Netradiční druhy ovoce

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2207
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Netradiční druhy ovoce

#46 Nový příspěvek od Deane7 »

Dnes som obral asiminu cca 15 kg, porozdával som kamarátom nech ochutnajú. zbytok hodím do mrazáku. Dá sa to pekne mraziť a v zime rozmrazím a zjem.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

ITS
Příspěvky: 6286
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Netradiční druhy ovoce

#47 Nový příspěvek od ITS »

Moje tři keříky aronie mají plody již dva roky. Minulý rok provedli sklizeň kosi. Tak mně to bylo avizováno zkušenými pěstiteli. Bobulky mizely ihned, jak získaly barvu. Letos všechno visí na keři doposud. Bobule jsou velké, černé a úplně bez šťávy. Chutná to jak trpká drť. Ani ti kosáci to nežrali. A to jsem zaléval skoro při každém zalévání zeleniny.

other-side II
Příspěvky: 1686
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Netradiční druhy ovoce

#48 Nový příspěvek od other-side II »

letos je všechno jinak, u nás byl takový Bez obecný, v podstatě rovnou sušený bobule a ptáci to vyzobali za pár hodin, či den dva max, Aronie to samé, zásoby z loňska

marmeládu nemám letošní žádnou, z ničeho
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2207
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Netradiční druhy ovoce

#49 Nový příspěvek od Deane7 »

Arónia neni na chuť nič moc, je to hlavne zdravé ovocie. Ja to dávam do mrazničky a v zime do smoothie.
Kamarátka robí sirup.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

vašík
Příspěvky: 1885
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Netradiční druhy ovoce

#50 Nový příspěvek od vašík »

Aronie v mrazáku stráci trpkou chuť a používáme do buchet.Já si zní dělám likér a užívám štamprdličku ( cvaka) každý večer.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“