnom nastaveni na ventile. A sedi to ja použivam velke flaše 30 a spravim nou 60 sudov. Ozaj to je aj norma od pivovaru aspon toho nasho vychodniarskeho ŠARIŠ... a pivo ma mat v pohari teplotu od 8 - 14 stupnov.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“