Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#4036 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud se nepletu tak je to oktávka ,spartak a 2103 To byli tyhle převodovky veteránisti by jásali aj zaplakali že to někdo háže do šrotu Lišili se jen deklem na řazení
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#4037 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi soused nabízel mnoho věcí na Spartaka. Převodovka tam byla taky. Spoustu nových věcí na podvozek, motor. Měl i klikovku ve voskovaném papíru. Kompletní brzdy štíty pakny prasátka 8 sad nové nepoužité. Celou přístrojovku zabalenou v papíru novou. A mnoho dalších věcí. Trvalo to možná rok než se ozval pán a vzal ty věci všechny jako celek. Za převodovku kompletní jak s ručním řazením, tak víko se šaltpákou chtěl 1000 Kč a ani nikdo nezavolal. To stejné měl převodovku na Framo kompletní s přírubou, uvnitř kola jak nový a neozval se na inzerát co dával asi 3 nikdo. Chtěl za ní 1300 Kč.
Prostě ty musíš trefit toho, co ráno vstane a potřebuje to. Ale tref ho. Kdysi jsem nabízel opravdu veterána karburátor. Dělaly se horní a spodní. Jednejch vyrobili pár a já ho měl. Celomosaznej karbec. Brown&Barlow. Dal jsem myslím 3x inzerát a nikdo se neozval. Pak se ozval ,,číman" že se mnou vymění jen plovákovou komoru. On měl tu druhou. A pak mi jeden psal, že mi nabízí 1000 Kč a ještě v tom že pošta. No a pak mi volal pán a poslal na ůčet 5000 Kč+ 200Kč na poštu a neměl problém. Druhej den když jsem karbec zabalil volal další zájemce. Řekl jsem mu, že už ho balím jinému kupci. A on že mi dá 6000 Kč když ho pošlu jemu. Bohužel to já nedělám a poslal jsem ho tomu prvnímu. No najednou to chtěli dva.
Jinak celkově musíš mít fakt něco a dobrou cenu, jinak je to neprodejný.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#4038 Nový příspěvek od Čárls »

JHo to tak někdy bejvá ono stačí kolikrát zajet na burzu a když je klika tak prodáš nahned Ono ne každý pročítá inzeráty
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#4039 Nový příspěvek od ota »

Zrovna tuhle jsme se bavili s kámošem o té burze. Jezdím min 20 let na burzu do Chotusic. Přijdeš tam a vpravo je stálej prodejce. Jezdí asi každou burzu. Má stále stejné věci. Asi i něco prodá a doplní. Nechodím první řadu. Tam já nic nekoupím. Nebo nikdy jsem tam nic nekoupil. Jednou asi před 10 lety jsem se u tohodle pána zastavil. Uviděl jsem tam 25mm prasátko na Š 1202. Mám je na traktůrku a sem tam jsou špatný. Koukám a měl tam krabičku a v ní pár těhle prasátek. Ptám se ho jestli je to 1202 a průměr 25. Jo je a je nové. Koukám na prasátko, celé rezaté povrchu. Nešlo pohnout. No co za něj? A pán že je nové tedy 1500 Kč. Nevzal jsem ho, podobný mám doma. Asi o 4 řady dolejc jsem koupil 4 kompletní sady gum do nich. Za manžety 25,5 mm chtěl pán za starou poctivou výrobu 5 Kč/kus. Doma jsem pak na 25 mm kulatině vylapoval brusnou pastou ty moje, osadil novejma gumama a brzdí dodnes.
Na té burze už znám kdo má krámy, předražený. Kolikrát třeba prší a jsou kofrové, že ani přez ty věci nepřehodí plachtu. V klidu nechají zmoknout.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#4040 Nový příspěvek od Čárls »

No já byl párkrát na burze v polsku s kamarádem dělal sem mu jen doprovod ono to bylo cca150km za hranicema Tam by jsi se vyřádil a přivez krásných věcí jak gumy na osobáky tak ruzný šnekovky zahradní trakturky a pod Osíobně si troufám tvrdit že tak50 procent věcí na burzácn ve východních čechách jsou právě přeprodej z polska
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#4041 Nový příspěvek od ota »

No já jezdím jen tady na tu jednu. Kupuju vercajk do dílny. Destičky, vrtáky, TK frézy, nebo klasické frézy, atd. Nekupuju díly na vetrány,,nebo na stavbu mejch strojků. Na to jsem vrtkoleno a tam je to předražené. Tyhle věci nakupuju v kovošrotě, nebo mámím ze souseda.
Jako vercajk se dá koupit opravdu za babku. Jak jsem tu kdysi psal, chodím po známejch prodejcích a pak koukám po dědcích s kravinama, co mají támhle v rožku krabičku a v ní pro mě zajímavou věc. Ono je to že dědko jede na burzu. Soused Fanda mu přinese krabičku. Heleď tuhle jsem kdysi přinesl z fabryky tohle. Leží mi to tu 20 let. Vezmi to tam a prodej to. Kolik za to? Kdo ti co dá. A pán to pak nabídne a nechá se to usmlouvat za pěknou cenu. Už jsem koupil pár pěknejch věcí takhle za dobrou cenu.

Mílap
Příspěvky: 154
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Kovošrot

#4042 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný den,
Kladno U Valmetky, cca metrové kusy šestihranů 13, 14, 17, stabilně hromada odřezků silnějších průměrů (většinou kraje s popisem).
foto na: https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi ... 09#p504609

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1911
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Kovošrot

#4043 Nový příspěvek od filip »

elko 175
Naleznutí nějaké takové pěkné funkční brusky je případ který se mi přihodí maximálně jednou, teda vlastně dvakrát, nebo možná čtyřikrát za deset let.
No prostě to nebývá často. Jen nevím kam ji dát.

Obrázek

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#4044 Nový příspěvek od ota »

To vajíčko vzadu za tou hranatou to je jiná muzika, než tohle hranatý Elko. Tuhle hranatou jsme měli v práci. I když se daly nové poctivé kotouče chvěla se jak ratlík! Asi nebylo dobře zpracované rotor. Nebo jeho vyvážení. Když by na ni postavil hrnek a zapnul ji tak hrnek slítnul dolů než se kdo otočil. Ta oválná to vajíčko, to mělo vyvážený rotor a ta si jen šuměla, když běžela. Mám ji doma taky. A taky je ze šrotu. Od souseda. Jednou ji přivezl na vozíku a přehraboval se v dalších věcech co na vozíku měl. Povídám, hele bruska! A on hm jdu ji někam vrazit. Je to asi 10? nebo 12? už ani nevím, kolik jich vlastně mám. A já že tak mi ji nechcej, mě by se šikla. Chvíli přemýšlel a tak jo. Zvaž ji a 15 Kč/kg je tvoje. Popadnul jsem ji a letěl s ní dom jak namydlenej blesk! Než si to rozmyslí. :D
Takže Ty máš tzv ,,krabičkový problém" doma v dílně? To mám často a pořát! To znamená, přijdu do dílny a nesu krabičku s něčím. Koukám, kam ji vrazím. Zkusím tuhle do té díry, hm tam se nevejde, zkusím tuhle do té díry, hm tam už to nenajdu. No nic položím to na stůl u frézky. Paráda vyřešeno! Za dva dny jdu něco dělat na frézce. Aha ta krabička bude překážet! Vezmu ji a chodím s ní znovu. Aha, postavím ji na soustruh. Vyřešeno, jdu pracovat na frézku. Za další dva dny jdu na soustruh. A hele ta krabička, vezmu ji a zase chodím, až ji někam vrazím. Třeba zase jen přechodně. :D

chobotek
Příspěvky: 11224
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#4045 Nový příspěvek od chobotek »

Ty elka se asi chvějou všechny. Dílenský kolega ho přišrouboval přes konzoli na sloup haly a celá plechová stěna dělá krásnou ozvučnici. Že jako bude za vratama po ruce, kdyby bylo třeba něco přibrousit. No, po ruce je, ale věčně u ní chybí sluchátka, protože bez nich je to peklo.
Ty vajíčka mám dvě, velké a malé a jak píšeš, jen šumí 8)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#4046 Nový příspěvek od ota »

To velké vajíčko ( asi 200 kg? ) mám taky. Dostal jsem ho nedávno, záchrana před kovošrotem. Chyběla jen vidlice. Nasadil jsem jinou a uplně mě to překvapilo. I s těma kotoučema co tam jsou jen šustil vzduch od kotoučů. Paráda, zatím jsem ji dal do depozitu. Až se postaví druhá dílna. Do té jsem nedávno dovezl takovou tu hranatou brusku. Opět za odvoz. A to je ta co má ten jeden stolek sklápěcí do boku pod uhlem. Taky čeká v depozitu a je velmi tichonká. 8)

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1911
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Kovošrot

#4047 Nový příspěvek od filip »

Chvěje trošku, dal jsem jeden nový kotouč a začala, předtím ne. Tam za ní jsou tři brusky na sobě, o další štok už to nezvednu, musel bych u toho stát na židli. Dvě větší vajíčka jsem za poslední rok vynechal, vypadaly nejistě a není místo ale to elko vypadalo dobře a není to velké. to se ještě vejde.
4011, 25 A, Zebra, Prcek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#4048 Nový příspěvek od ota »

No já mám doma kotouče staré výroby. Tedy nové, ale staré zásoby. Ty jsou v pohodě. Ale musel jsem do takové malinkaté brusky koupit nové kotouče. Neměl jsem takový průměr doma. No nasadil jsem na hřídel a oba dva šmatlaly jako prese! Všelijak jsem je pootáčel. Nakonec jsem vybral nejideálnější polohu, utáhnul a orovnal. To mám malou brusku na menší vrtáky. Dal jsem za ní 200 Kč z inzerátu. Ložiska vyměnil. Musím pod ní dát gumovou podložku, jinak jezdí po ponku když si ostřím vrtáky. A to bude zvětšího těma kotoučema. I když jsem je orovnal dobře. Jsou asi nevyvážený.

fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kovošrot

#4049 Nový příspěvek od fikejz »

Kupoval jsem do brusky kotouč, je to tedy už řekněme tři čtyři roky, a šmajdal jak prase. Tak jsem jej vrátil do krámu. Vyměnili ho za jiný a ten už byl v pořádku. Ani se tomu nedivili a výměně se nijak nebránili.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#4050 Nový příspěvek od Čárls »

Nevým Já sem objednával přímo z Tyrolitu a pohoda U nas na krámě co vím tak objednávaj čínský šunty a ty stojí za.... Měkky zanáší se a práší se z nich běs
Ve fabrice jednou došla zasoba a tak letěli koupit do města a na zkoušku Jen co došli nový tak tyhle z krámu letěli do popelnice Bruska která v životě nevibrovala tak začla drnčet až se třásla lampička Takže je to hodně o kvalitě kotoučů a ne jen brusky Man doma tu manfidackou na vrtáky a sekáče stačí ale nový příruby a musela se rozebrat a vyvažit rotor a srovnat hřídel neb na jednom konci házela jak kravskej vocas
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“