Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
eli
Příspěvky: 153
Registrován: pát bře 09, 2012 6:57 pm
Bydliště: Louny

Re: Alternativní zdroje energie

#2506 Nový příspěvek od eli »

8)

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Alternativní zdroje energie

#2507 Nový příspěvek od duchodce »

Ještě ráno tu byl na Seznamu článek jak budou řešit to "sdílení" elektřiny mezi sousedy. No a? vzniká nový úřad s asi 30 lidmi - ono jich bude ve skutečnosti 300 - a hádejte kdo je bude platit ,no my ve zdražení elektřiny ,prý v korunách -ve skutečnosti to budou desetikoruny ... ;-)
Ten článek se svými chatrnými nevědomostmi nedokážu dohledat ,chytřejší pomozte. :'(
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Alternativní zdroje energie

#2508 Nový příspěvek od vitex »

A ani se o to nesnaž,raději umři hloupej jak já.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#2509 Nový příspěvek od Čárls »

Prostě pokud někdo chce FVE tak jen tak velkou co spotřebuješ a na dodávky a pod se vykašlat a svým zpusobem i na dotace nebo prostě dotace a někoho známýho co ti to i s estavbou postaví ale když vidím ty fušeřiny co některý firmy dělají a jak rejžujou s 100% ziskem a dotace schrabnou oni tak co člověk v tomhle státě chceš dělat :(
Mě se oznval ten jeden znamej asi po roce jak sem se rozhod prej mi to za 180 ticek postaví na ohřev bojleru :smich: To bych tu musel bejt dalších 50 let abych to využil :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Alternativní zdroje energie

#2510 Nový příspěvek od vitex »

Na ohřev vody snad stačí klasické panely.Na to nepotřebuješ FVE.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#2511 Nový příspěvek od Čárls »

No ja o tom uvažova a taky aby šla na to lednička a mražák Bojler přes léto ale legislativa a bytovka + revize a dá se říci každoroční sem se na to vykašlal
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Alternativní zdroje energie

#2512 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: úte bře 26, 2024 8:55 pm Mě se oznval ten jeden znamej asi po roce jak sem se rozhod prej mi to za 180 ticek postaví na ohřev bojleru :smich: To bych tu musel bejt dalších 50 let abych to využil :-/
pokud by to byl jen ohřev tak economy řešení by bylo tak za 1/10 tý ceny :smich: :smich: :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#2513 Nový příspěvek od Čárls »

Právě proto sem to i odřekl na tohle nemám za druhý legislativa co se týká bytovek je neuprosná a roční vydaje na revize jsou hrozný a revizáci na to moc nejsou
Proto si klidně budu ohřejvat vodu plynem a raději prachy vrazím do vnuka
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Pajka
Příspěvky: 523
Registrován: pon zář 08, 2014 10:36 am
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní zdroje energie

#2514 Nový příspěvek od Pajka »

Čárlsi, bydlíš kousek od Trutnova. Nemám ti domluvit konzultaci s Ampérákem? Vymyslel by ti optimální řešení, montáž by se nějak potěšila a zapojil by ti to...
"Devatero řemesel, desátá bída..."

http://www.pajka.info - osobní stránky
http://www.jawa-50.cz - můj web o pionýrech

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#2515 Nový příspěvek od Čárls »

Díky ale jak jsem psal jsme bytovka a je tu legislitativa co se týká montáže to jest revize Amperáka znám už jsme si kdysi psali řešili jsme kuželovku Je už to pár let
Ono se podělalo víc věcí servisman z dražic co mi měl dodat těleso a předělat vyměník ke kotli na elektriku jaksi umřel to byl první zadrhel pak pruser když jsem sháněl oni to dražice dělají jen na zakázku to těleso do tohohle výměníku mi prostě neprodají Pak vopruz se sousedama začli se šponovat a taky ne uplně idealní poloha na stěně na střechu je to nesmysl topí se v krbovkách a nikdo tam pak nepoleze čistit panely Prostě sem to vzdal V 63 rokách už to nebudu řešit Bejt to vlastní domek jo ale na bytovce kde není nikdo kdo by tu pak bydlel a stejně to dcera jednou prodá :(
Ale díky za nabídku :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Pajka
Příspěvky: 523
Registrován: pon zář 08, 2014 10:36 am
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní zdroje energie

#2516 Nový příspěvek od Pajka »

Třeba by se nějaká cesta našla, nedokážu posoudit... Ví toho hodně, i z legislativy ..
"Devatero řemesel, desátá bída..."

http://www.pajka.info - osobní stránky
http://www.jawa-50.cz - můj web o pionýrech

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#2517 Nový příspěvek od Čárls »

ady u mně jde hlavně o sousedy jednomu to je jedno druhej se škube a nechce neb tam staví auto a pak byťák chce kvuli pojistce každoroční revize což je cca 7 ticek a jejich smluvní revizák Tak už to chápeš proč na to kašlu Kdybych ji dal mimo dum tak zas stavební povolení neb jsou 4 bytový jednotky a celkem 7 vlastníků pozemku Takže na to kašlu ja se s nikým zbytečně dohadovat nebudu je to s některejma jak když hážeš hrách na stěnu Za to mi těch pár kaček nestojí
Pokud něco udělám když se posere totalně plynový kotel tak tam vrazím kotlík na pelety 14KW a sporák komplet na elektriku a plyn zruším
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1804
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Alternativní zdroje energie

#2518 Nový příspěvek od RoKur »

Utekl další měsíc, tak tu zase dám svoji bilanci.
Letošní jaro se opravdu vyvedlo. Od února již z nebe čerpám více, než z pekla.
A poslední dva týdny jedu už 100% pouze z nebe. Mohlo to být už 3 týdny, ale manželka potřebovala v neděli napéct a na baterky by to nevydrželo. Tak jsem to přepnul pro to pečení na peklo a pokazilo mi to 11 týden.
Dále mě těší, že bilance spotřeby od počátku roku je z nebe už větší, než z pekla.
Obrázek
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Alternativní zdroje energie

#2519 Nový příspěvek od bourač »

máš :friends: spotřebu, myslím celkovou spotřebu, elektřiny jak náčelník od opravdických zelených, trvaleudržitelných. :smich:
Já teda ten ČEZ solidně dotuju, furt něco brousím, řežu, svařuju... :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1804
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Alternativní zdroje energie

#2520 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj bourači :friends: Spotřebu mám +- stejnou, protože jsme v baráku s manželkou sami a ráno odejdeme do práce a já se večer vracím. Za pracovní týden máme nižší spotřebu, než za víkend. Párkrát za rok přijedou mladí s vnoučaty a to nám hned spotřebu dvojnásobně zvedne. To samé vánoční pečení.
Nepovažuji se za zeleného, ale přírody si vážím a snažím se žít v souladu a co nejméně ji škodit. V mládí jsem chodil trampovat a vždy jsem se snažil aby po mě nic nebylo vidět.
Fotovoltaiku jsem si postavil proto, že jsem předpokládal finanční krizi a blackouty z důvodu zeleného šílenství, které v roce 2020 u nás nastalo. A to i přesto, že jsem věděl, že se mi náklady nikdy nevrátí. Tak jsem použil volné finanční prostředky a nakoupil ještě lacino materiál.
Když jsem si to navrhoval, tak jsem počítal s 50% úsporou. Dnes už vím, že může být i 75%. I tak návratnost pravděpodobně nebude, protože ji neustále rozšiřuji a stále do ní pumpuji finance.
A při stávající spotřebě kolem 2MWh/rok je úspora 75% v silové elektříně a distribuci. Stále poplatky (za jistič a OZE) platit musím.
Ke dnešku mám celkovou spotřebu 1,392MWh. Z toho je 0,945MWh z nebe a 0,447MWh z pekla. Přepočteno na koruny dle sjednané sazby je zatím úspora 7 331 Kč.
Do konce vyučtování, které proběhne koncem května se na úsporu 10 000 Kč pravděpodobně nedostanu.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“