Sady, stromy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21726
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sady, stromy

#526 Nový příspěvek od ota »

Tady lisují jen moje jablka. Přivezu si třeba 10 pytlů, nebo jen 10 kg. Není s tím sebemenší problém. Cena je vždy stejná. Musel bych se podívat, jestli bych našel od loňska stvrzenku na lisování. Paster je samozřejmě dražší a musí se objednat. Tam zase od jednoho 5l po kolik chceš. Potkávám tam lidi co si dají paster do 10 krabiček a taky 100 krabiček. Přijedu tam když není předemnou nikdo, dám jablka na váhu. Nasypu do násypky a jdu zaplatit. Zaplatím a objedu budovu dolů k stroji. Vždy už na mě čeká můj mošt v bandasce a jen stáčím. Celá operace nejvíc zebere stáčení do kanistrů ode mě. Jinak to vylisování třeba 100 kg trvá asi 10 min. Vždy než zaplatím, objedu budovu mošt už je v nádobě na stáčení. Líbí se mi tam na tom, že je to rychlé, odsejpá to i když je tam třeba fronta. Není to drahé a je to můj mošt. Záleží na tom, kolik mám jablek. Beru jen menší a ty větší nechávám tak. Běžně do vánoc lze dojet do moštárny a to co začne v uskladnění brát šmahem, dovezu zmoštovat. Třeba 2 ty pekařský přepravky, třeba 30 kg. A za 14 dní dalších 30 kg. Je to pohoda a není to daleko. Když mám toho víc, tak do mrazáku. A když byla fakt uroda tak paster. Je to jak píšeš, zpracovat jablka dřív než se zkazí. Nemám sklep, uskladnuju ovoce, brambory v bývalém chlívě. Mám tam takové skladiště. A vůbec nepoznat, že není ve sklepě uskladněno. Asi 14 dní naspátek jsem vybral bedynku loňskejch brambor už byly zcvrklí a odvezl do hnoje. Vydrží tam možná líp, než ve sklepě. Tam mám třeba 10, nebo 8°C. V té místnosti v zimě 4°C. A je to tam v pohodě. Akorát musím zakrýt barmbory třeba dekou, aby na ně nešlo světlo. 8) Sklep jsem vypustil už před mnoha lety.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“