Myslivost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
šula
Příspěvky: 288
Registrován: čtv dub 14, 2016 4:44 pm
Bydliště: Kostelany,Kroměříž

Re: Myslivost

#1141 Nový příspěvek od šula »

Nevyhýbám se žádné otázce a rád ji zodpovím!Co se týče ovcí jsi správně napsal MOJE ovce,kdežto jak už tady bylo řečeno ta zvěř není myslivců,jen se o ni starají aby nebyla přemnožená,nemocná,neroznášela nemoci atd. jak jsem psal v předešlých příspěvcích a to vše po splnění řádných zkoušek!Co se týče zalesňování pozemků,k tomu jsem se taky vyjádřil!K sečení-ano netvrdím že každý myslivec je správný,ale zase je to o tom že aktivních členů(z větší části středního věku nebo mladých myslivců)je málo a z toho mála prostě ne zrovna všem se hodí tvůj čas sečení,jelikož chodí do práce,mají rodinu atd.Co se týče zakázaných způsobů lovu mi je jasný,že ne všichni to dodržují,ale ruku na srdce kolik z nás porušuje zákony např.tím že jede rychle v obci atd?!A jak se tady přesvědčujeme,tak každý na to má jiný názor,jeden chce aby myslivci zvěř stříleli,druhý chce aby ji chránil a třetímu se nelíbí hony i když se na nich sloví X kusů zvěře!A vaše samovolné redukování zvěře jak by si někteří z vás přáli taky nic nevyřeší,protože i když si tam necháte jeden kus zvěře tak i ten vám může způsobit škody a druhá věc je ta že by jste porušovali zákon o pytláctví!Z mojí strany je to dnes vše,jdu se chystat na dnešní naháňku,aby jsme s přáteli zeleného cechu někomu udělali radost že ubylo zvěře a třeba se mu zmírní škody a druhý aby mohl nadávat že jsme vrazi zvěře a chodíme jen po honech a na čekanou nikdo!Pokud jsem na nějakou otázku zapoměl odpovědět tak se omlouvám,ale mě taky nikdo neodpověděl jak by jste si představovali udržet zvěř v lese!Ještě jsem si vzpoměl na otázku ohledně mysliveckýho políčka,věř tomu že i tohle v našem místním sdružení funguje,jen o tom ví málo lidí že to obhospodařují místní myslivci ve svém volném čase!

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Myslivost

#1142 Nový příspěvek od Tomas6 »

:smich: :smich: :hm:
Není myslivců, je všech ale hospodářit s něma možou enom myslivci. Jaký je rozdíl v tom jestli je jejich nebo néni.
Hlavně sa starajů aby nebyla přemnožená. To jim moc nevychodí.
Jak udržat? To už sem tu také psal. Pokáď v tom lese bude mět co žrat tak tam zostane. Né aby hlady zglýňali po dědině co kde zežrat. Ty bláboly o kraválu v lese sů také z cesty. Nebo né? Pravda v dědině či ve městě je ticho jak v márnici.
A když už píšeš o tom jak to pěkně při honu redukujete tak de ty střelené kusy končíja? Za moje peníze urostené maso skončí v tom lepším případě myslivcovi v břuchu. V tom horším aj nekde jinde. Šak hospod kde bývajů zvěřinové hody néni málo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
šula
Příspěvky: 288
Registrován: čtv dub 14, 2016 4:44 pm
Bydliště: Kostelany,Kroměříž

Re: Myslivost

#1143 Nový příspěvek od šula »

Za tvoje peníze?To jsem se teda dobře pobavil,zkus si napřed zjistit kolik taková zvěř sežere,to ta tvoje trocha sena a pár jablek které se ti stejně válí po zemi,protože ze stromu si je neutrhnou,určitě nevytrhne!Ano zvěřina zůstává myslivcům,sdružení nebo jde do výkupu,ale za to co dělají je to hodně málo,ale to kdo nechce nepochopit,nepochopí!Zkus se zeptat v nějakém sdružení kolik dávají ročně za krmivo!

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Myslivost

#1144 Nový příspěvek od Gurgul »

JJ, to je opravdu k pobavení, když ti zvěř zničí pole, louky... Jestli by si se tak bavil, až by si měl ty škody hradit se svýho? :pohlavek:

Uživatelský avatar
šula
Příspěvky: 288
Registrován: čtv dub 14, 2016 4:44 pm
Bydliště: Kostelany,Kroměříž

Re: Myslivost

#1145 Nový příspěvek od šula »

Já jsem se vyjadřoval k Tomas6,ten si tu stěžuje že mu chodí na seno a jablka!Myslím si že při tom jak zvěř migruje není možné ji udržet v lese ať je tam zakrmeno čím chce,ta zvěř vždy půjde do polí za kukuřicí,řepkou atd.Co udělali zemědělci pro zvěř,akorát tak rozorali remízky a meze,z malých polí nadělali lány a stříkají jak oteklý kvůli výnosům,ale to já celkem chápu,každý jde za tím aby měl co největší výnosy,ale ať se nediví když pěstuje kousek od lesa plodiny které zvěři chutná.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Myslivost

#1146 Nový příspěvek od Tomas6 »

Naprosto zbytečná diskuze. Ty si meleš furt to svoje a nepochopíš proč tady nejen já nadáváme. Si poskokem za možná nejaký ten kůsek masa a sem tam guláš či drak při honu. Ale to ti nijak nezazlívám. Takových je mraky.
Ty prostě nepochopíš to že co obhajuješ mne stojí dřinu,čas a peníze. Nemálo dřiny, času a peněz. A mám z toho lautr hovno. A ti co by sa měli starat si minimálně nadlábnů břuchy. O tom krmivu dovol abych sa zasmál. Když sů krmelce prázdné. A neboj. Do lesa chodím tak vidím.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Myslivost

#1147 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Myslivost

#1148 Nový příspěvek od creative »

K posedu patří jedno auto, pak to vychází.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1149 Nový příspěvek od JARDY »

Po Vánocích jsme šli na Morávku na procházku.Za půl dne jsem neviděl jediné zvíře.Ve výšce nějakých 800m byl vedle lesní cesty asi metrák pečiva plus nějaké ovoce,nechápu proč.Podle stop tam moc zvěře nebylo.Sněhu minimum,zima mírná kdepak se nám zvířátka asi peleší?Když přijedu na zahrádku,přesný opak,zvěř před ploty za ploty,kam jen koukneš.Divočáky jsem u nás zatím neviděl ale je to asi otázka času.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1150 Nový příspěvek od JARDY »

Po Vánocích jsme šli na Morávku na procházku.Za půl dne jsem neviděl jediné zvíře.Ve výšce nějakých 800m byl vedle lesní cesty asi metrák pečiva plus nějaké ovoce,nechápu proč.Podle stop tam moc zvěře nebylo.Sněhu minimum,zima mírná kdepak se nám zvířátka asi peleší?Když přijedu na zahrádku,přesný opak,zvěř před ploty za ploty,kam jen koukneš.Divočáky jsem u nás zatím neviděl ale je to asi otázka času.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Myslivost

#1151 Nový příspěvek od winch »

Včera pes-čuvač vohnal jelienča do potoka, tam ležalo, sa na ňom mrvil, hrýzol, tak som po ňom strelil. Nechcel som zasiahnuť to jelienča, som ho trafil namäko, a to psisko rovno do mňa :tyty: dostrelil som ho meter odomňa. Jelienča bolo celé mokré, myslel som, že aj to budem musieť odloviť. No asi po štvrťhodine sa otrepalo od vody, a pomaly odišlo. Dúfam že prežije, pôjdem dnes po stopách vyzistiť či neni zranené.
ObrázekObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Myslivost

#1152 Nový příspěvek od trikko »

A teraz ťa tu psičkari budú trvať na cucky lebo si niekomu zastrelil psisko ktoré malo byť doma vo voliere alebo na reťazi :)

Inak klobúk dole , ten pes tam nemá čo hľadať na voľno v lese podľa zákona :) :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
Jura-M
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 11, 2014 2:52 pm
Bydliště: hranicko

Re: Myslivost

#1153 Nový příspěvek od Jura-M »

Na výletě po okolí jsem narazil :idea: na dva zajímavé posedy. :smich:
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1154 Nový příspěvek od imaginaro »

nésu nimrod, ale mám tu poslední dobou podezřelé pohyby v okolí - potřeboval bych nějakej noktovizor, třeba i monokulár, ale s přísvitem aspoň na 200m a přiblížení aspoň 20x no a nakonec cenová relace max do 10ti tis., spíš bych radši do 5ti, máme ještě platit pohřeb :(
Našli jste někdo něco takovyho z číny? Já našel jen podobně drahy jako u nás a to cca za 8tis.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Myslivost

#1155 Nový příspěvek od oco13 »

trikko píše:A teraz ťa tu psičkari budú trvať na cucky lebo si niekomu zastrelil psisko ktoré malo byť doma
Myslím že nie , prúser ale začína ak polovník strelí psa ktorý je tri metre od majitela.
Všetko je to dvojsečné aj argumenty psíčkarov aj polovníkov. Čo ak je časť lesa súkromná a ja oznámim miestnemu polovníckemu združeniu ,že ich tam so zbraňou nepustím.??? :-/ Mám povinnosť túto časť oplocovať?Rovnako pes mimo svojho domova nemá byť čo navolno. :-/

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“