Netradiční druhy ovoce

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Netradiční druhy ovoce

#31 Nový příspěvek od vašík »

Pěstitelé- letos nebyla žádná zima a tak zůstaly na rakytníku plody. Když tam zůstanou budou nové?

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Netradiční druhy ovoce

#32 Nový příspěvek od vašík »

takhle to vypadá
Obrázek
v zimě si žena natrhala a ostatní bylo pro ptáčky a ty potvory pohrdly rakytníkem :'(

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Netradiční druhy ovoce

#33 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...no jo , když ten rakytník je tak kyselý , že to kosům kroutí zobáky . :smich:
Taky jsem zkoušel něco netradičního . Kivi mi zmrzlo hned druhý rok , zimolez kamčatský dvakrát zarodil , uschl a rakytníky jsem vytrhal , protože se začal nebezpečně rozrůstat .

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Netradiční druhy ovoce

#34 Nový příspěvek od oco13 »

Jeden rakytník som len tak málinko štrajchol mulčovačom a on to neprežil :'( Teraz som žene kúpil sadenicu Aronie, tak som zvedavý čo z toho vylezie. :typek:

fikejz
Příspěvky: 6162
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Netradiční druhy ovoce

#35 Nový příspěvek od fikejz »

Já jsem tři rakytníky přesazoval minulý týden u sousedů. Nebožtík soused ho se ženou zasadili doprostřed zahrádky, mladý už zahrádku neobhospodařují a na sečení by mi tam vadili. Tak jsem je obryl vytáhl hydraulikou a zasadil k plotu a zalil. Moc jsem se s tím nepáral (majitelé by je zlikvidovali rovnou) tak uvidím, jestli se vůbec chytnou.

Mám tady taky jednu bílou moruši, už je to celkem pěkný čtyřmetrový stromek, ale zatím neplodila. Je to na kraji takového blbého místa, trochu proláklina, na jaře a při velkém lijáku tam teče voda z kopce a samozřejmě i studený vzduch - takový mrazový žlab.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Netradiční druhy ovoce

#36 Nový příspěvek od chobotek »

Ona hned tak neplodí, ale to s tím "malým stromkem" je dost do času. Je to strom jak kráva a vyplatí se ho sázet s rozumem, protože sklízet ho budou i tvoji prapravnuci. Akorát jsem nezjistil, co s tím. Sice to chutná samo o sobě, ale typické využití je otřepat do plachty a do sudu. Ty ostatní produkty z toho zas tak povedené nejsou.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 6162
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Netradiční druhy ovoce

#37 Nový příspěvek od fikejz »

Jestli mi tu vydrží tak jo. Zatím se mi se stromky nijak extra nedaří ze čtyřech rybízů jsou dva pryč, josty a angrešt hned vedle dobrý (jostu se mi podařilo namnožit i z odlomený větve). Ze dvou hrušek je jedna (clappova máslovka) pryč - hryzec :vztek: , ze dvou blum black amber zbyla jedna (jedna na jaře vyrazila lístky aby vzápětí uschla) z meruňky a broskve vydržela jen broskev, ale je to takový zámorek, jediný švestky jdou celkem slušně. Ale i některý jabloně po bývalých majitelích rostou jen aby se neřeklo, že je lepší je vykopat. Možná je to místem výsadby? Prý jsou stromky citlivý na geopatogenní zóny a každý všude neporoste :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Netradiční druhy ovoce

#38 Nový příspěvek od chobotek »

Jestli se o to předtím nikdo nestaral, může v tom být nějaká houba.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Netradiční druhy ovoce

#39 Nový příspěvek od DYK »

Fikejz a kolik máš okolo, v dohledu thují a jakovců?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

fikejz
Příspěvky: 6162
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Netradiční druhy ovoce

#40 Nový příspěvek od fikejz »

Pár jich tady je, ale nijak moc. O jejich vlivu zejména na rzivost hrušní vím, ale mám vyzkoušeno, že větší vliv mělo zastínění dalším stromem (jasanem) a pak taky vzdušnost koruny - když byla hrušeň pěkně prořezaná nebylo po rzi ani stopy. No já tomu taky zrovna nadbytek času nevěnuju. :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Netradiční druhy ovoce

#41 Nový příspěvek od vitex »

Rakytník už mám strašně dlouho a ještě neplodí.Bílá moruše začala plodit po šesti letech.A muchovník mě sezobou kosáci.

fikejz
Příspěvky: 6162
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Netradiční druhy ovoce

#42 Nový příspěvek od fikejz »

Jestli ten rakytník nemáš samosprašný a máš jen jednu rostlinu, tak ani plodit nezačne, leda by byl někde blízko další.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Netradiční druhy ovoce

#43 Nový příspěvek od vitex »

Mám obě rostliny.Samičí i samčí.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Netradiční druhy ovoce

#44 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som morušu priniesol zasadiť sliepkam na dvor- niekto mi to poradil a už prvým rokom mala pár plodov. Ale zase čo môže byť lepšie pohnojené ako slepačí dvor. :typek:

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2162
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Netradiční druhy ovoce

#45 Nový příspěvek od Deane7 »

Asimina zarodila, ovocie nevydrží skladovanie, niekedy som dal pár kusov do mrazáku ale teraz sú mrazáky plné, niečo som porozdával. Rakytník dozrel nejak skoro a nemal som čas sa mu venovať, niekde som čítal že to zberajú tak že každý druhý strom ostrihajú a dajú zamrznúť do mrazničky, keď je zamrznutý potriasť a krásne opadne do plachty, raz som to tak urobil, použil som starý mrazák. Skúsil som to aj teraz, no mrazák je asi KO, tak som sa na to vykašľal. Teraz dozrieva kivi a figy odroda Turkey.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“