Myčka na nádobí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Myčka na nádobí

#1 Nový příspěvek od freeman »

Nazdar přátelé
Máme vestavnou myčku whirpool a tento týden nám začala kapat voda od dvířek. Těsnění vypadá v pohodě, není spuchřelé ani nijak poškozené. Dneska jsem jí rozdělal a zkontroloval a nenašel jsem nic, co by na pohled jevilo známky poškození ( to asi proto že o tom vím prd). Nemá někdo podobnou zkušenost ?

Uživatelský avatar
roman27
Příspěvky: 115
Registrován: sob kvě 30, 2009 8:57 pm
Bydliště: Varnsdorf

Re: myčka na nádobí protéká

#2 Nový příspěvek od roman27 »

Mě taky začala myčka protékat a byl to ucpaný labyrint.Pokud je myčka starší a zbytky jídel se před mytim neoplachují časem se ucpe.Komplet jsem jí rozebral a vyčistil louhem práce na 2h a teď je pokoj,ale nemusí to být váš případ
Yanmar 1510d

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: myčka na nádobí protéká

#3 Nový příspěvek od sita »

Mam stejnou zkušenost. Tukem ucpAny labyrint na boku myčky. Zn. AEG

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: myčka na nádobí protéká

#4 Nový příspěvek od freeman »

Tak problém vyřešen.
Myčku jsem měl komplet rozebranou, ale vše v pořádku. Protože myčka k tomu vydávala divný zvuky, tak jsem oblbnul koncák ve dveřích a pustil jí venku otevřenou. A hle, závada objevena. Bylo rozlepený spodní ostřikovací rameno a jak z tý škvíry stříkala voda do boku, tak se protlačila pod těsněním a stékalo to po dvířkách. Ale přesto díky za rady :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Myčka na nádobí

#5 Nový příspěvek od Atlan »

Prasknute rameno je klasicka zavada.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

myčka nenapouští vodu

#6 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

rodinná tragedie - obstarožní myčka nemyje, nemá čím. nenapouští vodu. kohout k napouštěcí hadici je vody plnej, do myčky se nedostane ani kapka. po spuštění myčky motor jede. po vypojení přítokový hadice v myčce neteče nic ani s motorem ani bez. podezření na funkci aquastopu teda oprávněný ale co s tím může být - mám na mysli varianty buď zablokovanej elektroventil v tý krabičce na přívodní hadici nebo nějakej el. impuls z myčky do toho aquastopu. jak to zjistit? nebo to může bejt i něco jinýho? dík za názory a odpovědi.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: myčka nenapouští vodu

#7 Nový příspěvek od Cobrow »

Podobnou situaci mi kdysi rešil opravář na myčce. Někde na přívodu je ventil , u Siemensky nebo Boschky je na boku pod plechem. Jsou tam zasobníky vody na předání tepla. Tam je ventil, kde se tvoří řasa, ucpe to a brání spravné funkci. To by mohl být ten problém.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: myčka nenapouští vodu

#8 Nový příspěvek od thovt »

Na přívodu je sítko, pak odmontovat bok kde je přívod odmontovat tam přívodní hadici a zapnout program no musí stříkat voda . Hodně jsem to zjednodušil každy si domysli jak to udělat aby nevyplavil místnost. Tímto se jde ověřit ventil že funguje. když funguje, je to někde uvnitř myčky.b

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: myčka nenapouští vodu

#9 Nový příspěvek od Šéďa »

Měl jsem shodný problém, myčka jela, jen nenapouštěla vodu. Zjistil jsem, že pod celou myčkou je vanička a má plovák.V okamžiku, kdy se vanička z nějakého důvodu naplní, plovák uzavře přívod vody, aby myčka nevyplavila barák. Stačilo myčku naklonit, vyteklo z ní asi 1l vody, postavit zpátky a normálně funguje další léta. Kde se tam tenkrát ta voda vzala nevím, ale udělala to jednou za těch 8 let co jí máme.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: myčka nenapouští vodu

#10 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

cobrow - nikde žádná řasa.
thovt - zkontrolovaný sítka co jsou hned u šroubení (jsou dvě za sebou v tom zalitým kompletu aquastopu), který se šroubuje na ventil ve zdi. sítka čistý. pak jsem postupoval jak píšeš. demontáž bočního plechu, vypojení hadice od myčky, puštění myčky s odpojenou hadicí, z hadice ani kapka. teď mně napadá, že jsem měl i odpojit konektory, který vedou k elektromagnetu aquastopu, to jsem teda neudělal.
Šéďa - jak je ten plovák, všude sucho.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: myčka nenapouští vodu

#11 Nový příspěvek od Shrek »

Mnooo, sazel jsem na ten plovak, taky me to vymravilo.
Neblika,nepise zadnou chybu?
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: myčka nenapouští vodu

#12 Nový příspěvek od ota »

Kluci když se to tady tak pěkně rozjelo ta diskuse. Připojím se, snad mě nebude Vladimír Šimo nadávat, že jsem se sem nakvartýroval.
Mám taky starší myčku Elektrolux v které umýváme sklenice na med. Parádní věc, koupil jsem ji od známého za 500 Kč. Asi 6 let stála u nich doma a tak že ji asi nepotřebují, tak jsem ji dovlekl. Zapojil a pustil program. Ne letošní sezonu asi 10x jela jako fík. Pak jsem si vzpoměl, že bych asi po dvou měsících nečinosti myčky odmyl ještě cedníky, a vercajk co používám a nahoru jsem dal šufle sklenic. Zapnu a jdu si po svejch. Za dobu přijdu a myčka nic. Nemakala. Tedy koukám co s ní. Blikala kontrolka a na netu jsem našel, že takto bliká kontrolka, když myčka nemá vodu. Náprava je to ce se popisuje vejš. Vyčistil jsem sítka, vyzkoušel vodu a ta teče v pohodě. Tedy zapnu znovu myčku. Myčka napustí vodu a pak ji zrovbna vypustí. A cvakne uvnitř a myčka se zastaví a začne blikat kontrolka. Vždycky myčka napustila a jela. Ciklus a po chvíli vypouštěla teprve vodu. Třeba už špinavou, nebo teplou. Schválně jsem to opakoval třeba 5x a vždycky to je uplně stejné. Dal jsem pod konec hadice kýbl abych věděl jestli vypoušťí. Tedy jsem hadici vyndal z odpadu. S hadicí jsem taky zkoušel různě nahořejc, dolejc. Nemá to na nic vliv. Takže pořát dělá stejnou věc. Napustí, vypustí a pak se zastaví s blikající závadou: není voda. :(

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Myčka na nádobí

#13 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

shrek - žádnou chybu to nepíše.
chtěl bych potvrdit nebo vyloučit závadu na tom elektromagnetu aquastopu. kdybych chtěl postupovat vylučovací metodou tak koupím novou komplet hadici i s tím magnetem ale dávat dvanáct stovek bez jistoty že je to ono se mi jaksi nechce. jinak plovákový hlídače má ta myčka dva a oba bez vody.
furt mi jde o jedno - má hadicí natejkat voda když to je rozpojený jak jsem popsal. a když odpojím konektory od aquastopu, co udělá ten elektromagnet? ucpe přívod vody? nebo to zůstane otevřený? aquastop slouží k vypnutí myčky když selžou plováky (mechanický uzavírače vody)? když to odpojím od sítě, zůstává elmag ventil otevřenej nebo ne? prostě mi přítokovou hadicí neprotejká voda a já netuším, jestli to je elmag ventilem, zudíž hadicí, nebo je to ovládáním z myčky, tudíž myčkou.
jinak v provozu denně, někdy i 2x, takže žádný odstávky a problémy s nima spojený nepřicházej v úvahu.
ach jo.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Myčka na nádobí

#14 Nový příspěvek od Chose11 »

tyhlety myčky co popisujete, nemají náhodou ještě mechanický programátor?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Myčka na nádobí

#15 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

jo, mechanickej.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“