Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
AveKt
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 17, 2019 11:08 am
Bydliště: Klatovy

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#586 Nový příspěvek od AveKt »

Tak jsem se zase dostal na tu osu. Očistil jsem a vyfotil na slunci. Myslím si, že to někdo zavařil a pak svár "vypěknil" na soustruhu. Šrouby na které jsem se nedostal jsem povolil menšima kleštičkama. Osa pak šla vyndat celkem lehce. U řemenice lehce osa z ložiska, u kotouče pak šlo zase lehce ložisko z domečku a to na ose drží.
Asi se to i vyřešilo, protože se zastavil na návštěvě tchán a když jsem sdělil moje záměry a taky, že osa co mám je nic moc, nabídl mi osu, kterou si koupil před 30 lety úplně novou a nikdy nepoužil. Než ji přivezu podívám se na ložiska motoru, odzkouším ho a půjde do laku.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21545
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#587 Nový příspěvek od ota »

Za mě je ta flančna litinová podle pohledu na fotku. Ty flančny se odlejvaly z litiny a pak se jen obrobila díra a dosedací plocha na kotouč. Je to vidět i na té ploše so sedí kotouč. Proto to nebude přivařené, ale asi se to někomu sem tam ptotočilo a je to takové ,,hnusné". Zkusil bych to třeba strčit do silnostěnné trubky s menším růměrem, aby se ta flančna opřela zezadu co nejvíc u středu hřídele a pak paličkou třeba gumovou tomu máznout pár slušnech středních šlupek. Musí to vylézt ven. Nebo to zkusit až za tím ložiskem. Myslím, že tam segrovka na hřídely nebude za ložiskem. Tak by to mělo vylézt i s ložiskem.

fikejz
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Cirkule - tož ukažte ty vaše vynáleze na čem špihlete dřevo

#588 Nový příspěvek od fikejz »

Souhlasím. Je tam vidět na přechodu materiálu flančny a hřídele taková "spárka" - rozjetý materiál vlivem tření při otáčení, prokluzu.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“