Myčka na nádobí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8510
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Myčka na nádobí

#16 Nový příspěvek od bourač »

moje myčka stará 4 roky nevykazuje zatím vůbec žádné závady.
Záhadné závady z oboru:
vodním kamenem zalepený membrány (kuželky ventilů) Řešení: nalít ocet do potrubí a nechat přes noc - rozpustí se to.
Taky tlakový hadice, více vrstvé. Vnitřní vrstva hadice praskne, časem se odlupuje víc a víc až ucpe pruchozí profil hadice.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7805
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Myčka na nádobí

#17 Nový příspěvek od Chose11 »

pravděpodobně tam bych hledal chybu, taky jsem měl dlouuuuuuho myčku a umřela na programátor, jinak by jela ještě roky
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Myčka na nádobí

#18 Nový příspěvek od Britt »

Já se v myčce šťoural 4 dny, než jsem přišel na to, proč nenapouští nebo nevypustí všechno. Byla to Božka, kde byl z boku labyrint, kterým prochází jak čistá, tak špinavá voda a na který jsou napojené jednotlivé hladinové spínače. Stačilo uvařit roztok Louhu, propláchnout labyrint a nestačil jsem zírat, co šlo ven za mazut. Od té doby zase běhá jako nová.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Myčka na nádobí

#19 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

labyrint na vodu vypadá bejt čistej a je bez vody. když z něho vypojím nátokovou hadici tak z ní NETEČE voda. a já nevím, jestli aquastopem voda volně protýká a teprv impulzem z myčky při nějakým problému zavře, nebo je zavřenej a při puštění mytí se otevře.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Myčka na nádobí

#20 Nový příspěvek od peyrak »

Určitě se napětím otevírá a bez napětí bude zavrenej

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Myčka na nádobí

#21 Nový příspěvek od Sadra17 »

a co prostě ten aqua stop na zkoušku nahradit obyčejnou hadicí ? 8)
malej traktorista v malým traktoru

kbulda
Příspěvky: 335
Registrován: ned pro 15, 2013 1:15 am
Bydliště: u Mělníka

Re: Myčka na nádobí

#22 Nový příspěvek od kbulda »

Aquastop je pod napětím otevřenej, bez napětí zavřenej
Dole u hadice aquastopu ( v myčce ) je 2 pólový konektor. Ten rozpoj. Na špičky konektoru k aquastopu připoj prodlužovákem ze zásuvky 230 V. V aquastopu musí cvaknout a to pustí vodu do hadice a myčky. Můžeš to i zkontrolovat , že tu napouštěcí hadici v myčce odpojíš a dáš do kýble. Když bude toto fungovat, tak je závada že myčka nepustí napětí do toho přívodu pro aquastop. Pak měřit po kabelu k programátoru.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Myčka na nádobí

#23 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

peyrak to rozseknul, kbudla potvrdil. to jsem potřeboval vědět jak ten aquastop maká. určitě to zkusím, jestli funguje. sadra17 - na to se chystám udělat dneska jestli myčka půjde. nejdřív jsem se ale chtěl dovědět, jak zjistit funkčnost nebo nefunkčnost aquastopu.
poreferuju, jak jsem dopad.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Myčka na nádobí

#24 Nový příspěvek od Britt »

Vladimír Šimo píše:labyrint na vodu vypadá bejt čistej a je bez vody. když z něho vypojím nátokovou hadici tak z ní NETEČE voda. a já nevím, jestli aquastopem voda volně protýká a teprv impulzem z myčky při nějakým problému zavře, nebo je zavřenej a při puštění mytí se otevře.
To jsem si taky myslel, že je čistý. Nikde nebylo nic vidět a když jsem ho propláchnul louhem, to byl masakr. Aquastop ovládá jeden z hladinových spínačů, napojených na labyrint. Nevím jak v tvém případě, ale u mě šel sundat celkem snadno a za to propláchnutí nic nedáš.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Myčka na nádobí

#25 Nový příspěvek od duchodce »

No já mám myčku něco přez 50 let. Je celkem spolehlivá, :ano: nepotřebuje proud, jenom vodu a nějaké chemikálie. Na ty je vybíravá jinak občas stávkuje.Ale servis si musím obstarat sám , většinou stačí pohladit, když to nepomůže tak se musí pro náhradní díl do nějaké oblékací firmy.Ale jinak je spolehlivá ...... :red: :wink:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Myčka na nádobí

#26 Nový příspěvek od bratrH »

Ano...

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8510
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Myčka na nádobí

#27 Nový příspěvek od bourač »

tu důchodcovo myčku sem viděl v MB u Olympie. Vlastnosti neznám, ani rok výroby, ale design má slušný. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Myčka na nádobí

#28 Nový příspěvek od duchodce »

A nebyla drahá ......Ale takové již se shánějí docela těžko . Tyhle nové modely někdy taky slouží dobře ale chtějí častější výměnu obalu a v poslední době i když je člověk naplní , tak někdy nefungují.... :zapomel:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Myčka na nádobí

#29 Nový příspěvek od Deane7 »

A tieto nové si často samé vymenia obsluhu. To nám tie elektrické neurobia.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Myčka na nádobí

#30 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Takže včera večer připojená hadice ze sběrnýho dvora. Myčka maká. Až bude fungovat týden, budu tomu věřit.
Původní hadice v tom aquastopu při externím zapojení (jak radil kbudla - DÍKY) jen zavibrovala, ta ze sběrnýho dvora zavibruje a slyšitelně cvakne. Co s tím otvírátkem vody do myčky může bejt, netuším.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“