Povinné ručení ČR 1.4.2024

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16551
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#31 Nový příspěvek od oco13 »

A jaká divoká diskusia je k téme na ksichtoknihe :smich: :smich:
Boli tam aj vyjadrenia od policie od poisťovní - samozrejme neoficialne - v skratke PZP slúži na nahradu škody ktorú spôsobíš, ale na cestu môžeš ísť len s TP alebo vyjimkou k užití silnic.
Teda PZP ťa neopravňuje k jazde na ceste . Slúži na to ak napríklad sekáš u suseda a niečo tam vyvedieš. :typek:

malotraktor
Příspěvky: 2113
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#32 Nový příspěvek od malotraktor »

Oco díky. Čili vysrat se na to.
Nevěř všemu co si myslíš

fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#33 Nový příspěvek od fikejz »

Oco, u toho bych chtěl být až pojišťovna bude mít plnit, že někdo sekal u souseda a posekal mu třeba prodlužovací kabel zapomenutý v trávě, nebo že mu vlítla pod traktůrek slepice ... Ty vytáčky to bude estráda :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16551
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#34 Nový příspěvek od oco13 »

Určite ano, ale s tým sa u každého poistenia musí rátať. Rovnako ak ti zhorí barák od elektriky a ty nemáš ročnú prehliadku od komína , tak máš smolu. :typek:

Jožka30
Příspěvky: 259
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#35 Nový příspěvek od Jožka30 »

Jsou tady různé dohady. A co se jít zeptat na pojišťovnu ? Plno příspěvku by bylo ještě před napsáním vyřešeno.
Mám zahradní traktor MTD, protože potřebuji na silnici, tak jsem to pojistil. Při sepisování se mě paní zeptala, zda to je tovární či domácí výroba. Podle této otázky jsem zjistil, že pojistí i domácí výrobu. Co se tam musí všechno splnit, to už nevím, protože jsem se dál o to nezajímal. Stačí se jen zeptat !!
Co se týká motokol, tak tam je to jasný, co je do 49 cm3, tak se počítá za jízdní kolo. 50cm3 a více musí být pojištění, STK, ŘP a pokud je osoba starší 65 a dál, tak i potvrzení od doktora, že je zdravotně způsobilý
Naposledy upravil(a) Jožka30 dne pát kvě 24, 2024 1:57 pm, celkem upraveno 1 x.

chobotek
Příspěvky: 11224
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#36 Nový příspěvek od chobotek »

A zeptal ses, jestli už z takové pojistky někdy provedli plnění? (mě je to jedno, jsou to vaše peníze ;-))
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16551
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#37 Nový příspěvek od oco13 »

Stále sa tu miešajú dve roviny ktoré by mali byť celkom samostatné.
Mám poistku a poisťovňa škodu preplatí, druhá rovina je , že som bol na ceste s vozidlom neschváleným do cestnej premávky a policia mi dá pokutu 800 eur a zoberie VP až na dva roky. Pri recidíve alebo alkohole je to verejné ohrozenie :typek:

fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#38 Nový příspěvek od fikejz »

A třetí rovina je, že pokud už pojišťovna z nějakého důvodu škodu za vozidlo, které nemělo na cestě co dělat proplatí bude ji následně vymáhat po tom kdo byl s vozidlem na cestě neoprávněně včetně tučných úroků, pokutiček, penále ...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16551
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#39 Nový příspěvek od oco13 »

Fikejz - môže aj nemusí - v rodine búračka dve autá na totalku. Policia zahajila vyšetrovanie , poisťovne do mesiaca vyplatili obe autá zostatkovú hodnotu. Podnes deň nevieme kto bol vinník a kto poškodený. Poisťovňa mi oznamila že policajné šetrenie nie je záväzné, to by bol až výrok súdu. :-/ Takže dve autá v prdeli , dve baby potlčené , ošetrené ale bez marodky. A nikto nedostal ani pokutu. :smich:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#40 Nový příspěvek od DYK »

Já taky kroutím nechápavě hlavou nad tím, jak může něco, co nemá schválení pro provoz na pozemních komunikacích jezdit po komunikacích. Kolik koloběžek, monokol a pod, hejblat má ono schválení? A vesele jezdí!!! To, že nemusí platit el. invalidní vozíky typu selvo apod je jasné, ale musí to řídit osoba tělesně postižená a doloží to úplně stejně, jako by jel v autě.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Povinné ručení ČR 1.4.2024

#41 Nový příspěvek od fikejz »

Oco, jiný krav jiný mrav. U nás zčasta, hlavně když není evidentní viník, zvyknou dát pokutu všem řidičům kteří byli účastníky nehody. Však stát má peněz málo, tak si na sebe musejí poldové vydělat ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“