Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Motorové pily

#8476 Nový příspěvek od vitex »

U autorizované opravny HQ stačí výrobní číslo.Bez něho nepochodíš.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Motorové pily

#8477 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, tak snad vyřešeno, objednal jsem ho přímo v prodejně, teď je mi to blbý, že jsem vás tady otravoval takovou banalitou, ale nechtěl jsem nikam jezdit se soplem u nosu ( dneska je první den, co je mi docela dobře, ještě včera bych podepsal eutanazii ) a prý už před lety se k nám přestali ND na jonsereda dovážet, tak ještě jednou všem díky .

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1671
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Motorové pily

#8478 Nový příspěvek od Přemo »

My jsme připraveni,pro výrobu na zimu :D
Starší pila má nového brachu mladšího a menšího,ale ta je od tatínka dali jsme mu k 60timam ať se nemusí tahat s těžkou pilou ,musim říct pěkně jde a lehoučka toje super
Stará je ms280 a nova 170..
Tak v sobotu hned byla v akci a s Hona je UKT :D



Obrázek

Obrázek
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8479 Nový příspěvek od Čárls »

To je MS 172 ? Viděl jsem na ni recenzi od pana Vodrážky šikovna pilčička 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#8480 Nový příspěvek od Sadra17 »

drtikol píše: pon bře 18, 2024 12:59 pm a prý už před lety se k nám přestali ND na jonsereda dovážet
to je možný, jenže oni se ty jonsered až na barvu shodují s husqvarnou :smich: :smich: :smich: :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1671
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Motorové pily

#8481 Nový příspěvek od Přemo »

Čárls píše: pon bře 18, 2024 3:43 pm To je MS 172 ? Viděl jsem na ni recenzi od pana Vodrážky šikovna pilčička 8)
Omlouvám se nvm proč sem byl pořád vědom že jeto 172..
Jeto 212, až teď nani čumím a říkám si tvl cos to napsal :evil:
Alejeto ta kategorie 172,182 atd
Ale fakt lehoučka úplně na odvětvování a přeříznutí něčeho rozumneho dobrá 8)
Samozřejmě jsem pořád cucel na ty větší,ale říkám nene musi byt mala a lehká :)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Motorové pily

#8482 Nový příspěvek od Franta.cz »

drtikol píše: pon bře 18, 2024 12:59 pm prý už před lety se k nám přestali ND na jonsereda dovážet,
To je kolosální kravina. Rozhodnutím Elektroluxu (vlastník) se k nám přestaly dovážet nové pily. Náhradní díly se dají normálně objednat. Před měsícem jsem kupoval brzdu na 2159. Před 14 dny mě měnily menbrány na 2159.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Motorové pily

#8483 Nový příspěvek od Franta.cz »

Jonsered 2159

Obrázek

Husqvarna 359

Obrázek

Taky bych nerad některý náhradní díly mezi těma pilama přehazoval :vysmech:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Motorové pily

#8484 Nový příspěvek od bourač »

tu Husu máš jen na neděli? :) Že není vůbec ojetá, nebo má novej dekl? ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8485 Nový příspěvek od Čárls »

Jen o ni pečuje :friends: a to se u dobrý pilky vyplatí 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1671
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Motorové pily

#8486 Nový příspěvek od Přemo »

Přesně tak,jeto o péči,ato můžu potvrdit,jaksem daval foto stihlek nahoře ta větší tak tu máme teď 20 nebo 21 let a pořád šlape..toje tak se vším, když se oto člověk trochu stará,, :friends:
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8487 Nový příspěvek od ota »

To Přemo pantatík když byl mladej těžil v lese s pilou. Roky a pak dělal v družstvu. On nikdy nečistil motorovou pilu dočista. Maximálně ji vyfoukal vzduchem, vydloubal piliny a samozřejmě čistil filtr. Pak doma pily co měl svoje to stejný. Jen nejnutnější očista. Jako pod krytem kolem lišty, max drážku v liště. Nařezal hromady kubíků a nikdy se mu pila nepodělala. Vlastně jednou mu ulítl setrvák zapalování. Ale myslím si, že to nebylo udržbou. Ale nějaká unava materiálu, nebo špatný odlitek.
Já jsem dostal od kolegy z bývalé práce tu pumpovací lahvičku od Stihl. Ale tady se to nepdodává, nesežene. Dělali pro někoho do ciziny linku na balení těch lahviček. Nastříká se to s tím po hrubé očistě a pak opláchne vodou a otře hadrem. Tuhle jsem čistil Stihlku a tu malou zděděnou pilu. Pustila i smůla co byla z čela pily. Ta Stihlka jak nová! No 2x doma řezání metrovek a pak jednou v lese a chtělo by to znovu!
Pantatík zase říkal ,,aby jsi to neprodřel, však zítra z lesa to bude zase zasraný a nemá cenu se tím zdržovat". :vysmech:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#8488 Nový příspěvek od Čárls »

Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#8489 Nový příspěvek od Slávek55 »

Oto,nenaváděj tady že se pila nemusí čistit.Já bych těm co nečistí přál udělat celkovou rozborku pily,třeba když se mění píst.Takovou pilu někdy umývám a vyškrabuji bordel celý den.Ale někdy ji musím sestavovat v bytě v kuchyni na stole,a to se již nesmím umazat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#8490 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi mnohokráte jsem tu psal o výrobcích pro ,,jiný trh" pro které jsme vyráběli v jedné firmě paletovací, stáčecí nevím co ještě stroje. Tyhle výrobky se sem vůbec nedostávají. A opravdu fungují. Sem jde vcelku ve stejné pixle jiná ,,vodička". Mám tu některé výrobky, bo firma si poslala třeba 3 palety těch výrobků co se na tom zařízení budou produkovat. Jako prášek na prádlo co jsem po skončení nastavování linky donesl pral uplně jinak než ten co si manželka koupila v marketu ve stejně škatuly. Nebo tu mám odstraňovač rzi od Sonaxu. Nastříkáš, pokoukáš a povolíš zgarbákovej šroub. Tady koupíš vodičku a nastříkáš a šroub urveš. Ten originál šumí jako šumák a po vyšroubování je závit fialovej celej, jak se to všude vyvzlíná. Ten co koupíš tady nešumí a je tak 2 mm hluboko vzlínalej. Tada tahle vodička bude ve stejné nádobce. Ale jinak funguje. Máš to jako když si koupíš konzervu ve Švýcarsku a stejnou tady u nás. U nás je to mleté cosi a tam u nich je to samé maso. Prostě mi jsme odpadkovej koš a sem jdou jen ty zbytky. Mi to stejně nakonec sežereme, spotřebujeme.
Slávku55 mám to podobně s věcma na obrábění. Nedávno mi přivezli vanu z Tatry 813 na opravu strženého závitu. Musel jsem ji donést v rukavicích do dílny. Povídám kolegovi co volal že ji doveze ,,umejte mi to"! Ano umejeme to. No a do rána pod vanou černé kolo oleje na podlaze. Nebo někdo donese hřídel a ta je i s vazelínou zlemtaná nebo kolomazí. Nejdřív to musím očistit a pak to teprve dělám. To tak je. Zákazník řekne ,,no tak to očisti ne"!
Ani já nejsem ,,otrok" věcí abych je šůroval po každém použití. Samozřejmě měřidla v dílně to ano. Ale pilu nečistím taky. Však v sobotu jdu zase do lesa a zajebu ji znova. Možná tak v létě ji vyčistím, když skončí sezona kácení a řezání s níma.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“