Zahradní motorová sekačka na trávu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#571 Nový příspěvek od fikejz »

Ano přesně. Dvacka za litr není zlá cena, i kdyby jsi měl přidávat dva díly čerstvé nafty. Jaký to má vůbec poměr, nevíš? Já kdysi v nějakém zamyšlení natankoval do Tranzita 5l E85, nebo jak se ta biosračka jmenuje, než jsem si uvědomil co dělám. Naštěstí vždycky tankuju když se rozsvítí hladový oko a plnou. No tak jsem to dokrmil 60l nafty. Tranďák sned jel ještě líp než na čistou ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#572 Nový příspěvek od Chose11 »

No nebylo to tak že paní natankovala benzín do nafty, natankovala v Černé Hoře naftu , jela směr Brno a jaksi divně to jelo, až to nejelo, odtáhli ji a v servisu ji řekli, že je tam podíl benzínu, vyčistili jí systém , auto jelo, půjčili kanystry a jela domů....Benzín z nafty vyloženě cítit nebyl.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#573 Nový příspěvek od thovt »

Proč to koroduje C₂H₆O a H₂O dva kyslíky, dost podobné peroxidu vodíku H2O2.

Protože dnes jsou tam čidla které se zmatou , traktor bez elektroniky fuguje dle mechaniky jedině poškodit mohlo vstřikovací čepadlo vlivem nedostatečném mazaní nafty.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#574 Nový příspěvek od Chose11 »

No buď už jsem dal do sudu (myslím že ano) VIF, ale stopro ho naleju před tankováním.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zahradní motorová sekačka na trávu

#575 Nový příspěvek od ota »

Tak benzin natankovanej do nafty je u nás ve firmě každou chvíli. Oktávka 1 nebo i dodávka Trafic to schrupnou bez problému. Když si to uvědomí, dotankuje se do plné nádrže naftou a vyjezdí se to.
Dávám VIF do Peugeota. Je to myslím asi 4 zimy spátky. Auto blbě startovalo. Dlouho točilo a pak to chytlo. Jako kdyby nežhavilo. Dal jsem to mechanikovi. Dělal běžné věci. Mimo jiné naftový filtr. Ten děláme asi po 5 letech. Vyndal ho a tam je takovej papírovej. Bylo to jako žvejkačka. Hnus slepenej hnědo šedej. Vyměnil ho a ještě jakýsi ventylek u naftové cesty. A bylo to dobrý. Letos v létě opět jak kdyby padala nafta. Startoval jsem dobu a pak to chytalo jak stabilák. Motor se házel, na dva na tři válce. Znovu jsem to odvezl k mechanikovi. Že asi padá nafta. Opět udělal běžné věci. Naftový filtr opět žvejkačka. Ale auto nestartovalo dál. Dovezl tedy ke kámošovi na diagnostiku. On má už nějakou vymakanou a živí se tím. Zastavil před barákem u vrat dílny. Kecají a a rokují co by to mohlo být. Pak že pojeď na dílnu. Otevřel vrata a mechanik startuje. A chlápek ani sem nazajížděj, tohle je starter. Že starter? Čumí na to mechanik, však u těhle aut drží startery! No jel dom, vyndal ho a starter na kaši! Povolily se ty šrouby co ho drží pospolu. A jak se to mlelo vnitřek v prdely. Dovezl ho opraváři, ten ho rozebral a hm, kup jinej. Tak zrovna objednal novej starter. Za dva dni mi auto přivezl. Od té doby to chytá jako vítr! Na cvrknutí! A mi furt laborovali s naftovou cestou.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“