Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6991 Nový příspěvek od Čárls »

Ju zaleží na servisu a kolik toho mají ve opravě ale co psal imaginaro to je přes čáru to zřejmě nechtěj opravit nebo nevím co :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4751
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Motorové pily

#6992 Nový příspěvek od imaginaro »

No právě se mi taky zdá že mě chcou dotlačit ke koupi nové Stihlky. Už když jsem ju tam dával mi říkal že je to moc stará pila(pro měho je stará i deset let).
Pro vysvětlenou, jsou na dědině, tak je tak nějak normální že jim lidi nosijou na opravu či seřízení i jiny značky. Ta moja pila jela, jen mi tata řikal že musí jet na sytič(nezkoušel jsem ju) a tak jsem si říkal že ju tam dám na vyčištění karbecu a seřízení. Nechal jsem ju tam tak dlouho protože nedělal dřevo na otop ani neupravoval stromy. Řešil jsem dost drsné sourozenecké problémy s dědictvím a pak převod živnosti, atd. Jen dědictví se řešilo deset měsíců, pak se to řešilo s bankama něco přes rok a převod živnosti ještě řeším. Letos se asi konečně dostanu k těžbě břeva kolem potoka, te to už tak přerostly že se to láme a nebo dokonce vyvrací s kořenama. :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6993 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to chápu že na tohle nezbejval čas obzvlášť s takovýma starostmi co máš :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4751
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Motorové pily

#6994 Nový příspěvek od imaginaro »

Myslel jsem že loni už bude klid, ale táhlo se to s bankama. To už je vyřízeny, teď jen dokončit ten převod a letos bude dovolená už snad v klidu. :hvezdicky:

Ještě jsem našel tuhle, výkon dobry, ale nevím jak konstrukce - zná ju někdo?
https://www.apollos.cz/produkt/makita-ea4300f38c/365/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorové pily

#6995 Nový příspěvek od Pavel »

mladej dnes privez stihl 181 místo 180 co dal na opravu v bolce prvez ji stim ze ma v cudu simerinky a dve oderky na pistu ze uz se prej nevyplatí oprava udelaly mu na 181 cenu dobrou ne ma nekdo potuchu co ze 180 pasuje na 181 nebo to mam dat pryc novou honem bral ze dela v lese probyrku jasanu a sou do prumeru tak 15 cm nechtel tahat na to velkou jonseredku

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6996 Nový příspěvek od Čárls »

Lišta řetěz řetězka pasují akorad v zakladu u nový je 1,1 řetízek ty budeš mít na starý 1,2 šířku drážky takže musíš měnit vždy řetěz lišta řetězka zůstává
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové pily

#6997 Nový příspěvek od exot »

Gufera a tesneni vymenis max das novy membrany do karburatoru a zase pojede beztak chtej jen vydelat!Jednu vyhodu ta novejsi pilka ma a to ze ma o dost mensi spotrebu!
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Motorové pily

#6998 Nový příspěvek od Britt »

S tou spotřebou je to fakt. Ta moje Stihlka vůbec nežere a litr benzínu mi vystačí na celé odpoledne.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#6999 Nový příspěvek od ota »

Jardo máme Stihlku 211 asi 3 roky starou. A ještě si beru sebou do lesa Dolmar 114. Jsou to asi dvě generace od sebe pily. Ta Stihlka lehonká, na šmudlání po place paráda. Ta Dolmar je těžká, ale myslím si že výkonově uplně nastejno. Možná ta Dolmar je trochu výkonější. A spotřeba je rozdílná dost. Se Stihlkou vyjedu třeba 3 nádržky. A Dolmar dvě a ještě zbyde. Při stejné činnosti. Možná je to tím, že Stihlka má třeba malou nádržku. Proti Dolmaru. Ale tenhle detail s benzinem neřeším. Jde hlavně aby to bylo spolehlivý. Dolmar chytne na drc. A pak ohřátá taky. Ale když je fakt venku pařák, tak ohřátá někdy nechce chytit. Po schladnutí jo. Ale to je když se fakt valí dřevo a chvilku ji chcípnu a pak chci valit dál, nechce se ji moc. Stihlka když teď půjdu musím tak 8 až 10 krát zatáhnout než koktne. Pak zamáčknu sytič a už jde. Ale musím ji nechat chvilinku běžet. Jinak se dusí. Ale po chvilce jde jako fík. A pak jen na cuknutí celej den. Když stojí třeba 2 hodiny, tak když je hodně chladno sytič. Ale jen na jedno zatažení. Pak sundám a jde zase parádně. Každá ta pila má jinej náběh startu. Ale potom už je to nastejno. jen cuknu za provázek a jdou obě. Ale když mám v bedně v lese tyhle pilky sáhnu po Stihlce. Dolmar je jako záložní. Když vím že budu pižlat tlustší špalíky, beru sebou i 119 Dolmara. Ta slupne dvě nádržky a 114 jednu. Ale zase jinak jde.
Tuhle jsem se bavil s dědou a takl jsme si posteskli on měl Stihl Contra. Tři pily funkční. Dvě někomu dal a třetí zůstala doma. A pak přijel dědy kámoš a on mu dal i tu třeťí. Teď by se šikla na ty velké kuláky co máme. Ta by byla spíš stacionárně na place a jen se s ní rozřezávaly špalky.

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 243
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Motorové pily

#7000 Nový příspěvek od Jend@ »

Oto, máme stejně staré 211 a chytá mi teda úplně stejně. A já blb si tehdy kupoval ještě ten C-BE systm dvojitých pružin startování. Taky než chytne, tak si utrhám ruku, ale pak na cuk. Jinak na ní nedám dopustit, už má odřezáno mrtě a nikdy nezklamala :) S tou controu bys měl zachvíli ruce jak opice ;-)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Motorové pily

#7001 Nový příspěvek od Britt »

Mě pila chytá na cuknutí, teplá, studená. Ale je to prakticky funglovka, tak uvidíme časem. Má nařezáno nějakých 8-10 kubíků.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#7002 Nový příspěvek od ota »

Jo taky jsem si říkal, když jsme pilu koupili, tak tam není snad něco v pořádku! Než jsme se to naučili startovat tak, aby jsme pilu neuchcali, tak to bylo pár startů. I proto si beru dvě pily. Ale teď už vím jak s ní. Byl tady klučina řezal jsem mu trámy na pergolu. Měl sebou velkou Stihlku kupoval ji asi o měsíc dřív než mi. Ale on má velkou. Nevím jakou, to jsem nezkoumal. A povídal to samí. Musí ji taky párkrát potahat a pak chytá na drc. Musel odjet dom něco mu přítelkyně volala že potřebuje. Zůstal tam jeho taťík a prej tuhle kládu řízneme na půl. A vzal pilu a nenastartoval ji. Tahal a tahal a jednou si brkla a on neudělal co měl a pak pila už nechatila. Došel jsem pro mnojí a řízli jsme to. On potom přijel a povídal, že má taky na to system. A ještě povídal, že se mu povoluje lišta. Po několikja řezech musí pilu vzít a povolit matici a trochu přitáhnout. Já když jsem v lese celý den a řežu s tou Stihlkou, tak taky třeba 2x lehce dotahuju. To u Dolmaru není. Ta se nepovolí za celej den.
Jardo teď mi v sousedním lese leží našejch 30 kubíků paliva. To musíme co nejdřív, než syn začne chodit pořát do práce zpracovat. Je to vřidkém lese, kde se rozhoduje správce, jestli tam zajede harvestr nebo ne. Takže to prej nemusíme spěchat. Letošek to ukáže. Tak tam nepřekáží naše dřevo. Já zpracoval zatím asi 1/4 paseky. Ale místama je to džungle hotová. A už jsem odtud dovezl asi 9 kubiků oblic. Děda všechno pořezal a naskladnil ven na plato proschnout. Povídal, až dovezu další dvě plný káry nebude to mít kam řezat. Pila u nás celkem pracuje každý rok. Letos to bude extrem. Ale musí se to zpracovat. Kdo ví, jak to bude postupovat v lese dál.
To s tou Contra to by se jen rozřezávalo na place. To není tahat sebou po pasece. I když pantatík se s ní něco nařezal když dělal v lese. To jsem tu taky psal. Byly tak hustý lesy, že dělal prořezávku a lezl po čtyřech a za sebou na špagátu Contra Stihlku. A tahal ji v prořezávce a vyřezával to co se nehodilo. Jiný pily tenkrát nebyly. Povídal mi, jakou měl normu na den. No musel se kurva otáčet, aby to udělal. Jo to bylo v dobách, kdy byly lesy ještě lesy. Tady je to dneska jak noty na buben a prořezávat není co.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Motorové pily

#7003 Nový příspěvek od Pavel »

tak to zatim hodim do regalu ta 180 byla z roku 2007 tak uz mela neco za sebou ja jeste jako kluk chodil s otcem delat probirky kaprovkou a obloukovou pilou pak sme mely pilku vodnany a urala tam se natacela jeste lista podle rezu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové pily

#7004 Nový příspěvek od Atlan »

Ja som si kupil malu baterkovu :prace: z lidlu :typek: , na ten jeden ovocny strom za 5 rokov postaci :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#7005 Nový příspěvek od duchodce »

duchodce píše: čtv dub 15, 2021 2:01 pm
Pavel píše: čtv dub 15, 2021 12:20 pm zajed do sobotky za hudcem a mas to bez problemu
Tak tam právě ten problém vznikl....
Takže pokračování story pily Stihl 231 - šroubek rozdělán ,pravděpodobně pouze zalepen z bezpečnostních nebo záručních důvodů. Zapalování usazeno ,zkontrolováno téměř to nebylo potřeba. Jiskra sem tam venku při zatažení značnou silou bez svíčky. Kontakt na servis - dotaz na stáří pily - 6 let - najeto asi 8/10 nádrží potom asi 3 roky stála- uskladnění - kde jste sebral údaj o prodloužené záruce ,ta byla pouze 5 let. Není možné aby zapalování bylo vadné ,přijeďte, po vysvětlení že jiskru nezkouším na slunci , zase přivezte ,že projedu benzin za 200 kč to je nezajímá protože oni na počkání neopravují ,to mě řekli tuším v Unoru. Na dotaz co by stála výměna za nové -částka přez 1000 Kč zapalování a práce - asi 1500 -resumé - objednám na internetu ,za tu částku mám dvě a že by se posraly obě po záruce ,takovou smůlu snad mít nebudu. Poučení - nesrat se se servisem pokud je pila v záruce a nedat na řeči ona si sedne ....a jít tvrdě za svým. Je to pila za 12 000 a začínám chápat lidi kteří si koupí třeba Hechta 2,500 - 3000 a když s nimi servis vydupe tak ho to tak nesere...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“