Zavlažování, zavlažovací technika atd

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Zavlažování, zavlažovací technika atd

#1 Nový příspěvek od kenybz »

Rozhodl jsem se že založím toto téma už jsme neco pořešili v co jste dneska dělali ale za pár týdnů by to tam nikdo nenašel. Tak sa pochlubte jak to děláte dejte třeba fotky čerpadel postřikovačů napište odkud berete vodu jestli z nádrže nebo ju vozíte nebo ze studny, z potoka... čím čerpáte kdy zavlažujete atd
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#2 Nový příspěvek od Leo »

Strýc bere vodu ze studny. Má tam čerpadlo, které žene vodu do ocelový trubky, která je natažena prostředkem zahrady až na její kraj ve výšce cca 2metry, aby nezavazela při obdělávání zahrady. Na trubce jsou kohouty po určitých vzdálenostech. Pak stačí jen přidělat hadici na kohout, kde je potřeba zalít a je to.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#3 Nový příspěvek od kenybz »

Neco podobného mám do budoucna v plánu ale dozemi dám tuto hadici
http://www.sanimax.cz/product/hadice-do ... 3_4-_/1368
a po asi 15-ti metrech šachtu s přípojkou...celkem to bude dlouhé asi 130m ale první budu muset pořešit studnu jedna stará zasypaná je v baráku jenže od ní je to už 200m navíc bych musel rozkopat celý dvůr rozbyt 50m betonu no samé chuťovky....nejdřív asi pořídím IBC kontajner a ten budu převážet na pole furt to bude lepší jak vozit konve na kárce...k tomu pořídím malé benzinové čerpadlo jak má OLA a nebo Cont
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#4 Nový příspěvek od malotraktor »

Čerpám vodu Fortschrittem z vlastní studny na zahradě. Není tam elektrika a celkem ani není co zalívat. V 1000l nádrži převezu na Transitovi k domu na zalévání. Jednou jsem zkusil tu nádrž táhnout za Fortschrittem ale byla by to sebevražda. Raději jsem ji pak polovinu upustil. I tak to bylo hodně nepříjemné jak se ta voda rozhoupala pěkně to s tím cvičilo.
Zajímalo by mě jestli můžu takhle vozit vodu třeba z rybníka? Někde jsem slyšel, že bez povolení smíš vodu nabírat jenom ručně.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#5 Nový příspěvek od kenybz »

no našel jsem to takže jedině konvou kýblem atd
Díl 2
Nakládání s povrchovými vodami
§ 6
Obecné nakládání s povrchovými vodami
(1) Každý může na vlastní nebezpečí bez povolení nebo souhlasu vodoprávního úřadu odebírat povrchové vody nebo s nimi jinak nakládat pro vlastní potřebu, není-li k tomu třeba zvláštního technického zařízení.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Merlin102
Příspěvky: 55
Registrován: stř úno 08, 2012 1:40 pm
Bydliště: Sobrance

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#6 Nový příspěvek od Merlin102 »

zdravím vospolok, keďže je už dlho sucho vozím vodu v tejto kubíkovej nádrži a čerpám ju benzínovým čerpadlom Gude GMP 100 z potoka. 10 minút na samotné načerpanie a hajde domov, aj keď dlhšie trvá rozbalenie a zbalenie hadíc :) .na záhradu to mám od potoka cca 500 m. už som toto leto navozil cca 20 kubíkov vody. na záhrade mám druhú nádrž do ktorej prečerpem a odtiaľ samospádom hadicami polievame.
Snímka0300.jpg
Přílohy
Snímka0304.jpg
Kubota ZB 1500 DT

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#7 Nový příspěvek od kenybz »

tak já dnes zaléval zase konvama a s kárků jsem dopravoval vodu na políčko a zalel jen to nejdůležitější a aby mě nebylo tak horko tak jsem nalél vodu aj do tech škarbalí v kerých jsem šel /také plastové boty s ďůrama/
dnes jsem byl domluvit IBC konajner tak snad zitra bude no měli jich tam víc ale od pryskyřice atd no hnus a pak sa cosi ogara poškrábal na hlavě a říká no zítra budu mět nove za 1000,- tož sa uvidí...jak jsem byl s tů kárků u potoka tak jsem špekulovál gde bych ajko najel s autem a konťasem no bude to chtět cca 5m sací a tak 10m na výtlak hadicu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#8 Nový příspěvek od fastrac8250 »

ja mam dva plastove nadrze na vlecke a pouzivam kvapkovu zavlahu k paradajkam a kapuste iba pustim ventil a mam vystarano:)

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#9 Nový příspěvek od bratrH »

Jestliže nemáte povolení od správce toku ,tak není dovoleno jakýmkoli způsobem čerpat vodu z jeho zdroje.Pouze jednostupňovým čerpadlem a tím je kbelík/vědro/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#10 Nový příspěvek od kenybz »

Tak to sice je ale musí tě někdo udat a co si na tobě vezmou že...asi nikdo nebude čerpat stovky kubíků a když si načerpáš jeden kontajner týdně, tak ti hlavu nikdo neutrhne.
Problém by byl kdybys vypustil nějaký hnus do potoka nebo řeky a to tu v plánu určitě nikdo nemá.
Ale shválně bych mohl zkusit zavolat na vodoprávní úřad a zeptat se jak je to s povolením a případně jaké jsou postihy
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#11 Nový příspěvek od bratrH »

Zkuste tam zavolat.Mně trvalo 2 roky,než jsem povolení dostal.Od vodoprávního úřadu.Povodí Labe nemělo problém.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#12 Nový příspěvek od kenybz »

psal jsem mail ze zvědavosti a dal jsem dotaz aj na případné sankce uvidím jestli odpoví pokud ne budu volat nejde mě o to mět papír ale su prostě zvědaví co můžu čekat
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#13 Nový příspěvek od kenybz »

tak povolení je zadarmo ale gdyby nejaká kuna udala tak je to drahý špás
Dobrý den pane, ******

k Vašemu dotazu sdělujeme následující:

ano máte pravdu dle § 6 odst. 1 vodního zákona odebírat vodu z vodního toku pomocí čerpadla nelze bez povolení k nakládání s vodami.

K žádosti o povolení k nakládání s vodami (viz. příloha) (ve vašem případě k jednorázovému odběru) budete muset doložit následující doklady:

-zakreslení místa odběru do katastrální mapy

-stanovisko správce povodí k požadovanému nakládání s vodami

-vyjádření příslušného správce vodního toku k požadovanému nakládání s vodami

-údaje o průtocích vody ve vodním toku (Q330 denní, Q355 denní, Q364 denní a Qa dlouhodobý průměrný), pokud se žádost o povolení týká vodního toku a požadované nakládání s vodami může mít za následek snížení průtoku vodního toku



Povolení k nakládání s vodami se vydává na časově omezenou dobu, v tomto případě se přikláníme k době na 50 let.

Za vyřízení povolení k nakládání s vodami se správní poplatek neplatí.

Povolení nutné je jinak byste porušil ustanovení vodního zákona (č. 254/2001 Sb.) a dopustil se tak přestupku (§ 116 odst. 1 písm. b) vodního zákona), za který lze uložit pokutu do 100 000 Kč.



S pozdravem

tož tak to je
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#14 Nový příspěvek od kenybz »

Tady je odkaz ohledně /zavlažování díkes chobotku/
http://www.zahradkari.cz/odborne/kalend ... alivka.htm
Obrázek
tak nádrže už sů a možná aj studňa bude...
tak co máte vyšpekulované pro letošek?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Zavlažování, zavlažovací technika atd

#15 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,tyjo eknybz,u vás je sníh?To u nás je úplné jaro.O tom povolění sice také vím,sem sa gdysi dostál na řeč s jedným dravcem,kerý tam gdesi na úřadě dělál alě stéjně na to seru a beru vodu z potoka také bez něho.No,na zahradu ani tak né,spěšéj sa vozí pro synův dobytek na pasínky,aj gdyž sem lóni,jak bylo takové such zaľévál stromy enom to hučalo.Běžně jich mám v paži úplně alě brál sem aj gdyž to u nás bylo v ty sucha obecním úřadem,prý podľa jakéjsi další vyhlášky výslovně zakázané.Alě co,ať ně vlězů na hrb,dobytek musí piť a basta.Ináč,jak už to tu kenybz zpomínál,čerpáme to tým benzínovým čerpadlem,tak sa ně zdá,že ten kubík to cvrňkne za nejakých dvanást minut.A to sem si připoměl,že sem si slíbíl,že přez zimu udělám další vlěčku s tů kubíkovů bečků.Protože ta jedna je zoufalě málo,šak sem vozíl krávám aj toť na obyčéjnéj vlěčce co mám za triála a gdyž sem ju tam cosi blbě podložíl,tož sa ně znésla pľná vody a tak blbě sa to svézlo na ten ventyľ,že sem to musél vypusť a dojeť pro druhů.Tady je pěkně viděť jaké má to čerpadlo grády.A k tym stromom sem to také vozíl po dvuch batrľách na normální vlěčce.Alě že to člověk vozí z dalěka a smýče sa s tým po bůhvíjakých hrboch,tož to musím pořádně přkurtovať a aj tak sa ně to,kurva,raz z takového pořádného hrba svézlo a moc nechybělo a měl sem to až na hřbetě.No,co už,do svátků sem sa k tom nedostál a od poly lědna mám domarastěné žebra,pak idu na jakůsik operacu a tož čícu,že sa k tom zaséj nedostanu.Na zahradu mám ve sklěpě studňu,z keréj beru enom na užitkovů vodu a je nevyčerpatelná.Akorát má jednu chybičku,že hneď vedľa býl nejakých stodedmdesát roků chľév,samo,že bez nejakých jímek a tož je to tam zamořené na dalších storoků a dobytek to nechce piť.No,tým myslím normální dobytek,kačeny s husama si v tem libujů.A ty samospádové rozvody trubkama po zahradě z nejakých tych batrlí a z tama enom podľa potřeby ručně hadiců,sů nájjednoduchší a asi aj nájlěpší.Gdyž sme svařovali u bráchy před nejakýma dvaceti roky takový pořádný skleník,tož sme tam vedľa něho svařili takovů kozu,tam sme svařili z plechů takové půlkubíkové nádoby,do kerých sa půšťá voda ze studně a nechá zehříť a odstáť.No a z tama sme udělali trubkama rozvody do skleníka,gde sů u ventyľů enom hadice a švagrová si to pustí a samospádem zaľévá jak potřebuje.Vím,že sem tehdy furt špekuľovál ať to svedeme až do téj hliny,kerá je v úrovni pasu do nejakých ďůravých hadic,že si to dycky enom na chvíľu pustí a nebo si to nejak vystopuje a nechá enom tak čurkať furt alě švagrová,ňa utla s tým,ať zbytečně nešpekuluju,že jí to tak bude stačiť a stačí ji to tak do dneška.Jo a ty naše svařené nádoby už lóni začaly técť,tož tam brácha dál také ty kubíkové batrlě.

Obrázek Obrázek Obrázek
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“