Sady, stromy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4578
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Sady, stromy

#511 Nový příspěvek od Peter768 »

Aj u nás bude dosť jabĺk, hrušiek. Ale také orechy(mladé stromy) mi mráz spálil na prach, aj morušu na 50% a malé viniče. :vztek:
Jablone a slivky majú mega veľa vošiek :pistol:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2955
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Sady, stromy

#512 Nový příspěvek od murár »

Tak toho roku musím na piatych jabloniach urobiť prebierku lebo mi polamé konáre.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20587
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sady, stromy

#513 Nový příspěvek od vitex »

Všechny keře a stromy co mě omrzly,nasadili znovu květy a už je to špicový.Všechno bude. 8)

chobotek
Příspěvky: 11195
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Sady, stromy

#514 Nový příspěvek od chobotek »

Tak to nakonec není tak zlé. Nebudou akorát višně, květy opadaly do posledního. Taky jsem svedl okapy do zahrady, dost to pomohlo a broskve po letech vypadají k světu. Myslím, že kdybych to nahnojil před pořádným cákancem, tak to trávou proleze až ke kořenům. Zkusím dusíkatou přírodu, té mám zadarmo co se vejde. Ty granule podle andre.marek až pokud to nepomůže.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 493
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Sady, stromy

#515 Nový příspěvek od DonKarlos »

Ahoj, mel bych jeden dotaz. Pred par lety jsem sadil nekolik jabloni. Jelikoz puda nebyla nic moc, kopal jsem vetsi a hlubsi diry. Cca 70 prumer a hloubka taky tech cca 70. Jenze se jaksi stala chybka a asi jsem novou zeminu malo seslapal a ted si vsimnul, ze si stromky sedly a cast kmene s rozhranim podnoz / roub je v zemi :( Vsiml jsem si toho zatim u jednoho stromku, ale ostatni na tom budou asi podobne. Vim, ze se rika, ze tim stromek ztrati vlastnosti podnoze a stane se z nej pravokoreny strom. Stromky jsem kupoval od kamarada, jenze podnoz je stejne neznama. Jak moc to vadi? Zatim se to tyka odrudy Rubin. Asi by bylo realne ho vykopat a zasadit ho znovu. Ale rikam si, zda to je treba. Treba by to nemuselo tak moc vadit. Stromek roste v podstate na poli / sadu


Karel

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2221
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Sady, stromy

#516 Nový příspěvek od winch »

Stačí, keď trochu odhrnieš zeminu v mieste zrastu, a odrežeš prípadné korienky z ušľachtilej odrody ak by tam nejaké boli. Myslím, že to nebude nejak moc zakoreňovať ak je to pár cm pod terénom, to nebude mať vplyv na vlastnosti , ani rodivosť stromov.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 493
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Sady, stromy

#517 Nový příspěvek od DonKarlos »

Korinky uz tam byly :-/ A sedlo to 10-15cm :( To uz je myslim dost

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4578
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Sady, stromy

#518 Nový příspěvek od Peter768 »

Úroda broskýň.... na to že bol mráz, tak som veľmi spokojný. Mám aj skoršiu odrodu, ale tam bolo len pár kusov - vymrzli. Táto neskorá to prežila s väčším výnosom. Na jar som postriekal proti kučeravosti, tak stromy normálne žijú bez choroby. Doteraz som nestriekal lebo som chcel byť EKO :pistol: Ale ako hovoril jeden pán profesor "Kto nepostrieka nemá.." tak sa to vyplnilo...po minulé roky som mal prt :pistol: A teraz toto :wink:
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/19/1 ... .jpg?ver=0
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/19/1 ... .jpg?ver=0
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/19/1 ... .jpg?ver=0
ešte mám jednu mladšiu broskyňu, a aj tam je pár kusov, tak sa konečne teším po rokoch práce z úrody.
Druhý záhradník Edo Jakubek hovorí, že "Kto nad stromom urobí prekrytie od februára do apríla, tak nebude mať kučeravosť". https://zahradkar.pluska.sk/video/brosk ... uceravosti No ale to je už extrém.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2955
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Sady, stromy

#519 Nový příspěvek od murár »

Tak niektoré odrody jabloní sú plné jabĺk. Aj keď som to v jari dosť zredukoval preriedil som to o polovicu aj tak je plno jabĺk na stromoch. Dosť veľa jabĺk padá na zem suchom alebo tým že ich osi a iné háveď poškodili. Tak to u mňa viera tak ako na fotkách v tomto článku. :'(
https://zahrada.pravda.sk/zahrada/clano ... -takto-vi/

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 811
Registrován: úte pro 22, 2009 5:53 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou

Re: Sady, stromy

#520 Nový příspěvek od kiwi »

Jedná broskvoň co rodí brzo tak všechny květy zmrzli ale na té druhé něco málo zůstalo.Ale zase to strom chce asi dohnat velikosti a váhou plodů.
Obrázek

chobotek
Příspěvky: 11195
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Sady, stromy

#521 Nový příspěvek od chobotek »

Kolik jsi jich tam měl? Já 4ks :D
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 811
Registrován: úte pro 22, 2009 5:53 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou

Re: Sady, stromy

#522 Nový příspěvek od kiwi »

Tak 50 kusů?+- Ne všechny broskve byly tak velký 50% zbytek normální.Ale i tak spokojenost. 8)

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“