Vyplati se vyrabet si prives za OA?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#76 Nový příspěvek od olin »

lefthandgun píše:Ano, houpačky dávám, jen chci vědět jestli je lepší je dát dopředu nebo dozadu, resp. jestli je lepší volné uložení před nápravu či za. Ptám se z důvodu naklonění přívěsu při větším zatížení (při optimálním rozložení hmotnosti nákladu).
Houpačky se dávají vždy dozadu. Tady máš o stavbě vozíku asi hodinové video a uchycení nápravy se řeší po dvacátý minutě : http://www.youtube.com/watch?v=yTPgsAu_ ... e=youtu.be
Dokonce mám kompletní plány a dokumentaci k tomuto a ještě jednomu vozíku v tištěné verzi i v pdf.
A trocha inspirace:
Obrázek
Obrázek
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#77 Nový příspěvek od olin »

Letos budu stavět opět nový přívěs, krerý bude ještě univerzálnější, než ten co mám a hlavně bude mít větší ložnou plochu.
Bude vypadat asi takhle:
Obrázek
tofik7.jpg
tofik8.jpg
https://www.facebook.com/denis.oresansky
Nápravu mám, a nějakej materiál už taky.
Ostatní náklady na stavbu a přihlášení by měl bez problémů pokrýt prodej toho, co jsem stavěl minule.
Jen pro představu, nemá někdo tucha, co by mohlo stát pozinkování šasi, co je na obrázku? Nejspíš ho jen fouknu barvou, ale ta cena by mě docela zajímala.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#78 Nový příspěvek od olin »

Kua, kde se v tom příspěvku vzal odkaz na zasr... facebook!?
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

milan222
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 09, 2009 8:22 pm
Bydliště: Trutnov

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#79 Nový příspěvek od milan222 »

rád bych si postavil přívěs za trabanta.
hmotnost max. 300kg.
Normálně se veme trabant kombi, uřízne se mu čumák, zadělá se vzniklá díra do kabiny zepředu duroplasty z dveří, vyřízne se do vlaštovky díra, protáhne se trubka, ta se přivaří k vlaštovce a podlaze, na trubku se hodí žehlička a přidělají se odrazky.
Jak ale takový přívěs dostanu dnes na papíry? co musím podniknout?

Mílap
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#80 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný večer, cena žárového zinkování se počítá z hmotnosti zinkovaného předmětu zvýšené cca o 5%
= z hmotnosti po zinkování. Cena pro hmotnost do 100kg je cca 20- 25 Kč + DPH za 1kg. Jinak stačí
zadat "žárové zinkování" a vypadne spousta odkazů, kde se dá najít spousta podrobností.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#81 Nový příspěvek od kenybz »

zdar hoši zub času nahlodal letitý vozík co stavěl gdysi můj tata a tak ho mosím naščetkovat poléčit a udělat stk
při té příležitosti řeším podlahové úchyty neco jsem kůpil ale chcu to dat na kraje do spodních rohů bočnic tak aby to nezavazalo v podlaze když sa bude vozit napříklat sypký matroš celkem 4ks do každého rožku jeden .
Zapuštěné podlahové úchyty dávat nechcu
Pak by mě zajímalo jak máte řešené na samodomo vozíkoch úchyty či háčky na plachtu?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#82 Nový příspěvek od pinkygsx »

brácha si dodělával také na rohy oka na uvázání nákladu. Má tam obyč oka 10kou závitem z druhé strany plotna. Když je nepotřebuje nebo by překáželi, tak je vyšroubuje a místo nich tam dá jen šrouby.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#83 Nový příspěvek od Sadra17 »

viděl jsem z obyč kulatiny ohlý oko, v podlaze dvě díry a když potřeboval tak vytáh očko, jinak byli zapadlý a koukal jenom vršek, jednoduchý levný řešení
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#84 Nový příspěvek od kenybz »

no kůpil jsem tyto a do rohů bočnic navařím plechy a až dotoho to našrubuju
https://www.elmepo.cz/elmepo/eshop/21-1 ... kem-1500kg
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#85 Nový příspěvek od duchodce »

Existuje provedení s jakýmsi otevřeným C . Je to šikovnější protože pokud potřebuješ použít delší lano -plachta- tak ho nemusíš protahovat těmi uzavřenými oky jde to na nervy zvlášť když prší za krk. :vztek:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#86 Nový příspěvek od kenybz »

používám většinů kurtny lano jen na plachtu ale určitě je to dobré...teď jsem to byl omrknůt v dílně br kosa 4°C zítra si tam zatopím a až pujdu dom tak tam bude příjemě :) No vozík za ty roky na dešti nevypadá vábně ale konstrukce je zdravá desky v bočnicách trochu pokrůcené ale to nevadí. Až jednou přijde velká GO tak to bude spíš stavba nového dle původních rozměrů
ty oka teda spíš očka co jsem kůpil sů menší jak z odkazu je to z šestky kulatiny ohlé no dám pár foto vypadá to teda hrozně ale jak jsem psal konstrukce je zdravá tak to naščetkuju a bude
nevím jestli nesehnat radši ty větší když tak napište svůj názor
z vnější strany pujdů navařit takové úchyty z ohlé kulatiny ale ty budů spíš na přitažení plachty
ještě bych měl dotaz ohledně výrobního čísla vím kde je naražené ale jestli neudělat nejaký hliníkový ščítek a narazit to znova? Co by nato řekli na technické?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#87 Nový příspěvek od exot »

Ja mam uchyty delany z venku z silnostenneho jäcklu narezaneho cca na 8mm kousky a dal narezeneho aby vzniklo velke U a pak privareno na ram aby vznikla oka vysoka tak aby se vesly haky z velkych popruhu co se pouzivaj na kamionech.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#88 Nový příspěvek od kenybz »

dobrý nápad no já už jsem mezi táím udělal z plechu trojůhelníky co půjdou navařit z venku do rohů už jsou tam i vyvrtané díry pro oka které přijdou zevnitř našroubovat skrze výdřevu a venkovní plech
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#89 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, ještě je dobré ty ůchyty udělat třeba ze silnějšího řetězu. Odříznou se oka a ty se navaří naplacato z venku rámu vleku. Takhle jsem měl půjčenej vlečík a měl takové ty úchyty právě z nějakého slabšího materiálu a naložili jsme náklad a přikurtovali a ty oka jsme strašně natáhli. Potom jsme to museli rovnat. Byly z toho takové švestky. :D No a pak jsem měl vlečík od kámoše a on tam z pěkného řetězu oka a to se ani nehnulo. A ještě když by tak je to pěkně kulaté a na technické napindají že to má ostré hrany. Poradím Ti, těch upínacích ok a vehementů není nikdy dost. U bráchy je velkej vlek a ten má jen čtyři ty oka co jsou utopený v podlaze a vytahujou se. A když se veze víc věcí, tak je to málo. Chytáme to na rámu potom. Když jsem jezdil vloni do Brna s vlekem, měl jsem i 10 kurt použitejch a to potom nemáš kde chytit. Jo doma je to jiné, ale kdo ví a vždycky je raději víc než když nejsou.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vyrabet si prives za OA?

#90 Nový příspěvek od exot »

Ja delal na kazde strane 2 vepredu 3 vzadu dva to hlavne proto ze mam vyndavaci predni i zadni celo.Ale mam vozik 1000/1750 (vnitrek).
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“