Dymiace auto

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
543
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Dymiace auto

#1 Nový příspěvek od 543 »

Mozno sa niekto stretol s podobnym problemom a bude vediet poradit.V poslednej dobe velmi dymi moj opel combo 1.3.
Menilo sa DPF pred cca 1500km ,bol s nim problem ,repas turba ,aj nejaky snimac s dpf sa menil.
Dymi na bielo hned ako sa trochu zohreje motor. Na dialnici ,na okreskach ,vsade. V uvode som myslel ,ze sa jedna o regeneraciu DPF , ale po niekolko desiatkach km v plinulych otackach sa nic nezmenilo , zerie alej ,hladina chladiacej je stale rovnaka, na dialnici od 110 -115km/h nema vykon,na dialnici pri stupani mozem ist akurat v pruhu pre kamiony , mechanik je z toho auta zufaly ...
https://youtube.com/shorts/V3xU_fMgCi0? ... Bct8bP8CtA
Na videu to az tak nevidno ,ale dymi poriadne , na parkovisku pred lidlom kym som nasiel miesto na parkovanie sa vytvorila dymova clona jak z hororoveho filmu ...

Tomas6
Příspěvky: 5447
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Dymiace auto

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

V první řadě prověřit ten repas turba. V druhé měřit tlaky. Auto by nemělo hulit ani při regeneraci. Ještě otázka. Co jste dávali za dpf?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7963
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dymiace auto

#3 Nový příspěvek od Chose11 »

Co vstřiky, váha vzduchu? Teda nevím zda je to benzín, nebo nafta.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15939
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Dymiace auto

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Chosé - benzín nemá DPF ale GPF aj to ešte máloktorý

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7963
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dymiace auto

#5 Nový příspěvek od Chose11 »

Pro jistotu jsem se zeptal i když teď vypadám jako trouba.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

janci86
Příspěvky: 180
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Dymiace auto

#6 Nový příspěvek od janci86 »

Ten dym je taky stiplavy?

Na diagnostiku si to napichol? Co za DPF sa davalo? Ak nejaka nahrada, kludne sa moze stat, ze nove aftermarket dpf nefunguje ako ma a auto ti stale regeneruje...

To ale zistis z diagnostiky; nemyslim nacitat chyby, ale live data...
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9093
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Dymiace auto

#7 Nový příspěvek od Sniper »

Mě trocha dýmí Tatra v kopcu, ale nic tragického ...

Obrázek


Nebo motorka, když dávám M2T na záběh :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

janci86
Příspěvky: 180
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Dymiace auto

#8 Nový příspěvek od janci86 »

Sniper😃

Skoro som sa udusil orieskom, toto mi nerob :)
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

fikejz
Příspěvky: 6318
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Dymiace auto

#9 Nový příspěvek od fikejz »

Jestli to před "repasem" turba nekouřilo a hlavně nežralo olej poohlédl bych se tímhle směrem. On i nedostatek výkonu nasvědčuje tomu, že to "zrepasované" turbo je ještě horší, než to původní a někomu by mělo být řádně otřískáno o hlavu!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

zetör
Příspěvky: 1545
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Dymiace auto

#10 Nový příspěvek od zetör »

I EGR vadnej to může dělat.Tohle je Fiaťáckej JTD a převlečený Dobló.Od klávesnice ti to nikdo neopraví.Změň servis a dej to tam,kde mají s tímhle motorem zkušenosti.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20971
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dymiace auto

#11 Nový příspěvek od ota »

Těmhle věcem nerozumím. Ale stalo se mi to u mého nafťáku jednou, že mi hulil jako náklaďák. Byl jsem ve městě, netankoval jsem a jel dom. Po cestě normálka jedu jako vždycky. Za značkou obec kdy jsem vyjel trochu přidám. Předemnou pimalík jezdec. Podřadil jsem a předjížděl pomalíka. Když jsem byl už dost daleko, kouknu do zrcátka, jestli je předjížděné auto dost za mnou, abych se zařadil. A čumím co je to za mnou za kouř! Kurva auto nikdy moje nezakouří. Jen když je -15°C a nastartuju, tak chvilenku jde taková pára jen. Tady to bylo, jak by jel s tankem! No říkám si, však jsem žádným kouřem neprojížděl. Tedy trochu jsem ubral a po chvíli přidal plyn a sleduju zrcátko. No samo hulilo ro mě! Trochu jsem cítil i ztrátu výkonu. Při cestě dom si sumíruju co by to mohlo být? A říkám si, já jsem debil, natankoval jsem určitě benzin místo nafty! Však k téhle benzince nejezdím, asi jsem vzal blbou pistoli. To je jasný. Zajel jsem s autem rovnou k mechanikovi a vyložil mu co se děje. Jeli jsme to projet. No že se na to podívá. Druhej den odhalil závadu. Dalo to práce, bo to nebylo vidět hned. Ale jakási hadice na vzduch od turba. Praskla podélně a proto motor hulil jak lokomotyva. Vyměnil tu hadici, musel koupit originál, bo se jinak nedělá. Taková kroucená aby se vešla do přesného místa. No a od té doby zase ani obláček kouře.
Může být, že třeba někde je jen netěsnost, nebo špatně utažená páska a přisává, nebo něco podobnýho.
Když jsem měl třeba špatnou váhu vzduchu na 1oktávce tak jen nejela, ale nekouřila vůbec. Jen jakoby v nouzáku. A EGR když u ní byl zanesenej, tak taky jen špatně jela. Mechanik ho vyčistil a zase chodí.

honzauta
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Dymiace auto

#12 Nový příspěvek od honzauta »

To stejné jako Ota, na dálnici v Německu rána, ztráta výkonu a mlhová clona za mnou. Raději sjedu z dálnice na okresku, zastavím, zkontroluji a ejhle hadice od turba vyskočila z nátrubku, kde ji originálně drží ségrovka. V příkopu jsem našel drát, provizorně přidrátoval a dojel těch pár set km domů. Jak píše Ota, za kousek originální hadice neskutečný peníze, oprava na 5 minut. VW T5, 1,9 TDI

ibanez5
Příspěvky: 1595
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Dymiace auto

#13 Nový příspěvek od ibanez5 »

U prdnute hadice to hulí většinou černě. Podíval bych se jestli ti neubývá motorový ó. Možná ti zdrbali to turbo...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

fikejz
Příspěvky: 6318
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Dymiace auto

#14 Nový příspěvek od fikejz »

Psal hned na začátku, že to žere olej. A to by EGR ventil nedělal. Za mě je v řiti to turbo. Zajet někam na diagnostiku, kde uvidí jaký dává tlaky, kromě jiných výstupů a hned bude vidět. Ono i tlak dávat může, ale třeba jen netěsní a jde skrz něj olej do motoru. Spíš bych ale řekl že je v háji komplet.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

janci86
Příspěvky: 180
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Dymiace auto

#15 Nový příspěvek od janci86 »

Bez diagnostiky podla mna nezistis nic. Treba ist na nieco lepsie, co vie aj ine ako mazat chyby. Nejake cidlo na dpf ste menili (tlak, teplota?), skontroluj co ukazuje.

Tie auta sice nepoznam, ale si myslim, ze kludne moze ist o problem s dpf. Davnejsie som kupil Jeepa XK 3.0 CRD s podobnym problemom, vyservisovany za cca 5000€, len stale dymil na bielo a smrdel. Dymilo strasne, husty biely stiplavy naftovy dym. Hlasil chybu P2002. Problem bolo dpf, ktore odislo (kvoli oleju, panko jazdil na olej co nepatri do motora s dpf). Vymenili ho za najlacnejsi aftermatket (zn. JMJ), kedze do auta uz nechceli investovat. Okrem toho sme zistili, ze pri vymene zapojili naopak teplotne cidla a auto preto islo v limp mode.

Problem sme vyriesili dielom z rozoberacky, auto mam doteraz ;)
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“