Trhání náletů

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Trhání náletů

#91 Nový příspěvek od oco13 »

Chuck ak ti napíšem čo všetko používam na nežiaduce elementy v mojom okolí ,tak ma vyhlásia za ekoteroristu a vystrelia na mesiac. Eu mi môže ........(doplnte si podla svojej nátury) :vysmech: :vysmech: :321: :321: Tie posledné dva smajly sú práve pre EU.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Trhání náletů

#92 Nový příspěvek od ota »

Tak to namastíš Clinic, To je skoro to samí. Možná u něho rychleji vidíš účinek. 8)

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Trhání náletů

#93 Nový příspěvek od chuck77 »

jj tědletěch jedů je hafo.pokud tam je 360 g glyphosátu na 1000ml je jedno, jak se to jmenuje :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Trhání náletů

#94 Nový příspěvek od ota »

To chuck77 pamatuju si, když bylo DDT. Tatík měl takovou plastovou flašku a uorostřed taková harmonika. Pověsil kůže z králíku na vrata a vzal flandu a zezadu jen parkrát plácnul rukou a ono to dírkama v předu nafoukalo na kůže bílej prášek. Na tu kůži nic pak nesedalo. Nebo asi jo, ale cuclo si to a mrd bylo po masařce. Tenkrát to měli normálně v drogérii. Kurva to ještě nikdo něvěděl co to je! Každej to měl doma a cpal to kde se dalo. Kúže vysely normálně z venku na vratech a nic na nich. Dneska pověs ven a sežerou je červy.
To byly cajky různý. Pamatuju se na to takové Reglone, to by se oco13 hodilo. Namícháš pokropíš a pet let suchopár. Taky jsme to kdysi doma měli na kopřivy. Kopřivy zmizely jak pára nad hrncem. Stačilo dát mastnější směs.
No jedů se nalilo do plac, kdo ví co je dneska za sajrajt. Co jíme, lijeme do pole a tak. Za pár roků zjistěji že to co je dneska běžné je jed jak cip.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Trhání náletů

#95 Nový příspěvek od chuck77 »

suhlas, budou jiný jedy 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Trhání náletů

#96 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Trhání náletů

#97 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Trhání náletů

#98 Nový příspěvek od krajan »

aj ked oco ma hydraoliku nemusi mixovat rukou ..... :-) Su tam aj take videa :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Trhání náletů

#99 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Trhání náletů

#100 Nový příspěvek od thovt »

Konečně normální video.
Česko se vyčistí tolik se dřeva valí na zemi a náletů je spousta jen mít traktor a domluvit s majitelem pozemku.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Trhání náletů

#101 Nový příspěvek od ota »

To Thovt máme štráf lesa. Vedle z jedné strany státní les. Jsou to všechno asi 1h štráfy od pole k silnici. Třeba 15 štráfů vedle sebe. Vlít do toho kurovec. Nejdřív jsme vykáceli mi. Ostatní u sousedů uschlo na stojáka. Do státního vjel harvestr a vymasakroval pěkné. Vše horší tam zbylo. Mluvil jsem se správcem a prej co si odvezeš z té paseky odvezeš. No navozil jsem pár kár. Harvestr tam uváznul a vytahli ho. To co v té mokřině zpracoval zůstalo na místě. Nikdo už pro to nevjel. Tak pilu nařezat a v zimě vynosit na ramenu a na káru a dom. Na podzim přijdu do lesa a vše u státního na řadách. Asi přijede štěpkovač, říkám si. Traktůrek, kárku a vyvozil jsem odtud zase pár kárek paliva. Víceméně jen sbíral a nakládal. Ani pila nebyla třeba. Přijdu jednou do lesa a jen popel. Vše popálili v těch řadách.
Vedle sousední dva štráfy vytěžil napodzim harvestr. Jeden štráf je soukromej a druhej s.r.o. Opět tam metry a metry paliva. Opět se harvestr nezabýval ,,horším dřevem". Pak to kluk svozil vyvážečkou před les. Jak to vyvozil je to tam nechaný. I když bych neměl, už jsem asi 2 káry napaběroval. A to tak, že jedu po cestě co je ofiko mezi těma dvouma cizejma štráfama a jen házim do káry to co se válelo v cestě, nebo vedle ní. Myslím si, že to tam všechno zůstane, nikdo to nebude řešit. Už jsem tu i psal na 20 zim dřeva najisto by se tam nadělalo. Já čistím naše, ještě tak na tři dny tam mám práce. Teď u těch sousedů vitr polámal stromy co tam zbyly. Třeba borovice s 70 cm na pařezu. To tam všechno zůstane. V tom s.r.o ani nevědí že ten plac je les. A ten soukromej štráf tam nikdo nevkročil asi 30 roků. Povídal mi to správce. Až ho zase potkám musim se ho optat, že bych to tam třeba příští rok ,,přešel". Teď mám svého na práci dost. Ale příští rok by to už šlo. A to bych bral jen pro mě to pěkný, málo pracný.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Trhání náletů

#102 Nový příspěvek od Sniper »

Já jsem dostal zakázku za všechny prachy :vztek:
Lividace staré, zarostlé vinice.
Že tam jsou na každém kroku betonové sloupky spojené drátem nikdo nevěděl, že je na zemi co chvíli nějaký zbytek radlice z naorávání taky ne a ještě to není rovina, ale v členitém svahu kde řádek tvoří větší či menší val.
No horší práci jsem snad nedělal, ale bohužel jinak to nešlo...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Trhání náletů

#103 Nový příspěvek od ota »

To Sniper tuhle jsem na Tebe vzpomínal! U knížete jezdil traktor s frézou. Ale menší než máš. Pařezy nechával. Brouk sežral kus lesa, vykáceli to a asi 2 měsíce spatky jak byl ten velkej vítr to tam lehlo. Znovu harvestr to zdělal a to co zbylo frézou sjezdil. Koukal jsem na něj chvíli. Do některých hromad musel najíždět na několikrát z různých stran. V hromadách kusy dřeva zašitý.
Teď je to tam takové taky uhledné rovné. Myslím že to rovnou zaplotí a vysází, jako to pod kurovcem.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Trhání náletů

#104 Nový příspěvek od Tomas6 »

Na já si na něj myslím vždy když beru pilu. Dřevo v lese ani nedělám, všechno nálety a všechno do špalíčků. Dneska jsem si dovezl 2 takové fůrky. A to je všechno jen to, co je narostené okolo luk. Ještě mám jednu lokalitu, tam je tak 15 vzrostlých habrových hnízd, tam toho budou taky ze 3 fůrky.
Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Trhání náletů

#105 Nový příspěvek od ota »

No já mít špalíkovač a topit tím, mohl bych si pochroupat jen v tom lese kde co. Toho by byly návěsy. Myslím, že by majitelé byli jen rádi. Co vím o pár pasekách, kubíky a kubíky by byly. A kdyby už v lese nebylo, jistě bych se domluvil se zemědělci a mimo sezonu bych mohl čistit a čistit kilometry zarostlých mezí, struh a tak. Tady mají myslím tři chlápkové jen špalíkovače a vím že nemají vůbec nouzy o materiál.
Smolím ho taky, ale jen abych zpracoval to co máme v našem lese. Je to škoda pálit, jak to všichni dělají.
Jednou se pamatuju, už je to dávno. U rodičů je za vsí skládka a mimo jiné se tam vozí roští. Na čarodejnice to pak srovnají a je tam velký oheň. Velká sešlost a sláva. Vyhlášené setkání. Jezdí tam lidi z okolí. Pivo teče proudem a metráky buřtů. Jednou asi schválně tam couvnul takovej ten ohromnej štěpkovač. Bylo to tak 14 dní před tou slávou. A celou tu megahromadu pořzal a nafoukal do návěsů a odvezli to. Asi potřebovali ještě nějakou hmotu. Tak to tam sfouknul. Narychlo obec scháněla roští, aby měli aspoň ohýnek. :smich:

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“