Ptačí budka a život okolo ní

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#46 Nový příspěvek od ota »

To Kenybz sleduju pohyby ptáků už asi 3 zimy. Protože z nové dílny kde je to samí okno a jsem tam deně hodiny. Stojím u verštatu a jak se něco mihne hned to vidím. Krmím pouze velkejma kupovanejma lojovejma koulema se zalitou slunečnicí. A vyloupanejma ořechama v síťce od koulí. Teď když padá sníh, fouká vítr nebude tu nic. Max. cikáni vrabci. Ale kvůli nim dávám do síťek. Ono se jim na nich blbě drží tak tu moc nejsou. Děda dává do krmítka a tam jich je sto. Nechci je tu, protože mám vypozorováno, že když je jeden, dva dobrý. Ale jak udělají hejno odhánějí všechny kolem. Prostě takoví cikáni. Jak se jich sejde tlupa, dělají bordel. Mám tu v síťkách pro sýkory, modřinky i babka sem občas zaletí. Ty jsou spíš v párech. A vždycky se nějak snesou. Sranda je, jak třeba modřinka roztahuje křídla, aby byla větší. Mám tu běžně strakapoudy, brhlíky. Ale teď je menší provoz. Ono to není tak, že padá a oni nemají tak létají. Jsou to nárazovky. Najednou tu tři dni je ticho a najednou je za tři dni vymetýno. Nelze odhadnout dneska budou lítat. A vono ani zobák. Ale jak jsem psal, manželka koupila ty lojovatý válečky, malí koule a to tu vyselo celou zimu. A já kruci kde jsou? A pak jsem ve zverimexu koupil ty velký lojovi se zalitou slunečnicí a pověsil jsem na děrák na plotě a už když jsem zalezl dovitř seděly na tom sýkory. Asi jim taky všechno nejede. Uplně vůbec nešly na domácí lůj. To mi jednou děda dal kus i s háčkem a jak jsem to tam pověsil, z jara vyhodil. Sem tam klobnuto ale jinak ani prd. Ještě příště vymyslím na slunečnici nějakej váleček z děráku a naplvím a pověsím na drátek. Tuhle to tady strakapoud mastil přez ten děrák zezadu a šlo mu to dobře zobat.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#47 Nový příspěvek od Britt »

Já nesypu nic, protože k nám se ptáci bojí kvůli kocourům. Ten starší zkouší ulovit i vránu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Počasí II

#48 Nový příspěvek od kenybz »

tak jak napadlo trochu sněhu tak už se začaly objevovat sýkorindy jedna už začala zobkat z krmítka, které visí na lanku, takže se hýbe a tím se tam nedostane kos a ostatní nežádoucí žrouti...akorát naša ARA dorážala aj na sýkorindu normálně to nedělá jen na vrabce a kosy.
Pověsil jsem na stromy lojové koule tak jich to určitě naláká.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#49 Nový příspěvek od Irčan »

Přilítly vlaštovky.Slyšel sem v průjedě jakési ptačí vřískot,du to vomrknót a só zde.
Máňa na ně čumí jak tele na nový vrata.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám dneska udělalo radost

#50 Nový příspěvek od kenybz »

u nás už sů třetí týden a taky nám to udělá radost mají hnízda ve dvou dílnách tak jedna musí být otevřená ony si proletí i do té druhé no letos přiletěly jen 3 a odlétalo jich asi 8 ...zajímavé že toto téma nikdo nečte o proti zdravotním problémům asi lidi závidí že má někdo radost a já radost mám bo už skáču jako pája noha už je v cajku tak sa nechám uschopnit 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#51 Nový příspěvek od ota »

Mám tu v budce sýkory. Už krmí mladé. Už je slyšet ze vnitř štěbetání. Sranda je, když pak mlaďasové prvně vylétávají z budky do které se už nevrátí. Roďiče ano na dalši generaci mladejch. Dávají tak 3x mladý každej rok.
Tuhle jak jsme dělali dřevo na zahradě vedle jsou kvetoucí švestky. A na nich poletoval takovej mrňavonkej ptáček. Tak půlkou vrabce velkej. Zobáček slabonkej jak pinzetu. A byl jak doktor. Koukal do květů, sem tam do něho ten zobáček strčil. Bylo uplně jedno, že vedle řežeme motorovkou. Pěkně ty květy prohlížel a sem tam měl cosi v zobáčku. Frnk odletěl a za chvilku byl naspátek a pokračoval.
To samí brhlík, pobíhá po stromě a skoukne každou škvírku, prasklinku a vyndá nezvanýho hosta. Jak to bral na dřevě to co jsme zpracovávali. Přilít když byl klid a už to bral pod kůrou ty potvorce.
Tyhle ptáčky taky rád vidím a v zimě si je krmím, aby tady hnízdily. Jsou užiteční.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#52 Nový příspěvek od Sadra17 »

no a já tu mám jenom vrabčáky který bych nejradši vyhubil :vztek: :vztek:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#53 Nový příspěvek od ota »

No vrabce tu máme taky. Ti mě srali protože se kvartýrují do hnízdišť těhle ptáčků, kterých je tu jen pár. Koukám z okna a kousínek před vjezdem má soused takovou stříšku nad vratama. Tam snad 8 roků hnízdí konipas. V té stříšce je z boku díra. Koukám z okna a konipas kývavou chůzí jde po střeše a najednou šup dovnitř. Pak tam mají mladé. Myslím, že sedí teď. Je vidět zatím jen jeden jak tam sem tam šupne. To když pak krmí, je tam jinej cvrkot. Pak je srandy, když mlaďasové vylejzají z díry a korzují po stříšce a staří je krmí. Kmitají po stříšce za starým, který má v zobáku krmení. Letos se tam právě s vrabčákama strkali. Vrabčáci jsou jako cikáni. Jak je sám, netroufá si. Ale jek jich je smečka hned si troufají. Nacpali se konipáskovi do jeho hnízda. Nevím, nakonec to nějak konipas vyřešil. To samí, sýkora si staví v budce a oni se ji tam kvartýrují taky. No jedinej brhlík, ten se s níma nějak nesere. Ten si udělá pořádek kolem hnízda. Ten vypakuje i kosáka, nebo hrdličku. No ty tady taky jsou. Všude serou a ty hrdličky taky nemám rád u baráku. Babička vždycky říkala to je létající krysa co roznáší akorát nemoci. :vysmech:
Schválně večer musím vzít atlas ptáků a podívat se, co je to za toho mrňouska ptáčka. Vloni seděli pár na vratech. Samec je takovej slebonkej a samice je jako koule. Taková o dost větší než samec. Mají tu taky někde hnízdo. Pak chatají mouchy za letu, když krmí. Dělají takové kličky ve vzduchu jak ten Šonka s letadlem. :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Co vám dneska udělalo radost

#54 Nový příspěvek od vitex »

Pro kosáky a vrabce mám připraveno lepší krmení.Olověné.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#55 Nový příspěvek od ota »

NJ já tu mám tak dva páry kosáků. Ty tu nějak vymizely. Ale ne teď to je už dřívější jev. Ale hrdliček jsem v zimě napočítal na drátech u sousedů asi 54. Ty tam seděly vypáskovaný. Ty se množeji geometrickou řadou. Trošku tu jsou vidět i sýkory modřinky. Docela se trochu opravil stav. Pak tu jsou takoví malinkatý zelený žíhaný ptáčkové. Tak zase asi dva páry. Jsou taky tak do dlaně velikost. No a stehlíci. Párek. Ty létají v zimě na ty lojoví koule. No a ještě bych zapoměl, dva páry strakapoudů. 8)

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#56 Nový příspěvek od Irčan »

Akorát mě nepotěšily že si staví další hnízdo,nad vratama a nende tam přidělat lapač hoven,není místo.Jako by jim nestačilo že už ve forhóze štyry hnízda mají.No co už zas bude nasraný.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#57 Nový příspěvek od hobr »

Letos jsem uviděl první vlaštovku teprve včera, jednu jedinou. Jindy jich bývaly hejna, teď nic :shock: . Ještě vloni se mi cpali do průjezdu... Kosové jsou, ale hodně málo. Prý je "kosí" mor :vztek: ...
Ještě k sýkorkám - vrabci tam nevlezou, pokud je malý vletový otvor. Někde jsem četl, že se dá použít díra z plechovky od ředidla - ta je akorát.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#58 Nový příspěvek od bourač »

mám rehka zahradního, už asi 10let, udělali si hnízdo v rozestavěné budově. I když nerad musel jsem jim hnízdo zazdít. Poradili si - udělali si ho znova co nejblíž původního místa. Uvnitř jeklu 40/40 který je součástí balkonu. Maj tam teď mladý.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#59 Nový příspěvek od Britt »

Mám na zahradě něco, co vypadá jako straka. Modré letky, ale zbytek je hnědošedý. Včera si to sedlo 3 metry ode mě a koukali jsme si z oka do oka. Já jsem se mu jako slušný chlapec představil, ale ten nevychovanec ani nepíp a vzal roha. Už jsem ho tu párkrát viděl.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Co vám dneska udělalo radost

#60 Nový příspěvek od Daddy »

Nějaké ptáky tady taky mám - ale co já vím, co jsou zač? :( Spíše je slyším, než vidím! Pro dvojsmyslné: do gatí nekoukám... ;-)

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“