Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Lubos_kr
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Alternativní zdroje energie

#2581 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Je tam rotacni horak. Ty specence jsou zavisle prave od toho jak topis. Pri pomerne malem vetru se i pri rychlem toceni horaku obcas delaly specence, poladenim parametru horaku jsem ted na prakticky cistem prasku. Ono teda je to dano i tim, ze kdyz se semo tamo nejaky specenec udela, tak nez ho snek dostane do popelniku, tak se rozpadne. Slunecnice, to by bylo jina. Jinak kotel jede na 100% vykon,
Mysicky se objevily, prokousaly jeden pytel a doufam, ze pomoci sousedova kocoura se kruh uzavrel ;-). Na pristi sezonu jim chystam ultrazvukove prekvapko. Snad to pomuze.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13337
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#2582 Nový příspěvek od Čárls »

No já mám s ultrazvukovými plašiči dost blbý zkušenosti vždy jsem našel to že se na něj chodili koukat
Co se osvědčilo je proste soudek s vodou a padací víko na něm nalíplý zrni funguje docela spolehlivě prostě se utopí :-/
Je to nehumální ale učinný Lepší jak kocour souseda co vystavuje myši na schodech u bytovky a to jen občas U bytovky parchant neloví chodí k sousedům na louky a loví ptáky
Jo je to jeho přirozenost ale já nesnáším rozkousaný myši na schodech bleju :zly:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20974
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Alternativní zdroje energie

#2583 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi u nás kočky uloví hromadu myší. Ale všechno dovlečou z okolí. Myslím, že doma kolem komína neloví. Ono ani není co. Mám pastičky. Sem tam se myšoň chytí. Dávám jen a vždy špek. Ten vytáhne myš z dálky.
Ten odpuzovač vůbec nezabral. Na půdě myšáci štrachaly v izolaci. Koupil jsem krabičku že na 50m2 ani noha myšáka. V noci štrachání půl metru od krabičky. Vůbec jim to nedělalo problém. Nalíčil jsem 2 pastičky a chytil 3 myšouny a byl klid.
Jinak tuhle jsme uklízeli v kůlničce co hospodařil asi 50 let pantatík s obilím. Všichni tři hafani asistovali a motali se kolem. Uplně nejvíc Maďarskej ohař. Pořát čuchal štrachal. Po obědě jdeme uklízet dál. Syn zvedl takovej soudek a hafan chňap a cosi zmáčknul a vyhodil do vejšky. Bafnul to druhej Německej ohař. Jen to párkrát cvaklo a položil to na zem. A ona německá myš. No pak oba dávali znovu pozor a cvakli ještě 4 mladý. Ale jak ihned spolupracovali to jsme čuměli. Akorát Halius přišel zkrátka. No dogy na myši moc nejsou. :D Ten Maďar ten ji cejtí i malou. Strčí čumák do herberku a hned ji má. Cvakne ji a pustí. Když se hne cvakne ji znovu. Většinou to stačí.
Kámoš má doma hospodářství a když udělal ve stodole podlahu, koupil vyřazené malé silo. Takové plechové. Na nožkách. Dopravníkem tam nažene obilí a dole pouští takovým šupákem. Nikde ani zrnko nespadne bokem. Povídal tenkrát když mi to ukazoval od myší uplnej klid. Jak nemají co žrát, tak tam nejsou. Vše je o čistotě a pořádku u tohodle. Mi měli v té kůlničce 1000l frigeru. V ní bylo dřív obilí. Zbylo tam. No a teď když jsme ji vyndali ven bylo tam půl velké plastové popelnice marastu od myší. No číhošť hrozná. Prokousanejch pytlů hromada. Všechno jelo na čarodejnice.

other-side II
Příspěvky: 1391
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#2584 Nový příspěvek od other-side II »

protože ty běžně prodávaný UZ plašiče jsou takový hračky, slabý výkon, úplně bych se k nim neupínal, leda si vyrobit něco svého, ale to pak asi vyžene i lidi
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20974
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Alternativní zdroje energie

#2585 Nový příspěvek od ota »

Jo kámoš vyrobil plašič krtků na zahrádku. Našel jakýsi návod. On je samouk elektromechanik. Umí různé věci, třeba z nehrající televize postavit nabiječku autobaterií. Nebo opravit radio, telku, vido, přehrávače a tak. Tak tam trochu naddimenzoval ty věci. Dal to do takové plastové krabice a zakopal na zahrádce. Od toho kabel do zdi na 220V. Zapnul to a nechal zapnuté. Když jeho manželka uvařila odpoledne kávu a sedli si vedle na terase koukal co to. Na hladině kafe takové ty kruhy. Něco jako když hodíš šutrák do rybníka. Hm co by to dělalo? A pak ho napadlo, však já mám zapnutej plašič krtků! No ale nějak je stejně nevyhnal.
Krtci to jsou prevíti. Táta s níma bojoval roky co jsme bydleli v baráku byly krtci na zahradě. Vždycky po jaru vzal lopatu, hrábě a vybral tři kolečka krtin. Vymýšlel různé plašiče. Petky na klackách, různé tvary. Podle receptáře kde ukazovali zaručené vychytávky. Nebo i ten solární plašič. Poštěl vodu ze studny, nalíval močku do děr. Pořát krtci byly. Prej že nemají rádi hluk, dupání, pohyb. Prdlajs. Krkům šumák, betonovali jsme v kulně beton. Míchčka byla slyšet po celé vesnici jakej dělala randál. Krtek druhej den když jsme přišli měl v klidu krtinu pod míchačkou. Ale tuhle jsme na to kápli. Táta tu dva roky není. Zahradu jsme posekali asi 3x za sezonu. Pohyb po zahradě žádnej. Tuhle o víkendu jsem tam byl a říkám si, vydloubnu si vlčí máky. Zasadím si je doma u dílny. Vydloubnu a zbyla díra. Syn povídá půjč mi rejč já dojdu naberu krtiny a díru zaděláme. Rovnám si ty sazenice máků ve škopku a on přišel a člověče já jsem na celé zahradě našel jednu jedinou krtinu. A to že od podzima od posledního sekání na té zahradě nikdo nic nedělal. Krtina fakt jen jedna. A taková ještě omoklá. No donesl co bylo. Ale krtci nikde. Teprve jsem si toho všimnul. Povídám ségře táta roky bojoval s krtkama a krtci se odstěhovaly. :shock:

fikejz
Příspěvky: 6326
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#2586 Nový příspěvek od fikejz »

To jako že šli za ním? :shock: A kam do nebe, nebo na hřbitov?
Mně netrápí krtek, ten si dělá jen takové hromádečky, ale hryzec! To je "pan Hajzl"! To jsou kupy, že kolikrát jsou dvě a nevejdou se do jednoho kolečka! A aby toho nebylo málo tak sežerou na co přijdou. Stromků jim padlo už nepočítaně.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8636
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Alternativní zdroje energie

#2587 Nový příspěvek od bourač »

propan butan - napustit, zapálit :D je toho plný YT
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Ready
Příspěvky: 425
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Alternativní zdroje energie

#2588 Nový příspěvek od Ready »

Jojo,včetně toho, jak se z trávníku stává orná půda :D
https://youtu.be/wCziKezogvs?si=wU76H_U7h393O0V6

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13337
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#2589 Nový příspěvek od Čárls »

:smich: :smich: :smich: :smich: Na krtka platí jen motyka na hryzce pasti a nebo plyn z výfuku pionýra a trochu omastit víc benál
Taky sira a udělat s hypemanganem dýmovnici ale už si nepamatuji poměry aby to nebouchlo :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1822
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Alternativní zdroje energie

#2590 Nový příspěvek od RoKur »

Tak uběhl další měsíc. Poprvé po 3 letech mi spotřebu za duben 100% pokrylo pouze z nebe. Tento týden do pátku dokonce slunce skoro vůbec nesvítilo. Ale i přes mraky se vždy něco vyrobilo.
Obrázek

Horší to bylo se soláry. Minulý týden a hlavně tento týden jsem musel topit skoro obden. Přes den se vetšinou teplota nedostala nad nulu a nad ránem klesala k -8°C.
Ale před tím to několik týdnů bylo výborné. Soláry mi vytopili pěkně barák a bylo i na ohřev vody. Poslední týden v březnu a první dva týdny v dubnu jsem nemusel vůbec topit. Už jsem i komplet vyčistil kotel, protože jsem myslel, že pro mě už skončila topná sezóna.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 968
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#2591 Nový příspěvek od Dáva »

Momentálně mě zaujali vlastnosti dřevěného uhlí :zapomel: spálenim 1l benzínu se uvolní energie +- stejná jako spálením 1kg dřevěného uhlí..+ má spoustu dalších prospěšných vlastností , nejen zastavit sračku :vysmech:

"Hlavní složkou je elementární uhlík kontaminovaný popelem a četnými organickými sloučeninami. Dřevěné uhlí má velmi nízkou hustotu (částečně zachovává strukturu buněčných stěn dřeva). Má vysokou adsorpční kapacitu díky velkému povrchu. Jako palivo má asi třikrát vyšší energetickou účinnost než dřevo. 1 kilogram uhlí poskytuje množství energie podobné energii získané spalováním jednoho litru benzínu. Problematické je jeho použití ve velkém zejména vzhledem kvůli prostoru zabíranému ve vztahu k hmotnosti, kromě toho se při manipulaci rozpadá a práší (v tomto ohledu jsou dřevěné brikety lepší – jsou méně křehké a mají vyšší hustotu). Vzhledem k relativně nízkému obsahu dehtu patří mezi pevná paliva vytvářející nejmenší množství popela a emisí.."
Divný že se tomuto tématu nikdo nevěnuje na profi úrovni.

chobotek
Příspěvky: 10714
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Alternativní zdroje energie

#2592 Nový příspěvek od chobotek »

A jak by sis to věnování se představoval, jinými slovy, co by mělo být cílem výzkumu tohoto tématu? ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 968
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#2593 Nový příspěvek od Dáva »

Třeba alternativní palivo s 3x vyšší výhřevnosti než dřevo a daleko niżšími emisemi , použití od kogenerace až po farmaceutiku přes zahrádkářství/zemědělství...třeba.
Pro mě zajímavá surovina která nevoní ropou atd atd
PS :0bnovitelný zdroj to je teď moderní říkat..

chobotek
Příspěvky: 10714
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Alternativní zdroje energie

#2594 Nový příspěvek od chobotek »

To máš jako s peletama. Tvoříš pomocí přídavné technologie ze dřeva palivo, které ve vhodném zařízení shořelo by stejně (bez úprav). Takže se nabízí otázka, co tato úprava dřeva přináší. Nižší náklady na dopravu jednotky energie?
Na profi úrovni se tomu věnuje dostatek firem. Dováží dřevěné uhlí z Afriky (pro příklad: http://www.grilylandmann.cz/2016/11/02/ ... ni-afriky/)
Dřevo jsem vždycky považoval za surovinu, kterou je vhodné zpracovat co nejblíže místu těžby, ale současný systém tuto poučku staví na hlavu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 968
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#2595 Nový příspěvek od Dáva »

O peletách jsem nemluvil z hnědého /černého uhlí taky pelety neděláš. A a ani si s tím nezastaviš sračku a nezhodnotiš půdu na záhonku/poli.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“