Motorové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Motorové pily

#6976 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Tak já jsem taky částečně přeučenej levák. Ale právě jen ve škole (píšu pravou rukou) a příbor taky držím normálně, polívku jím lžicí pravou rukou.
Ale to je všechno - např. vzít do pravý ruky ostrej nůž, tak se pořežu...
Ono se to přeučování zakázalo, protože při tom se údajně stěhuje centrum řeči z jedný mozkový hemisféry do druhý, a dost přeučenejch leváků pak začalo trochu koktat. Já měl namále, ale rozchodil jsem to.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6977 Nový příspěvek od duchodce »

Pavel píše: čtv dub 15, 2021 12:20 pm zajed do sobotky za hudcem a mas to bez problemu
Tak tam právě ten problém vznikl....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6978 Nový příspěvek od Slávek55 »

Duchodče,mám souseda,také důchodce a ještě dost nemocného a má také tento problém.Někdy pilu nenastartuje,protože nemá tu správnou sílu.Kdokoli jiný mu ji nastartuje.Možná by pomohla pomocná startovací pružina-Ergo Start.Ale určitě je správné předem překontrolovat zapalování.
A povolit šroubek nemůže být problém.Pokud máš vedle autoservis,určitě to povolí.Zvládnul by to i rázový utahovák.Jinak by mělo stačit z pily sundat řetěz,ale namontovat prázdnou lištu.Pilu položit na pravý bok na stůl,podložit lištu prkénkem patřičné tlouštky a nejlépe ji truhlářským šroubem-ztužidlem přitáhnout za lištu a prkénko ke stolu.Případně ji ještě podložit nějakým dřevěným klínkem tak,aby se nemohla na stole houpat.Aby seděla zplna na stole.
Potom je potřeba mít dobrou malou 1/4" golu,použít správný bit,tuším že to je 27 Torx-pozor,ten v každé sadě není-na něho prodloužení a téčko.Říkají mu trhák.No a potom tlačit na téčko v ose šroubu a zabrat za téčko.Ráčnu nedoporučuji použít.Tam ta síla působí jednostraně a má snahu bit ze šroubu vyosit a vytlačit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motorové pily

#6979 Nový příspěvek od ota »

Nebude ten šroub káplej lepidlem? Tuhle jsem taky vyndaval u pračky ložisko. Šroub na hvězdičku. Připravil jsem si bit a ten trhák. Manželka držela buben v pračce a já bejčil. Přišel soused a kouká co děláme. Povídal vezmi horkovzduškui a nahřej to. Ty šrouby jsou lepený. Nahřál jsem hlavu šroubu, aby se to prohřálo i dovnitř. Chvilku nechal teplotu působit. Pak jsem nasadil bit a povolil celkem v pohodě. Po vyšroubování byl závit od lepidla. Objednal jsem náhradní stírací kroužky a plastový těsnění a přišel k tomu i ten novej šroub. Závit má natelpanej čímsi červeným. Je to už ta jistící hmota na něm.
Třeba je to tam u té pily taky. Mohl to někdo ,,kápnout" lepidlem.
Měli jsme na CNC Trumaticu na hlavě držák plechového stěrače. Tam byla tzv podkova. Ta držela stěrač na hlavě stroje. Když se spletl razník nabo mašina nabourala, prostřihla hlava podkovu a nic se nerozlámalo, jen ta podkova. To bylo udělané schválně. Zustaly v hlavě tři M 5 imbusáky, které podkovu držely našroubovanou na hlavě. Ty šrouby se musely kápnout lepidlem. Chvění a rázy stroje by je uvolnily. Pamatuju se, přijel diler od nějaké značky a že má uplně spešl imbusáky. Doživotní záruka. Nate chlapi vyzkoušejte. Nasadil jsem imbusák do šroubku podkovy. Zabral, nic. Zabral pořádně a imbusák se skroutil jak paragraf. Diler vyvalil voči, to není možný! Vyndal jsem sadu imbusáku od Trumaticu a zabral za šroubek a jeb povolil jako fík. Ty imbusáky byly tak houževnatý. Myslím šroubky. Objednávali se přímo u Trumaticu. Nepamatuju se, že by se jeden šroubek utrhnul. Kdyby jo, nevím co by jsme s tím dělali. Musel by přijet servis, a vyndat asi hlavu z mašiny a nějak ten zbytek závitu odtud dostat. I ty klíče byly držáky. Pamatuju se, jednou nákupčí dovezl sadu a ten imbusák se ve šroubku přetrhl. Zustalo tam jen kolečko klíče v hlavě. Naštěstí to šlo vyšťourat ven.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6980 Nový příspěvek od duchodce »

Děkuji za nápovědu . Já na to nářadí mám docela dobré, ježuch donesl hodně profi ,sneslo i urvání šroubu bez ztráty kytky. Mě jde jen jestli ten šroubek nenese uvnitř něco jiného a nebo jestli tam není nějaké zajištění kvůli povolení ,drží to páku brzdy řetězu.Urvat něco není problém pokud to je jenom zajištěné třeba lepením.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6981 Nový příspěvek od Slávek55 »

Neboj se a zaber,ten šroub lepený není.Max. může být použitý chemický zajišťovač šroubů a ten snadno povolí.A ty šrouby jsou dost kvalitní a snadno se nepřetrhne.Nejvíce hrozí otrhání hlavy šroubu nesprávným a nekvalitním bitem.Takže dobře upnutá pila aby se nemlela po stole,dobrý nástroj a trocha síly.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6982 Nový příspěvek od duchodce »

Dík ,tak za to zaberu.Neboj nebudu říkat když něco "povolí" - "když on ten pitomec říkal že za to mám zabrat" ,to úplně nesnáším.
To mě dokáže vytočit úplně do běla a měl jsem kvůli tomu i málem malér.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Motorové pily

#6983 Nový příspěvek od Slávek55 »

Duchodče,tak jsem si přečetl tvoje starší příspěvky a došel jsem k názoru,že pilu nemůžeš utahnout za start.šnůru.Takže až se ti povede sundat startér,tak závadu nehledej v zapalování,ale ve startovací šnůře.Nedávno jsem to dělal u Ms 251,také zánovní.Ona se po záběhu zlepší komprese,takže větší odpor na šnůře.A ta šnůra se také přizpůsobí té cívce,na kterou se navijí.Lepší se na cívku skládá-navíjí a schází jí tak jedna otáčka k úplnému navinutí cívky.Ve výrobě také šetří a dávají šnůru krátkou.Takže vyměň start.šnůru dlouhou tak,aby navinutím zaplnila celou cívku.Majitel té 251 si myslel,že jí zadřel.Ta nešla ani zašlápnutá na zemi utáhnout,jaký měla odpor při kompresi.Stačila delší šnůra,tak 25-30 cm a je to OK.
Ještě takovou zajímavost-mám Husqvarnu a ta nedává jiskru,pouze ve tmě a ještě mizernou.Ale startuje a chodí tak.jak má.
A pánové,koukám z okna a vše pod sněhem.Hodně let zpět jsem touto dobou prvně sekal zahradu.Že by ta Sibyla měla pravdu,když říkala,že budou sekáči v kožichu sekat obilí.Také říkala,že se do naší země vloudí houfy cizinců a ženy že panenství své za víno a šperky prodají.Jdu si přečíst Jiráska,abych věděl,jak to bude pokračovat.
Slávek

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6984 Nový příspěvek od duchodce »

No dík za radu to s tou šňůrou by taky mohlo pomoci ,zvětší se obvod půjde to lehčeji ,je pravda že i teplá má kompresi "jako kráva a sílu jako bejk".Ona ta jiskra není vidět ani ve tmě,pouze když zatáhneš jak za vrtulník, beze svíčky.Nyní jsem ale dostal od babičky "přednostní"úkol :'( A až ho splním seberu odvahu , nářadí a dojdu vykotlat ten šroub abych mohl k zapalování.Ozvu se jak jsem dopadl,bude to asi ale až zítra ,pozítří ten úkol je dlouhodobý . Budu ho asi muset trochu odklonit :smich:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorové pily

#6985 Nový příspěvek od DYK »

NO a až se k tomu zapalování dosteš - co bude dál?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motorové pily

#6986 Nový příspěvek od duchodce »

Co bude dál až se tam dostanu - zkontroluji mezeru mezi zapalováním a rotorem (eventuelní vůli na ložiskách což téměř vylučuji) , upevnění a "vodivost" kabelů .Zkontroluji "chcípák" jestli tam není svod - když to už jsem jednou dělal ale náhoda je blbec. Pak vezmu neonku a vyzkouším jestli to zapalování vynechává úplně nebo jen dává slabou jiskru. Pokud tohle bude neúspěšné tak na internetu objednám nové zapalování za 500-600 stovek a bude po legraci.Pokud ta startovací šňůra bude krátká ,jak píše kolega,vyměním. Se servisem a prodlouženou zárukou na zapalování již nechci bojovat ,nehledě na projeté kilometry.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Motorové pily

#6987 Nový příspěvek od imaginaro »

Joe66 píše: čtv dub 15, 2021 1:15 am Imaginaro ta makita je dolmarka 420. Overena pilka na veci okolo domu ,ze vydrzi vela . Neviem aku ti na makitu davaju zlavu ale u nas na dolmarku aj makitu davaju zlavu 17az 19percent. Ze spolahliva pilka za dobre prachy 8)
Díky za info, sice mám servis a prodejce stihl 3km od baráku, ale poslední dobou co jsem slyšel ... Navíc jsem jim tam nechal tatovu husqarnu ať na ňu mrknou a ani po půl roce se na ňu ani nepodívali a že pak zavolají. Volal jsem zase po třech měsících a furt nic. Teď už to jsou dva roky asi a čekám že až se tam přijdu na ňu zeptat, dostanu odpověď že tam žádnou pilu nemají. :vztek:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13170
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Motorové pily

#6988 Nový příspěvek od Čárls »

Lidově řečeno nechat někde dva roky pilu a čekat tak teda sory ale tohle snad zlej sen :friends: navíc mít to tři kiláky :-/ Po dvou měsících bych vzal pilku co sem tam dal a ještě bych hodně nadával
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Motorové pily

#6989 Nový příspěvek od Britt »

Tak to tady ti kluci opraví nejpozději do druhého dne, pokud to nějaká průserovka a musí objednávat spešl díly. Řetězy brousí na počkání.
Prodávají a servisují i zahradní techniku a vždycky bez problémů.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6128
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motorové pily

#6990 Nový příspěvek od Sadra17 »

já měl v servisu pilu 6 neděl než se na ní dostali :'( ale oprava proběhla v pořádku pila jede jak satan 8)
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“