izolace do podlahy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: izolace do podlahy

#16 Nový příspěvek od elbarto »

Vidim to stejne. Nedavno polystak do dilny tady nekdo hrotil a hrozne se cilil. Povazuju to za totalni kravinu, ted mluvim o dilne. U betonu v dilne ocekavam maximalni unosnost a nechodim tam v backorach.
V obytnych castech krizem polystak 2 vrstvy, separacka a nezapomenout na tenkou KARI sitku. Beton na rozdil od anhydridu v tenke vrstve nema valnou pevnost a praska. Sit treba ve ctyrce (velke oko), stoji par kacek. Kde to je mozne naperu jeste jednookruhove podlahovky pres RTL ventily na zpateckach.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7813
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: izolace do podlahy

#17 Nový příspěvek od Chose11 »

tak zas jiný názor, dobře, pokud se nedá polyš do dílny, je třeba dvou betonů? Nedá se ipa položit na hlínu nebo jemnej štěrk a pak jen beton?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Hannes
Příspěvky: 1123
Registrován: pon úno 25, 2013 7:53 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: izolace do podlahy

#18 Nový příspěvek od Hannes »

Chose11 počti zde Skladba S2 - GARÁŽ ( polystyren a podlahové topení vynech ) http://www.1-topeni-levne.cz/technicke- ... nneho-domu

Nebo projdi vše :pc: http://www.google.cz/search?q=skladba+b ... e&ie=UTF-8

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7813
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: izolace do podlahy

#19 Nový příspěvek od Chose11 »

jak si tak čtu tak má každý odborník jiný názor.....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: izolace do podlahy

#20 Nový příspěvek od bourač »

tu skladbu podlahy si každý může udělat podle chuti ale jedna věc je jasná - beton z betonárky 8) doma v míchačce beton (finální podlaha) nikdo kloudně nevyrobí.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: izolace do podlahy

#21 Nový příspěvek od stanik84 »

Chose11: Pod dílnou mám 30 cm umlácenýho kamene, pak kari sítě. Dospodu dělám řidčí beton, na něj dám suchý, aby to šlo stahovat. Pak IPA a čistý beton.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: izolace do podlahy

#22 Nový příspěvek od elbarto »

To Chose: izoluju ztracenku pod terenem svarovanym PVC a tepelne polysem. IPA je stredovek, spoje znacne nejiste, stejne tak zivotnost. Zima leze bokem, pod deskou uz je "teplo". Ipu v plose davat nebudu, spoleham na vodovzdorne vlastnosti betonu ve vrtsve 20cm. Navic jsem v mirnem svahu. Chemie co dava betonarka neni volne k sehnai jsou to casto jedy. Domaci michani je pevnostni slabotka, dobra mozna do zalevacek. Chemie dnes hraje velkou roli. 90 procent pruseru ohledne vody jsou stejne problemy v miste napojeni zdi (prechod vodorovne na svislou cast) na desky. Kazda dalsi vrstva betonu je velke plose a mem pripade dalsich 65k. Beton, doprava, site, pumpa. Cena za velkou dilnu vcetne bourani stare je desiva cena :-( snazim se drzet naklady co to jde. Nikoho nepresvedcuju, kazdy mame svoji pravdu.
Obecne nepovazuju za klicove drzet se nejakych papirovych sablon ci vzoru jak to delal soused. Zdravy rozum vetsinou neselhava a klicove je stejne peclive provedeni coz u hydroizolaci plati dvojnasobne.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: izolace do podlahy

#23 Nový příspěvek od bourač »

elbarto píše: Chemie co dava betonarka neni volne k sehnai jsou to casto jedy. .
Dal bych sem scan dodacího listu z betonárky ale je to už dávno a asi jsem ho zkartoval.
Bylo na něm uvedené složení (včetně%) přísad, aby měl vlastnosti co jsem si vymyslel.
Kromě cementu a písku tam bylo ještě asi 8 položek, pamatuju si jen popílek.

Míchačku jen na drobný práce, moje oblíbená betonárka vyrábí množství od 0,3kubíku.
Doprava v IBC kontejneru s uřízlým vrškem, vlhkost musí být akorát - jinak se šutry dopravou zvibrujou na dno.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: izolace do podlahy

#24 Nový příspěvek od elbarto »

Kamose babovka pracovala na betonarce, tak jsem logicky loudil odlejvku. Nektere dobroty pry maji v trezorech diky jedovatosti. Je pravdou, ze kdyz kluci nepouzivaji rukavice, tak si obcas stezuji po praci s betonem na bolesti hlavy. V kazdem pripade "vodicky" prodavane v marketu opravdu nefunguji, vyhozene penize. Zkouseli jsme zpomalavace i urychlovace. Snad jedine jeste plastifikator od Rehau. Pritom pytlovany rychloschnouci betonek funguje paradne, mimo ceny.
On si zakaznik nemuze vsude vymyslet. Ted bereme na konci sveta TBG, obcas bojuji s dodrzovanim konzistence ale prodava mi o 25procent levneji beton (auta jsou dolita az na maximum, zadne sizeni) a o 40 procent levneji pumpu nez Zapa nebo Cemex. Potom si vymyslet moc nejde :-( V prdelakovech jsou dve betonarky a hotovo, v Praze jich je 30 nebo mozna i vic. Bohuzel ceny stejne drzi vetsinou kartelove.
P.S. Dneska nam dovezli tohoto obra na podkladni betony v mensich plochach. Produkce 3m za hodinu. Vykon bohuzel primo umerny rychlosti lopaty soudruha u michacky. Rad bych vetsi, ale tohle je maximum. Vetsi staciaonarni bud stoji cenu auta nebo je prodavaji pochybne firmy s nulovou referenci. Co jsem videl me bohuzel nenadchlo.

http://www.profimichacky.cz/profi-michacka-bwa-200-400v

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: izolace do podlahy

#25 Nový příspěvek od 123 »

Pan Bourač psal, cituji:
... ale jedna věc je jasná - beton z betonárky 8) doma v míchačce beton (finální podlaha) nikdo kloudně nevyrobí.

No tak to je teda pěkně blbý. Jako když si vezmu jen třeba opevnění z první republiky, jen ty malý bunkry ( řopíky) tak na nich vědátoři, jestli nekecaj, naměřili pevnost betonu i 700kg/cm2 ( pro většinu dnešních betonárek údajně problém) a přitom naši dědkové ten beton míchali ručně, žádná míchačka, přímo u těch bunkrů, v lese nebo na poli, na loukách, skalách atd. pod širým nebem jen na prkenný podlážce lopatou. Písek, kamenivo, vodu, železo atd. si tam vozili koňma, beton do bednění sypali z nosítek, žádná špricpumpa a hutnili rukama, žádnej vibrátor a elektřina. Plastifikátory, chemický přísady a další sračky, bez kterých my, jejich potomstvo, už asi dneska beton snad ani nedokážem udělat, to tenkrát neznali, vystačili si s hašeným vápnem.
Jako jestli už si dneska neumíme doma míchačkou ( ne rukama lopatou jako oni) vyrobit beton na podlahu do dílny, tak jestli se na tohle ty naši dědkové někde zezhora koukaj, tak jim musí být hanba, kam to jejich vnuci a pravnuci došli a fackovat se musej za to, jaký neštěstí z nás vychovali.
:hm: :hm: :hm: :hm: :hm:

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: izolace do podlahy

#26 Nový příspěvek od RoKur »

123 8) Dnes se ze všeho dělá věda a marketing to tak podá, aby tu cenu nějak zdůvodnil že tomu začnou věřit i odborníci.
Vše jsem si míchal pouze v míchačce a poměr jsem určoval podle toho, na co to bylo. Do země stačilo 1:7. Normální podkladní beton byl 1:5 A na stropy, podlahy, věnce, hlavy na komín a plot jsem dal 1:3. Na spáry v kameném plotku a mezi cihlami na komíně jsem dal propraný prosátý písek s cementem 1:1. Podlahy, a co je venku jsem ještě zaglejtoval. Drží to i bez těch chemických sraček více jak čtvrt století a jisto jistě mě to přežije.
Je sice fakt, že jsme to dříve museli dělat ve větší vrstvě, ale zato to déle vydrží.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: izolace do podlahy

#27 Nový příspěvek od bourač »

123 píše:
No tak to je teda pěkně blbý.
to je no, já píšu o míchačce a ty o prohazování lopatou. Tím bych moh tuhle diskuzi z mojí strany uzavřít. Zajímalo by mě kolik jsi toho osobně vybetonoval, já hodně. Pytle byly 50kg, třída 325 a 400, taky bílej.
RoKurovi tiše závidím, možná tady u nás máme blbej písek.

Ty Řopíky jak míchali nevím ale pamatuju si informaci že použitý cement byl nějaký spešl - násobně lepší než ten pro obyvatelstvo.
Hašený vápno jsem si taky vozil z plynárny, souhlasím že z něj je malta prvotřídní, že by ho používali při výrobě betonu na řopíky? :) To spíš vejce ne?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: izolace do podlahy

#28 Nový příspěvek od stanik84 »

Když jsme s přítelkyní objížděli opevnění na Náchodsku, tak nám teda neříkali, že by to míchali v kolečkách. Na beton se dělali zkoušky. Kdyz beton nevyhovoval, vse zaplatil dodavatel. Armatura byla přibližně z 15 mm prutů. Mám je doma, protože půl km od baráku jeden stával - Vltavské opevnění, které Němci během roku 42 ničili - bylo několik fází ničení. Jen v blízkosti vesnic, tam kde to bylo nebezpečné vůči obyvatelstvu, nechali. Děda z těch zohybanych prutů dělal armaturu do sloupků na plot. Sloupky se pak rozpadly a železo zůstalo. A mně bylo divný, že jsou ty pruty tak křivý. Pak mi to řekl až strejda.

Hledal jsem něco o složení betonu a tady jsem něco našel : http://www.betontks.cz/sites/default/fi ... 6-24_0.pdf

Beton vyvíjeli na ČVUT a dávali tam oblázky a co nejmíň písku.

Jinak, co se týče míchání doma, vím že to není ideál. Michám vše 1:3 až 4 a zatím vše drží. Ten cement už taky není co býval. Když jsem boural podlahy, to byl modrák mnohem lepší. Prý tam táta dával nejaký ruský cement.

Chemie má určitě nějaký smysl, ale jsem zastáncem starých technologií. Třeba bych nestavěl z Ytongu nebo na pěnu. Jsem k tomu skeptickej. I když vím, jak dobře se s tím dělá.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: izolace do podlahy

#29 Nový příspěvek od peyrak »

na opevnění v orlických horách se dovážela suchá betonová směs a na místě se jen míchala s vodou ovšem ne v kolečkách, ale měli na to míchačky

pořádnou hroudu toho betonu mám před barákem v zahrádce, prý tu upadlo kolo vozu který to tam vezl a než to uklidili, tak to pořádně zmoklo, občas nám sem jezdí vědátoři z různých VŠ a snaží se z toho odebírat vzorky a dělají na tom testy pevnosti

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: izolace do podlahy

#30 Nový příspěvek od elbarto »

To 123: vubec netusis o cem pises. Vsechno je o kvalite cementu, ktera je stale a stale horsi, jak se honi cena. Diky tomu to dohani chemii. Dej si praci, trosku se dovzdelej a najdi si clanek o stavbe pece na CVUT. Zadani bylo: proc vapenne omitky drzi na domech stovky roku a soucasne nepreziji par kyselych destu. Postavili pec dle predlohy prvni republiky a odpoved byla na svete. KVALITA MATERIALU a cas venovany vyrobe.
Opevneni: ... vubec to nebylo o michani v koleckach. Meli obri michacky na tu dobu moc pekne vymyslene. Opet je dobre neco si nacist.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“