Ptačí budka a život okolo ní

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#136 Nový příspěvek od Chose11 »

Možná je to v jiným krmítku lepší, ale aby pak to doma nezůstalo prázdný.... Jináč mě teda nežerou řepku.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#137 Nový příspěvek od Fizz »

Prý je lepsi víc krmítek.

Ale zas dál od sebe. Když jsoumoc blízko u sebe hrozí že pták dostane po koulích ze zobe jinde.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#138 Nový příspěvek od Chose11 »

Jardo, ty už to máš ode mě daleko, kdy nebudeš doma že bych se přijel nazobat 😁
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#139 Nový příspěvek od Fizz »

Kdo plní mý krmítko šetří mý zrní se u vás říká?

Tuším že bys ani nevybalil pytlík se sypáním. Mý krmítko se s vecima cizima moc nesere.

Mam ti pak volat 112 nebo 155? :smich:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#140 Nový příspěvek od vitex »

Pozor,abys nevolal 150. :smich:

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#141 Nový příspěvek od Fizz »

Vzplanutí vášní nebo zapálený lýtka?

Holt pěkný krmítko láká i ptáčky z ostatních krmítek... 😁
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#142 Nový příspěvek od DonKarlos »

Dodelal jsem na budkach oplechovani vletoveho otvoru. Udelal jsem to z hlinikoveho plechu, trochu jsem ho polital brusnou houbickou, a natrel ho na hnedo nejakou emailovou barvou, at pripadne najemce ten hladky a trochu leskly plech neodrazuje pripadne najemniky :). A ta barva tam vydrzela asi mesic :-/ Me by jeblo :) Vim, ze barvy mivaji s hlinikem problem, ale tak brzy :-/

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#143 Nový příspěvek od ota »

Vůbec ničemu to nevadí. Mám na všech budkách eloxovaný hliník na vletovém otvoru stříbrné barvy. Bacha na to, každej nájemník chce jiný rozměr. Mám všude ala brhlík a koňadra otvor. Je to trochu ovál. A brhlík si ho ještě zevnitř zmenší nalepenou hlínou. Asi před týdnem jsem čistil budky to je nutnost. A ta od brhlíka měla nalepeno nahoře hlínu. Nešlo to vůbec udloubnout. Bylo to jako beton.
Hliník vůbec nevadí na tom otvoru, mám ho tam min 15 let a odchovalo se ve všech budkách hromady novejch ptáčků. Dneska jsem sledoval chvilku koňadru už si připravije svojí budku. 8) Převážně tu hnízdí koňadra, modřinka a brhlík. 8) Za to jsem moc rád! Hnízdí tu i takovej prťavej ptáček. Nevím ale kde. Má zobáček jako jehlu. Slabonkej a dlouhej. A samec je takovej hubenější a samička když sedí na větývce vypadá jako brambora. A tihle dva ptáčci každé jaro prohlídnou všechny jabloně a vyberou červíky z květů. Vždycky je na zahradě jde sledovat. Pěkně prohlídnou každej květ a vyberou odtud nezvaného červíka. 8)

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#144 Nový příspěvek od DonKarlos »

Ten otvor je udělaný podle díry v desce. V loňském roce se do jedné budky dobýval Strakapoud nebo co to bylo. Tak jsem to chtěl posychrovat. Pokud hliník nevadí, nechám to tak. Jen mě trochu z hlediska dyzajnu sere, že je to jako pěst na oko :) Jinak, budky už mám vyčištěné. Doufám, že jsem nikoho násilím nevystěhoval a nepřipravil o střechu nad hlavou :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#145 Nový příspěvek od ota »

Mě to právě taky strakapoud kdysi upravil, naštěstí tam nikdo v tu dobu nebydlel. Bylo to mimo období hnízdění. Ale díra že jsem musel vyměnit celé přední čelo budky. Nějak to víc prozkoumal. Tak jsem zkusil ten hliník a dobré. Taky jsem ten hliník přetáhnul Belinkou i s budkou. A opadala ta barva do jara. Nedrží na tom. Musel bych to vzít Axapurem a na to už pak jakákoli barva. Ale nechci to moc pajcovat barvama.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Ptačí budka a život okolo ní

#146 Nový příspěvek od DonKarlos »

Ja si prave taky rikal, jestli jim ta barva nebude vadit. Ale zase jsem nechtel, aby se ta budka za par let rozpadla :) Asi jim to nevadi.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“