Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Zplynovací kotel

#1 Nový příspěvek od lapav »

Dobrý den.
Jakou značku zplynovacího kotle by jste doporučily?

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#2 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

ATOMA :) 8) :) 8)

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#3 Nový příspěvek od Karel2 »

pokud ti má člověk poradit tak musíš napsat čím budeš topit.
Pokud budeš topit dřevem a nemáš dřevo na skladě na 4 zimy dopředu tak ti radím nekupuj žádnej.
Pokud budeš topit peletama nebo briketama tak ti poradím nekupuj levnější bude plyn nebo uhlí.
Pokud uhlím tak raději kotel na uhlí a to variomatika plnohodný kotel na uhlí plná automatika 4 dny nemusíš ke kotlu. ( podle násypky) jsou i jiné kotle. Topiš levným uhlím velikost hrášek.
Kombinované kotle na dřevo nebo uhlí tak do toho bych nešel.

Karel2

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Zplynovací kotel

#4 Nový příspěvek od lapav »

Dobrý den,
dřeva mám asi 110 metrů kubických, už je vyschlé, naštípané a uskladněné ve stodole, protože o koupi kotle uvažuji delší dobu.

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#5 Nový příspěvek od maršl »

Pokud budeš topit peletama nebo briketama tak ti poradím nekupuj levnější bude plyn nebo uhlí.
SES POSRAL NE????? kdes na to prisel?? :tyty: :tyty: :tyty: :zly: :zly: :zly: :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek: plyn a levnejsi???? na to ze si od prerova mas uvazovani jak prazak :shock: :shock: :shock: :shock:
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Zplynovací kotel

#6 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Můžu doporučit kotel pyros. Mám ho už nějaký pátek a nemůžu proti němu říct křivé slovo. http://www.firecom.cz Jinak s tím dřevem bych to neviděl tak černě-pokud jsou tou souše, stačí je nechat rok pod střechou. Čerstvé dva roky.

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#7 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

mas pravdu a kotel atoma bere i mokre 8)

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Zplynovací kotel

#8 Nový příspěvek od picus78 »

Ja mam Dakon KP 18 pyro,jsem s nim spokojenej,jen me stve ze po vyhoreni paliva se automaticky nevypne ventilator.Atmos to ma,takze bych ti radeji doporucil ten. :)

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#9 Nový příspěvek od Blajda »

jirkaaro244: Taky to tak vidím.2 roky ůplně v klidu stačí na jakýkoliv mokrý dřevo.Máme to pod střechou aby to větralo a nepršelo do toho. Topíme v atmosu.Sme s ním spokojený.Když bysme kupovali novej tak asi dakon zplynovací litinovej 8)
4 roky je moc a taky kam takový haldy dřeva uskladnit :-/
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Zplynovací kotel

#10 Nový příspěvek od GeorgTK »

My máme Atmos DC32 už 8 sezón a bez problémů 8) Akorát je potřeba pořádně spočítat potřebný výkon. My jsme totiž částečně zateplili a vyměnili okna a musíme škrtit na duomixu. Kotel pak dehtuje i při suchým dřevu. Mokrým netopíme vůbec. Pokud kotel jede, není problém :ano: .

Jirka
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Zplynovací kotel

#11 Nový příspěvek od picus78 »

Ja bych chtel videt topit ve splynovavacim kotli s mokrym drivim,to musi vypadat.Vsechny splynovavaci kotle maji mit max.vlhkost drivi 15-20% :ano:

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#12 Nový příspěvek od Karel2 »

Pánové přeci nechcete tvrdit, že tvrdé dřevo když nařežete vám stačí 2 roky uskladnit a máte sucho.
Velký omyl neuschne měřeno vlhkoměrem.
A rozhodně topit mokrým dřevem ve zplynovacím kotlu tak to prosím už přeháníte co potom zplynuje ty vodní páry ? :D Jo krásně tečou :vysmech: ale teplo nedají .
A vlhkost dřeva 20% je krajní mez a kotlina dosti trpí. Jinak spotřeba paliva je o 1/3 až 1/2 vyšší.
Takže nařežu naštípu a uložím na 3 roky dle prostoru a možností. Jinak topit bukovým dřevek po 2 letech jsou vyhozený peníze a málo tepla. Jinak raději koupit brikety než topit mokrým dřevem.
Jinak doporučuji kotel spíš menší výkon než nadbytek výkonu. Protože kotlům prospívá jet na plný výkon než to dusit. A když jsou mrazy max14 dní v roce nějaké axtrémy -25C zbytek roku už přijatelné tak je zbytečné kotel předimenzovat spíš přidělat akumulační nádrž pro podzimní a letní zatápění a přebytek tepla uložím a potom čerpám kdy je potřeba do baráku.

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#13 Nový příspěvek od Chudej farmar »

picus78: Hm pekna teorie.. tak se prijed podivat na praxi.. Kotel Horal 40kw Eken Bruntal, 13let stary a topi se v nem vsechno mokre suche stepky chrasti co prijde pod ruku. splynovani super hlavne ucinost!! skoda ze firma uz neexistuje jinak by do toho kotle sel klidne znova...
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Zplynovací kotel

#14 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Karel2: To ho musíš mít hodně za hodně dobrou cenu, když topíš tvrdým. Dva roky samozřejmě pro měkké, tvrdé potřebuje trochu víc.

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#15 Nový příspěvek od Karel2 »

Tak já si nestěžuji cenu mám slušnou myslím že 30Kč za prm není až tak špatná cena :smich: :smich: :smich:
Tak to neber, že ale musím si to nařezat a poštípat když jinak nedají :smich: :smich:

Tak za 2tis mám topnou sezonu a vtom už je všimné , doprava, slivovice, klobasa atd. :smich: :smich:

Ono až budete 30let topit dřevem tak se to taky naučíte 8) 8)

i u mokrého dřeva se ohřejete jak někteří tvrdí :D :D

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“