Likvidace pařezu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Likvidace pařezu

#211 Nový příspěvek od oco13 »

Nebudem ten koniec citovať - ale odpoveď je k tomu. Tými priečnymi rezmi som likvidoval menšie pne. Ide to tak pol na pol, niektoré sa rozpadli a taký agát drží jak sviňa. Ono určite to aj tak nakoniec bude - nezlikvidujem pilu , len zopár čínskych líšt a reťazí. A všetci ma tu za to "seřvou" :typek:
Myslel som že tá petarda by to mohla trocha naštiepať. :hm: Serie ma to celé hlavne kvoli tomu , že mi je lúto tých orechov, ale neviem ako zvíťaziť nad tým imperialistickým chrobákom. :vztek:
Striekať určite budem (zase Hechtom) ale všetci v okolí mi tvrdia, že zbytočne. :pohlavek:

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Likvidace pařezu

#212 Nový příspěvek od Vlasatej »

tak šlo by to velkým hupcukem a pořádným řetězem . k čemu uvázat to máš. chtelo by to jen nechat si dost dlouhej kmen jako páku a dobře uvázat. jeden strom se určitě vyvrátí, obnaží kořeny ktery postupně odsekaš nebo odřežeš .Ale bude to dřina.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Likvidace pařezu

#213 Nový příspěvek od DYK »

A co farm jack?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Likvidace pařezu

#214 Nový příspěvek od oco13 »

Moje pne sú na tento spôsob už asi nadrozmer. Priemer 25 + cm

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Likvidace pařezu

#215 Nový příspěvek od duchodce »

Britt píše:Jenže to tenkát nebylo určené k volnému prodeji a používaly se jiné materiály. Nikdo by si nedovolil něco takového pustit na trh. Prsty ti to utrhne, ale barák s tím nezbouráš. :)
Já jsem nepsal ,že to bylo v civilu . Samozřejmě jsme blbli na vojně. Jezdili jsme trhat pařezy,/ne těmi dělobuchy/a začínali jsme asi 100 m od posledního baráku a protože byl frontou k místu tak jsme tam došli ať si otevřou okna. Pro jistotu. Nabyli jsme třeba zkušenosti že i poměrně daleko ,když to bylo v železném rámu ,tak ty okna vypadali. Ulítl nám uhnilý a podkopaný dříve pařez asi 80 cm v průměru až 50 m do pole. Málem nám trefil Tatru. Zůstal tam do sklizně protože navijákem kdybych ho přitáhl bych tam udělal více škody. Nárazový vrták byl náš kamarád, ale jinak než podej sem tu ku..u se neřeklo. Likvidovali jsme ve Vinoři cukrovar - vyvážecí rampy - za zdí skleníky nějakého komunálu . Před tím tam byla nějaká firma ,dala si zastavit provoz na silnici na Prahu a udělala škodu asi za 40 tisíc -tenkrát. Nadřeli jsme se tam jako koně. Díry blízko 30-50 cm u sebe v různé hloubky .Betonováno do bednění volně kámen v tom. Ale nerozbili jsme nic. Přijel buldozer trochu porýpal a sypalo se to. Pak tam měli podstavec od komína asi 6 m vysoký - komin rozebírali ručně ale od tohodle výškolezci utekli . Asi 10m správní budova s okny. To šlo dobře vrtat , okna otevřít a rozbili jsme jen asi dve -tři už si to nepamatuji . Jedna nálož vyfoukla ven.Pouze se to nadzvedlo aby se jim to lehčeji rozebíralo.Ten důstojník co nám velel byl silně dobrej. A další vzpominky naskakují -ukázky pro důstojníky co dovede bleskovice . Kluci to osolili ,provedla se ostraha před odpálením ,já mistr svě ta co bych lezl asi 50m za takový břeh kde jsem měl hlídat. 20 m od toho byl krásný úvoz a bylo tam na odpaliště vidět . Rána a já viděl jak se ta tlaková vlna žene tím úvozem . Pak mě něco praštilo na žaludek a do držky . Když jsem se zmátořil tak jsem byl asi dva metry nazpět ,moc jsem toho neviděl a seděl jsem na zadku.Žádný film 10 m vzduchem a pak ještě utekl. Pomalu na nohy ,šoural jsem se k odpališti dostal vynadáno kde se flákám a začal zvracet. Nakonec jsem musel alespoň kamarádovi říct co se stalo kdybych se složil. Do večera mě bylo blbě a byl jsem rád že jsem tu bandu odvezl do tábora a zalezl pod stan . Čo bolo to bolo....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Likvidace pařezu

#216 Nový příspěvek od krajan »

alebo si oprasit fyziku zo zakladnej skoly

Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Likvidace pařezu

#217 Nový příspěvek od Vedra »

Třešeň a orešák jsou jiný kalibr, obzvlášť jestli tam při výsadbě nedali velký placák pod centrální kořen.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Likvidace pařezu

#218 Nový příspěvek od oco13 »

To si ma nepotešil, pretože presne tieto stromy tam mám. Samozrejme bez placakov, lebo neboli sadene ale vyrástli na divoko :pistol:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Likvidace pařezu

#219 Nový příspěvek od Joe66 »

Alebo urob brigadu a nastartuj ukrajincov od vas z fabriky a nalakaj ich chlastom a gulasom a mas to vybavene :)
Naposledy upravil(a) Joe66 dne pát pro 04, 2020 2:02 am, celkem upraveno 1 x.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Likvidace pařezu

#220 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco zbytocne tu panikaris :smich: Ako uz ti tu niekto radil,ze porezat orechy klasicky-drevo spalis v peci +konare v drvici a pne zvrchu narezat do mriezky a potom obkopat a zboku porezat + aj osekat sekerou . Lebo v lidlu kupis len shit petardy na silvestra ale danubit ani C4 tam nemaju a keby mali tak by si nevedel,ze co naco a ako to pouzit + ani by si to nezaplatil lebo by to bolo v dnesnej dobe kurevsky drahe :vysmech: :jazyk:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Likvidace pařezu

#221 Nový příspěvek od oco13 »

Ved som písal, že tak to budem robiť. :D

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Likvidace pařezu

#222 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Likvidace pařezu

#223 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Pařezová fréza.

#224 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Britt píše: pon dub 08, 2019 10:42 am Tak to už je kapánek mimo mé možnosti. Já uvažuji o možnosti využití nějaké takovéhle frézy a tou to vyhoblovat.
Obrázek
pokročil jsi Britte nějak s úvahama o využití takovéhle frézy?
Mně se v úterý povedlo na bazoši ukořistit podobnou 200mm frézovací hlavu za dvě stovky
Obrázek
a mám v úmyslu ji použít jako pařezovou frézu do tříbodu traktoru ve stylu tohohle werku
https://www.mascus.cz/lesnicke-stroje/p ... s859t.html
Obrázek
Svařovanej triangl do ramen z jeklů už mám
viewtopic.php?f=32&t=70559&start=142
tak bych tu frézu chtěl doplnit jako jeho šroubovací a odendací nástavbu.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Likvidace pařezu

#225 Nový příspěvek od Britt »

Pařezy jsem vyřešil v létě a stačil na ně obyčejný krumpáč, protože už byly pěkně shnilé, takže se krásně rozpadaly.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“