Motorový postřikovač na záda

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#46 Nový příspěvek od DYK »

Já se ale vůbec a ani trochu nezlobím, není proč. Tvoje zkušenosti jsou asi širší než moje se SOLO Port. Vedle mě jeden se Stihlem stříká a není to žádná sláva, ale je fakt, že nevím přesně co to měl za typ. Nic méně já nemůžu ze svých zkušeností potvrdit, občasné praskání držáků výfuku, zatečení postřiku do karburátoru či vytékání paliva z něj. Jediné co, tak se karbec při prvním startu musí přeplavit a zde z něj něco vyteče, jinak mě neteče. Dále na mém stroji je zádová polstrovaná opěrka zad na pružinovém AV a popruhy mají v oblasti ramen polstrování. Nedokážu však posoudit jak velké vibrace má jeden od druhého. K Solu je třeba dokoupit sadu na prášky a osiva. K rozptylu. Zase nedokážu objektivně posoudit, ale k Solu byly tuším čtyři možnosti mřížek. Směrová, dvousměrová, kuželová a "cílená". Já, nebo až mě někdy Stihl přesvěčí o schopnostech rosiče možná změním názor, ale zatím se Sola přidržím. Já po těch více jak patnácti letech prostě nevím, co je to potřeba servisu pro Solo. Jediné co, tak těsnění plovákové komory a to poslal prodeje poštou. A to jsem ho objednal spíše proto, že mám místo rukou kopita. Vysoká spotřeba. Zde by bylo pořeba říci o kolik ve srovnání, protože to jinak vyznívá jako že majitel tak tak s jednou nádrží vystříká obsah nádoby na postřik. Určitě vyšší bude, je to dáno obsahem motoru a oním spartánským - zastaralým ale spolehlivým a pro mne bezporuchovým provednením. Ovšem jestli za rok spotřebuji o litr více v jednom či v druhém stroji řešit nehodlám. Však pro někoho, kdo stříká denně to může mít význam. Ostatně jako u pil. Je také škoda, že jsi vynechal nějaké ty nevýhody u Stihlu. Takto to vypadá, že se jim podařilo vyrobit bezchybný stroj. To ber spíše jako přátelské rýpnutí.
Doufám, že toto naše povídání bude mazhorovy spíše ku prospěchu při výběru "co koupit" a nebude to nikým bráno jako hádka. Já a věřím že i Lesa, jsme daleko od potřeby si "něco dokazovat" a hádat se. Pochybnost nad pravdivostí Lesových textů bych bral jako pravdivé. Lesa nemá potřebu si vymýšlet nebo "kecat". Stejnou potřebu nemám ani já, já jen pouštím dál svoje zkušenosti, ovšem Lesa má šírší rozhlad. To je fakt.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#47 Nový příspěvek od Lesa »

Nechtěl jsem říct, že je Solo horší. Solo v postřikovačích je opravdu dobré a na rozdíl od Stihlu vyrábí stroje od ručních, přes zádové až po Minor s vlastním pojezdem. Jen si nemůže dovolit asi tolik jako Stihl investovat do vývoje. Je to relativně malá firma s cca 200 -300 lidmi podle situace.
Srovnávat Stihl a Solo jen podle názvu nejde. V době Tuzexu se sem dostaly jen Stihl SG 17 a Solo 410 Junior, v té době bylo Solo lepší jak ve váze, tak v provozních nákladech a jednoduchostí konstrukce. Postupem času přibyly u Sola typy 412, Port a pod s vertikálním ventilátorem a klasikou v podobě plovákových karbů a tyristoru. Na přelomu tisíciletí tahle klasika ustoupila typům 444, 450... v podobě jaká je dnes s membránovýma karburátorama, podstatně lepší filtrací vzduchu co se týká ochrany před nasáváním rozprašovaných postřiků atd. a klasické konstrukce zůstal právě jen Port.
Stihl tuhle změnu ale předběhl už v první polovině 80. let typem SR 320 a SR 400. Přešel z horizontálních ventilátorů na vertikální, zakryl motory a filtry, odfiltroval i zavzdušnění nádrží, zavedl multifunkční rukojeti. Taky měl své mouchy, třeba jen 3 silentbloky, které vydržely míň než 4 solácké, otevřená mřížka nad karbem, kudy občas natekl postřik nad regulační membránu a časem rezivělo víčko karbu, hliníkový ventilátor při prasáckém zacházení uměl prasknout, občas přes zimu umělo zareznout lanko k plynovému kohoutu, protože jen málokdo ho někdy namazal. Občas tyhle stroje někdo uchlastá, protože nevypne sytič a dopravní čerpadlo karbu dává opravdu dost podpořené podtlakem zavřené klapky. No a na můj vkus měly hodně "tvrdé záda" s minimem polstrování.
Většina těchto věcí se vychytala u nástupců SR 340, SR 420, karb se zakryl úplně a byl klid, místo silentbloků přišly pružiny, hliníkový ventilátor nahradila dvouhmota...
Současná SR 430/450 se zatím takhle popsat nedá. Je na trhu cca 4-5 let a upřímně řečeno bez přehánění v servise se ještě neobjevila. Dostala nový 2-Mix motor, větší krouťák a menší spotřebu, výborný filtrační systém, digitální zapalování s omezovačem, díky krouťáku větší ventilátor a oproti Solu skoro dvojnásobný průřez vzduchového "potrubí" s možností prodlužování a použití adaptačních nástavců pro zametání jako s foukačem. Jednodušší rukojeť, a oproti starým typům místo 6 nastavení průtoku 12 (6+6). Snad pro možnost ekonomičtějších dávkování....
Směrové mřížky jsou u Sola i Stihlu stejné, jednosměrná, dvousměrná (mezi řádky), kuželová a možnost použití bez usměrnění.

Práškování - u starších typů se odšroubovala hadice od postřiku (široké hrdlo se zúžením pro hadičník) a nasadil vlnovec k ventilátoru.
U SR 450 se vycvakne celá nádrž, pootočí o 180° a znovu nasadí. Dostanou se tak na sebe otvory nutné pro přivod granulátu k vzduchovému rozvodu.
POZOR, tuhle možnost ale nemají SR 430.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#48 Nový příspěvek od DYK »

Ahoj Leso, nepodezřívám tě z pomluv Sola, to si myslím víš. Poslední větou druhého odstavce jsi mi připoměl, to je přesně ten důvod, proč jsem tehdy bral Port, samorženmě mmj. Čekal jsem od toho, že to bude dlouhá léta sloužit bez servisního máknutí, což splnilo bezezbytku a navíc jsem teda chtěl to práškování.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#49 Nový příspěvek od mazhor »

Dyk, Lesa: Hosi, diky za vycerpavajici debatu! Velice poucne!

Lesa: Jakym zpusobem se tedy u SR 430 resi praskovani? Jako u starsich typu predelanim "hadice?"

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#50 Nový příspěvek od Lesa »

U 430 to myslím nejde vůbec, 450 se tu vozí z Rakouska.

Já vím Dyku, ale já to tak blbě napsal.... :)
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#51 Nový příspěvek od mazhor »

Tak jsem se informoval u prodejce Stihl - rozhazovani semen/granulatu mozne neni....

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#52 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

jak to ja ho mam dam klidne fotky.to kecaj maj 8)
tady mas typ kde je to delane na foukac ktomu musis koupit tu nadobu.a rozhodi ti granule.ja mam nadobu jednu jen menim trubicky-http://www.a-partner.cz/Vysavace-a-fouk ... oukac.html
jinak tu mas stihl br 430http://www.sekacky-pily.cz/p_info/844-rosic-stihl-430 8)

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#53 Nový příspěvek od mazhor »

Tak to nakonec vyhral Stihl - uz ho mam doma, tak snad bude dobre slouzit...

pavel.bph
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 08, 2013 9:02 am
Bydliště: Bystřice p. Host.

Re: Motorový postřikovač

#54 Nový příspěvek od pavel.bph »

Oleo mac AM180 - stala se mi nemilá věc :pistol: ztratil jsem v trávě a nenašel trysku z karburátoru. V mountfieldu se pobavili a nabídli jiný postřikovač nebo nanejvýš novej karburátor.
Ty trysky jsou, jak jsem zjistil, k dostání na tuning skutrů, ale je tam velké rozpětí.
Chtěl jsem jen někoho s postřikovačem oleo mac AM180 poprosit, jestli by se nepodíval jaké číslo má tom postřikovači ta tryska. Je přístupná po odšroubování misky zespodu v otvoru plováku
Jestli toto moje SOS uslyší, děkuju za odpověď
Pavel

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorovy rosic Stihl vs. Solo

#55 Nový příspěvek od radovann »

Nemáte někdo zkušenost ze STIHL SR 200 ?

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

motorový postřikovač

#56 Nový příspěvek od xlmen »

Přemýšlím nad koupí rosiče, mám zkušenost tady s tím https://cz.hecht.cz/hecht-459-motorovy-rosic-fukar ,půjčoval jsem si ho, ale chtěl bych si koupit vlastní - jen ta cena 6tis je na mě moc.
Zaujal mě ještě tady ten https://cz.hecht.cz/hecht-451-motorovy-rosic-fukar , má někdo zkušenost?

Díky

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Motorový postřikovač

#57 Nový příspěvek od cenda.t »

Mám tohle: https://www.hobynaradi.cz/motorovy-zado ... l-mar-pol/, v akci cca 3200, koupeno v Bílovci a max. spokojenost 8)

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Motorový postřikovač

#58 Nový příspěvek od Allan »

Ahoj kluci poradíte jaký motorový postřikovač si pořídit ?

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Motorový postřikovač

#59 Nový příspěvek od Šéďa »

Asi záleží co máš na mysli, respektive na kolik litrů.

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Motorový postřikovač

#60 Nový příspěvek od Allan »

15-20 L na záda

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“