slimáci a mravenci na zahradě - jak se jich zbavit???

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Mravenci v rodinem baráku

#31 Nový příspěvek od Dvordy »

Včera jsem se už na..l a vyhlásil jsem jim válku. Nastražil jsem víčko s cukrem a každou hodinu je dojdu vysát. Už jsem našel i cestičku kam s tím pochodují, tak to dnes musím rozebrat a podívat se tam, snad tam bude hnízdo.

Jinak jsem zkoušel jak deodorant, savo, jar, ocet - všechno pomáhá jen chvilku, než to vyschne nebo vyprchá.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Mravenci v rodinem baráku

#32 Nový příspěvek od CB750 »

Keď najdeš "hniezdo" stačí tie male svine prebehnúť horiacimi novinami.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Adam.56
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 25, 2012 7:31 pm
Bydliště: Krupina

Ako na mravce?

#33 Nový příspěvek od Adam.56 »

Ako sa zbavím mravcov? Mravenisko je hneď na susedovom a jemu je to jedno. Chodia akurát po mojom pozemku. Skúšal som aj postreky, ale aj tak to nepomohlo.

toyotatoyotatoyota
Příspěvky: 711
Registrován: čtv led 19, 2012 12:06 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Ako na mravce?

#34 Nový příspěvek od toyotatoyotatoyota »

Křída.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Ako na mravce?

#35 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,granát :typek:
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ako na mravce?

#36 Nový příspěvek od vitex »

Zkus škoricu celou nebo nalámanou,nevěřil jsem tomu dokud jsem to nezkusil.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Ako na mravce?

#37 Nový příspěvek od zde »

použivam prašok stop mravec super učinok http://www.florasystem.sk/stop-mravec-nov-50g

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ako na mravce?

#38 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, zatím jsem to doma nezkoušel ale prej je taky dobré kvasnice a na ně trochu cukru. Ten cukr aby se mravenci nalákaly na sladké. Kvasnice prej až sežerou tak v nich nabobtnají a je po mravencích. Doma po jaru byly. Ale zase se stratili. Zatím je klid tak jsem to nezkoušel. Ale kámoš to zkoušel a prej se stratily.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Ako na mravce?

#39 Nový příspěvek od CB750 »

zapálenými novinami mávať nad mraveniskom, doporučená vzdialenosť 0 cm
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Ako na mravce?

#40 Nový příspěvek od Brit »

Jedlá soda s cukrem. Nádherně pak bouchají. Jen nesmí ta soda navlhnout, pak ztrácí účinky.

Uživatelský avatar
Adam.56
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 25, 2012 7:31 pm
Bydliště: Krupina

Re: Ako na mravce?

#41 Nový příspěvek od Adam.56 »

Ďakujem za radu. Má to svoj účinok. Ako si na to prišiel?

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Mravenci v rodinem baráku

#42 Nový příspěvek od mraveneček »

já mám vyzkoušeno na bílý papír nasypu lžičku cukru, a pak jenom sleduju jak se cukr ztrácí. S posledním cukrem zmizí i mravenci. Potom je na rok zase pokoj.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Mravenci v rodinem baráku

#43 Nový příspěvek od UR1SK »

My sme mali raz mravenisko pod záchodovou misou. Chodili tam malinkou dierkou popri rúre. Bol to riadny mazec, samé vajíčka, bordel a bola tam aj kráľovná. Vysavač, pur pena a bol poriadok. Tohto roku mi na jar vošli do domu cez okno :shock: bol to podarený pohľad, cestička sa černela mravcami až do cukorničky na kuchynskú linku. Našťastie moja drahá 1/2 vytiahla neviem odkiaľ Biolit na mravce a za 5 minút nebolo po nich ani stopy, a našli sme aj mravenisko pod fóliou vonku pri základoch. Odvtedy pokoj.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Mravenci v rodinem baráku

#44 Nový příspěvek od elbarto »

Je to s klukama prtavejma tezky. Rok si daji pokoj, potom jim drbne v te male kebuli a vezmou barak utokem. Nasetsti primo do bytu nelezou, jen obcas stavi nove sidliste v polystaku fasady atd. vetsinou to skonci domluvou. Rikam kluci mate celou zahradu bezte do pi.. a hrajte si tam.
Kdyz selze komunikace dojde na zeleny prasek. Snazim se to moc nepouzivat bojim se, ze to psi nebo kocky naslapou na packy a potom oblizou. Pred cca 2 mesici jsme svedli velkou bitvu. Mravenci meli asi nejakou jebaci akci, ktere se ucastnili i ty okridlenci. Vlezli uplne do vseho v dilne, do stroju, do pristroju, proste uplne vsude, Asi hledali nejaky levny hotel. Prijel jich asi milion z celeho okoli, tentokrat dokonce cervenaku.

Mozna byli tim sukanim tak zmateny, ze tentokrat nepomahal ani zeleny prasek ani spreje. Postrikal jsem jit tisis a 2 tisice dorazili v nove vlne. Navic sprej dela vsude hnusne vleky. Prekvapive pomohl obycejny vysavac. Proste jsem parkrat pockal az bude na place poradna armada a vsechny vysal. Po tretim vysavani zrejme uznali, ze maji v tomto nerovnem boji uz prilis velke ztraty a sli si hrat zase na zahradu. Momentalne mame primeri.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Mravenci v rodinem baráku

#45 Nový příspěvek od duchodce »

Přesně jak píše kolega , trpělivost a vysavač -zjistit kudy vede invaze . Oni asi jak začnou ubývat tak jim dojde že tady jim pšenka nepokvete a stáhnou se. Jinak tam kde to jde jsem jim do cesty nastříkal Resistin na dutiny smíchaný s trochou oleje aby úplně nevyschl. Oni zajedno ten pach nemilují a prý dýchají něčím na tlapičkách a když si je napatlají tak se jim to nelíbí. Problém je že se musí najít "vstup" a že resistin někomu smrdí takže v kuchyni s tím asi neuspějeme.Ale v venku se dá použít když najdeme místo invaze, samozřejmě ne třeba na fasádách ,zanechává fleky.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“