Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#271 Nový příspěvek od oco13 »

Ak budem raz , možno kupovať japonca tak to riziko rád podstúpim. To niečo sa stane, mám práve teraz vyskúšané doma. Gazdiná rozflákala svoje a ešte jedno auto. Policajti za 3 mesiace ešte neurčili vinníka a poisťovňa už vyplatila peniaze. Na otázku ako je to možné mi povedali, že oni vyplatili obe škody, lebo aj tak tam bude spoluvina.
Traktor z tretích krajín je čo?? Ak budem mať traktor z australie? čo je tretia krajina? Japonec má schválenie pre Europu, čo domadel nemá. Netreba sa dať ak niekto stiahne chvost tak úradníci majú navrch a to je zásadná chyba oni majú SLÚŽIŤ občanom. Je jedno či je to s nátlakom bulváru alebo bez neho. Kedykolvek na názorných príkladoch dokážem, že ten továrenský traktor aj zo 6tej krajiny je lepší ako doma na kolene pozváraná hrča. Napríklad takáto https://dom.bazos.sk/inzerat/117817250/ ... vyroby.php.
Ja sa tu snažím ludí presvedčiť, že ak vyhovieš na kontrole tak úradník MUSÍ hladať spôsoby ako ti pomôcť. Je to jeho psia povinnosť lebo je platený aj z mojich daní.
To sa netýka len F značiek, ale každej jednej záležitosti na úradoch od rodného listu až po pohreb. Ak to nejaký úradník nerobí treba ho náležite zviditelniť aby sa spamätal a začal slúžiť občanom.
Uvediem ešte jeden príklad z motorizmu - jedno z mojich aut malo ísť na stk - z jednej v NZ ho vyhodili a tak si synátor povedal že to skúsi a rovno išiel na druhú stk v meste. A čuduj sa svete auto prešlo, namerané hodnoty ok , vytlačené protokoly, žiaden úplatok. Niekto by bol rád , že má dva roky pokoj ale ja nie. Ihneď som prefotil všetky papiere , poslal na min.dopravy, testek a aj do markízy a jojky. Samozrejme že na tú nemenovanú stk už nikdy nevkročím, ale došla mi odpoveď , že bola vykonaná kontrola a boli zistené nedostatky , ktoré boli zosobnené. :hm: 11 božie prikázanie - mňa neoebeš, jednoducho sa nedám a budem jak pes zahryznutý do krku.

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#272 Nový příspěvek od trupka »

čo sa týka rizika naražal som na tvoj príklad ´´Jožko Mrkvička z Hornej Dolnej´´ , že ti nič nespravia. Ano, pokial sa nič nestane, ak by si kupil japonca prihlaseneho na iny okres, bez zmeny mena majiteľa(čo momentálne nieje ani možné) len dopísať nove uzemie a niečo sa stane , podrbú majiteľa(ten čo je v papieroch) lebo na neho musí byť aj PZP.
Možno ťa sklamem, ale japonci o ktorých sa tu bavíme NEMAJÚ schválenie pre Európu, alebo inak by sa dali prihlásiť. Nehovorím o nových Kubotách ktore sú pre Európu výrábané.
Možno japonca prihlásiš, ale podla aktuálne platného zákona by sa to nemalo dať. Niektorým sa to podarilo ostatný majú smolu...
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#273 Nový příspěvek od oco13 »

Tak za prvé PZP nemusí byť na maitela auta - existuje majitel a ešte aj prevádzkovatel.
A za druhé Kuboty o ktorých sa bavíme sa v 70 - 80tych rokov bežne vozili na západ. alebo máš dojem, že japonci urobia iný traktor pre europu a iný pre ameriku a celkom iný zase pre seba. Ano v detailoch sa tie traktory líšia, ale typová rada ako ich uvádza "tractordata.com" má celosvetové schválenie. Prečo u nás ide prihlásiť auto s riadením na opačnej strane , alebo americké auto po úprave svetiel a traktor reinportovaný z azie nie? to je nezmysel a tvorca zákona to určite takto nepovedal. To by potom znamenalo , že neprihlásiš ani licenčný zetor čo sa robil v indii :hm:
To nie je o to nemalo by sa a malo by sa , ale o tom čo som tu písal - sú úradníci čo robia pre ludí a potom tí čo majú všetkých na háku.
Tak ma napadlo veď na drahšieho japončíka sa dá urobiť leasing - majitel bude lízingovka z BA a pzp tiež bude na nich??? To ako fakt????

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#274 Nový příspěvek od oco13 »

trupka píše:Ak na japonca namontuješ kapotu zo zetora a budeš sa tvárit, že je to doma robený traktor, možno ti to uverí predavačka v Lidli ,ale nie technik na STK. .
Toto je ďalší omyl - technik na STK určite neskúma či je alebo nie je traktor robený doma ale to či sú jednotlivé komponenty správne zapísané v papieroch. To je všetko , hádam mi nechceš povedať , že ťa stk nezoberie na zvláštnu technickú z dôvodu že traktor nie je domáca výroba. Ak na stk prídem z fúrikom z baubau a budem chcieť kontrolu - oni mi ju vykonajú a ja zaplatím. Je to súkromná organizácia prevádzkovaná za účelom zisku.
Každopádne budem pokračovať v uverejňovaní japoncov "čo sme kde videli" s tabulkami v tejto téme. :D

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#275 Nový příspěvek od trupka »

Ako som už písal neberiem ti tvoj názor.
Zákon je zákon a momentálne znevýhodnil japoncov, ale možme byť radi že nejaký je a možeme jazdiť.
Technik STK nieje idiot. Ak si myslíš že by nepoznal prestrojeného japonca , ktorému by ak nie STK alebo okresný dopravný urad nemal vydať povolenie na prevadzku na pozemnych komunikáciach, podla platného zákona.
Príklad, v našej dedine bol technik STK. Dvaja páni kamaráti si urobili na vlas rovnaké traktory kapota z Ursus-a, pekné blatníky - leštenky, technik ich videl len z diaľky a už sa pýtal na homologizačný štítok, načo asi?
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#276 Nový příspěvek od oco13 »

Ale pochop jedno technik má vykonať kontrolu , nie rozhodovať komu dá nejaký úrad papier. ak požiadam o vývoznú stk na stvebný stroj - odmietnu ma že to nie je potrebné a že sa to nerobí??? Nie oni proste vykonajú to čo majú v popise činnosti a basta.
Sú tu niekde prefotené papiere, alebo ich možem aj ja naskenovať. Nikde v tých papieroch nie je kolonka typu - pochádza traktor z tretej krajiny. Nieje tam ani špecifikovaný rozdiel medzi továrenskou a domácou výrobou. Na F tabulky postavíš starého zetora aj domadel, ale kludne aj továrenskú 30ku s motorom z avie - to je potom čo? alebo kombinácia zadok 25ka motor 40ka- je to továrenský traktor? veď nič na tom nie je domáca výroba.
Čo ak si zoženiem motor s prevodovkou a zadným mostom z japonca za zvyšok dorobím doma - je to domadel či nie. Kubota bez predku a dorobená predná náprava z samuraja. Tých možností sú tisíce, ale technik nerozhoduje o pridelení papierov, on rozhoduje o splnení podmienok zvláštnej STk, ktoré sú tu tiež presne vypísané.

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#277 Nový příspěvek od trupka »

Technik nerozhoduje to mas pravdu,citujem "vykonaju co maju v popise cinnosti", japonca by zobrat ani nemal a ak pride nejaky zgrap z ktoreho tecie olej, ani sa snim bavit nebude.Technik nieje idiot, nema len povinnosti ale aj práva.
Studuj, nasiel som to narýchlo , nieviem či neboli aj nejeke ine metodicke pokiny kde sa pisalo aj o japoncoch
http://www.testek.sk/files/meto/metodic ... 9_2018.pdf
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#278 Nový příspěvek od oco13 »

Toto už bolo novelizované , lebo F značky dostane aj komerčná výroba do roku 2009. A v tom pokyne nie je ani slovo o japoncoch. a do tretice technik zoberie na linku všetko a môže vyhodnotiť ako nespôsobilé s uvedením dôvodu. Teda neexistuje , že nepustí na linku.
On robí kontrolu , nájde chybu označí ju (aby sa dala odstrániž) a napíše záverečné hodnotenie chyby A,B,C spôsobilé/nespôsobilé. ALe kontrolu musí vykonať aby sa dali nájdené chyby odstrániť.
My tu nevyhádame nič, ja len sem budem dávať fotky alebo inzeráty aby ludia vedeli kde to ide. Ak to pomože čo len jednému budem rád. :typek:

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#279 Nový příspěvek od trupka »

Viem su to stare dokumenty, ale urcite viem o traktoroch z tretich krajin.
Technik co bol u nas by japonca nezobral, bol tam jeden doma robeni traktor, proste bolo to velmi vtipne :-) , ale nakoniec mu pomohol aj ked nemusel. Bol to velmi ustretovy človek, klobuk dole pred nim. Keby to bola taka STK na akej bol Krajan ,vela by nas islo domov smutnych.
Mas pravdu nevyhadame nic, kazdy ma vlastny nazor , ale dolezite , čo sa komu podari vybavit.
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#280 Nový příspěvek od krajan »

Oco v pár veciach sa mýliš . STK je súkromná takže NEMUSÍ tá zobrať ... A ďalšie je , že zaplatíš 70€ a pristavis traktor a on zoberie metodický pokyn , s nájde stránku na ktorej je napísané , že máš mať označené tlaky , na aké máš mať nafukane kolesá , a ideš domov , alebo ti odmeria varny bod brzdovej kvapaliny .. alebo , alebo
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#281 Nový příspěvek od oco13 »

Krajan tlaky, dopíšem priamo na mieste, kvapalinu nemám lebo brzdy sú mechanické , samozrejme môže byť protivný a potom aj zákazník hladá a číha na jeho pochybenie aby mu to natrel. Vždy je lepšie ak sú normálni obaja.
Stk je súkromná takže naozaj nemusí zobrať, ale to by bolo rovnaké ako keby obchodník odháňal kupujúcich od dverí. Tu v okresnom meste sú dve stk fajn a všetko funguje , a tá tretia má zamestnancov cctov (niektorých) a tak sa tam strieda jedna kontrola za druhou.
Hygiena, ibp,testek, ministerstvo, policia a tak dokolečka.

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 178
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#282 Nový příspěvek od brano936 »

Tak tu máte update toho japonca na značkách, čo sem dával oco13
https://dom.bazos.sk/inzerat/117972875/malotraktor.php

Evidente sa to dá, stačí prekryť rozsypanú ryžu na kapote :D

EDIT: Po Leovom upozornení pridávam aj odkaz na fotky na disk, keby to z bazošu zmizlo:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Naposledy upravil(a) brano936 dne úte lis 10, 2020 11:15 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#283 Nový příspěvek od oco13 »

Vedieť , že v NR okrese sú úradníci ústretovejší k luďom je dobré. Verím, že to pomôže ďalším nerozhodným. Ak niekto viete o japoncoch na tabulkách vo vašom okrese dajte fotky aby ludia vedeli kde to ide. :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15765
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#284 Nový příspěvek od oco13 »

Pribudol nám tu nový člen s japonským traktorom a má aj F značku :pohar: S jeho dovolením sem skopírujem naše písanie cez ss :typek:
Ahoj na ktorej stk a na ktorom OU si vybavoval značky. Niektorí užívatelia totiž tvrdia že sa to nedá.

problém STK a F značiek asi nebude v tom, kde som vybavoval papiere. traktor z tretích krajín nevybavíš. Pointa "úspechu" je v tom, že ak do traktora zasiahneš nejakou úpravou, alebo ho zložíš z viacej častí traktorov toho istého modelu, už sa nejedná o komerčne vyrábaný ale ide o domácu výrobu. Takéto vysvetlenie podalo aj ministerstvo dopravy. A ak si ty stojíš za svojím tvrdením, že si si svoj traktor poskladal z viacerých traktorov, teda si si ho doma vyrobil, nikto nemá na STK resp. na OÚ právo ti to vyvraciať. Akurát nemôžeš a ani nemáš právo svoj traktor označiť nálepkou resp. názvom nejakého výrobcu. Ale to isté platí aj pri zetoroch a iných značkách.

Diky za vysvetlenie. Môžem túto odpoveď prepostnúť aj do témy o F značkách ? Asi by to pomohlo aj viacerým luďom ktorí potrebujú chodiť po cestaách.

Samozrejme, môžeme to zverejniť, však nejde o žiadnu černotu, či obchádzanie zákona. Na traktore potrebuješ podorábať osvetlenie a už je to zásah do stroja a tým aj zmena oproti pôvodnému stavu. Ja mám dorobený čelný nakladač, tým zásah do hydrauliky. Ale nálepky, či znaky výrobcu musia isť dole. Výrobca v takom stave ten traktor nevyrobil :) :) :) .

Ak to niekomu pomôže budem rád :friends:

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cestny zakon SVK - značky "F" vyplnenie papierov

#285 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som to tu uz davno pisal ze staci ked na japoncovy alebo činanovy nieco dorobite, alebo inak upravite a uz to neni Yošimura :smich: Po upravach je to Yošimura Čípo :smich:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“