Dotaz na to co to je?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Vedra
Příspěvky: 1418
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Dotaz na to co to je?

#1276 Nový příspěvek od Vedra »

Našel no jestli někdo odpoví je druhá věc, přijde mi že mám unikátní problémy páč jsem to oldtimer forum prohledával x variantama toho jak se v němčině řekne vodící ložisko spojky a našel jsem kulové. No vlepil jsem tam futro z upravené trubky provrtal na 16,5 mm páč sklíčidlo mám jenom do 16 mm a redukované vrtáky jsou jenom po půlkách a zbývající dvě tři desetiny plánuju projet šmirglem nalepeným na tyčce.

Možná do toho kolíku vrtnu dírku a udělám tam očko se zdrhovací pásky pro sichra.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1911
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Dotaz na to co to je?

#1277 Nový příspěvek od filip »

Potřeboval jsem v práci udělat narychlo do pár prken drážku, slepil jsem nahonem z hrníčkového rotačního kartáče, páru podložek a řetězu z motorovky takovýhle porychtung a prkna vyřešil. Mám dotaz, kde mám sehnat něco podobného v lepším provedení? Na flexu, nějak nemůžu na tom netu najít co hledám,

Obrázek

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek

Sadra17
Příspěvky: 6263
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Dotaz na to co to je?

#1278 Nový příspěvek od Sadra17 »

malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3494
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dotaz na to co to je?

#1279 Nový příspěvek od jenicek »

Stroji se říká horní nebo lamelová frézka a k tomu jsou odpovídající nástroje. Podobný vehementy na flexu se snažím nepoužívat, byť mám specializovaný pracoviště chirurgie ruky přes kopec a dojít tam můžu i pěšky, pokud mi ta flexa nepřerve tepnu na noze :typek:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8152
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dotaz na to co to je?

#1280 Nový příspěvek od Chose11 »

Von i takový padající měřák může být dost nebezpečný 8)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20594
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dotaz na to co to je?

#1281 Nový příspěvek od vitex »

:smich:

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1911
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Dotaz na to co to je?

#1282 Nový příspěvek od filip »

Tyhle kotouče nejsou to co myslím, jsou moc velké a nahé, kousací. chci něco malého, schovaného mezi kotouči co to vedou po prkně aby byla drážka pěkně uprostřed. Něco jako skládané frézy na spodní frézku ale udělané na flexu, Idealně s těmi kotouči na ložiskách, aby když mi to vypadne z ruky neběhalo to po podlaze. Asi si ten porychtunk schovám na příště.
4011, 25 A, Zebra, Prcek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dotaz na to co to je?

#1283 Nový příspěvek od Čárls »

Horní frezka na dřevo https://www.lidl.cz/p/parkside-horni-fr ... uy544-rW14 má vedení zafixování hloubky a s přislušnou frézou uděláš drážku do fošny nebo si na ni nechá udělat porychtunk aby byla drážka vprostřed bezpečný a rychlý rozhodně lepší a čistčí práce jak flexou a tím porychtunkem u toho ti stačí jeden neviditelnej hřebík a nechtěj vidět ten tanec :friends:
jestli dobře hádám budeš dělat nějakou tu podlahu či stěnu atd a potřebuješ tam nacpat pero drážka
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

J.A.Y.
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na to co to je?

#1284 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Na drazku pro pero jsou lepsi frezy s loziskem, neco jako toto

Obrázek

Ale vsechno na horni frezce bude znatelne pomalejsi nez flexa. Retez z motorovky ubira pekne :ano: a co se tyce hrebiku - motorovkou jste urcite hrebik uz vzali. Akorat by ten retez nemel bejt pribodovanej napevno, ale za vodici clanky sevrenej aby se moh protocit pripadne kdyz praskne tak vypadnout.

Muj favorit - uz to zaznelo - na flexu kotouc s SK platkama a lamelovaci nastavec, pripadne cela lamelovacka. Videa pro predstavu jak se to pouziva jsou na yt ;)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dotaz na to co to je?

#1285 Nový příspěvek od Čárls »

Ono je potřeba vědět kolik toho budeš dělat jak nyní tak v budoucnu Ono jde udělat přípravek i na motorovku s kraťočko lištou 30cm a vodící rolny dáš na špici lišty to pak je tuplem fofr akorád roltop dostane trošku víc na perdel a rozhodně bezpečnější jak flexa jen to chce víc zručnosti Rolny přiděláš na špičku lišty
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3494
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dotaz na to co to je?

#1286 Nový příspěvek od jenicek »

Nemyslím si, že kvalitní horní frézka s kvalitní frézou by byla o moc pomalejší než flexa. Mám horní frézku od Makity a když s tím dělám pár hodin, mám pilin po kolena.
Každopádně pokud chceš produktivitu, tak sežeň v okolí někoho se spodní frézkou a podavačem. Kvalita a produktivita jsou pak nesrovnatelný oproti ruční práci.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dotaz na to co to je?

#1287 Nový příspěvek od Čárls »

Mám ji taky Jeníčku a když je potřeba má široký využití Pokud je nějaká ta sada plátkových fréz nechá se tvořit navíc dělá přesnou drážku tu ti řetěz prostě neudělá To by musel být tesařský ale s tím jdou dělat zas většinou jen zápichy a 4 hraný díry do trámů Ono Tazatelnepíše jakou požaduje přesnost
Nechá se sehnat kotoučová drážkovací freza to pak přes šajby dáš přimo na motor 2,2 Kv a 2800 otáček přiděláš na nějaký stul vypodložíš na střed a holt se strká ručně a dotláčíš na pravítko Možností je spousty je jen otázka jak přesný to má být a jaký je to množství fošen Podle toho se zařídit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1911
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Dotaz na to co to je?

#1288 Nový příspěvek od filip »

to byla taková rychlovka, potřeba udělat pár prken na sajtny k vozu
4011, 25 A, Zebra, Prcek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20594
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dotaz na to co to je?

#1289 Nový příspěvek od vitex »

Teda hoši nic ve zlým,ale mě se po Vaší diskuzi otvírají staré jizvy na celém těle a to je nemám od rotačních nástrojů.Tfuj. :grc:

Sadra17
Příspěvky: 6263
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Dotaz na to co to je?

#1290 Nový příspěvek od Sadra17 »

Kvuli mě nemusí, já taky koupil tu horní frézku na "kdyby náhodou" :-/
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“