Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Zplynovací kotel

#316 Nový příspěvek od fronterman »

Čo s tým robíte také tajnosti? Zaves cenu BH sem a hotovo.
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Zplynovací kotel

#317 Nový příspěvek od Pedro75 »

Co si pamatuji, tak v Rakousku u zplynovacího musela být aku. Důvod asi by,l aby kotel jel na výkon kdy dobře spaluje.
Dnes to určitě zase pokročilo, čidla, mikroprocesory ......

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zplynovací kotel

#318 Nový příspěvek od chobotek »

No tak sem dej odkaz na nějaký pokročilý kotel... ;-) S různými způsoby řízení spalování jsem chvíli experimentoval, ale udělat to provozně spolehlivé je oříšek.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zplynovací kotel

#319 Nový příspěvek od padesátka »

Tak jsem dnes mluvil s pánem co montuje Blaze a ten mi sdělil jedině s aku. bez ní mi ani ta12kw nebude fungovat přes to vlak nejede :-/ tak to mně hodně zklamal :( a nabídl Atmos C15 S bez aku. lze jen mu nemohu vysvětlit že se nevejdu rozměrově na hloubku :-/ ještě mně napadá nějaký interierový kotlik nebo zplynovací kamna s výměníkem----nakonec to asi dopadne opravdu tak že nechám tu Atomu předělat za nějakých 11-12000kč a budu mít klid. Jo ještě podmínka nového kotle vyvložkovaný komín to je dalších 30-40000kč

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Zplynovací kotel

#320 Nový příspěvek od radas »

tak proč to v tom letáku mají napsané ? typ praktik https://www.blazeharmony.com/cs/www/kotle-na-drevo

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zplynovací kotel

#321 Nový příspěvek od padesátka »

Bez aku pouze praktik ano já teď mám 20kw a stále zavřený a kupovat 25kw se mi zdá zbytečný i když tam píšou regulovatelnost 7,5-25kw :-/

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Zplynovací kotel

#322 Nový příspěvek od oshurty »

Pořiďte si pořádnej kotel a máte po starostech...
https://www.e-teplo.cz/drevozplynujici- ... 25-kw.html
už nevím jakou vlhkost dřeva doporučují ostatní výrobci dřeva (max18% ?) Viessmann v pohodě schroupne i 25%
Mám ho pátý rok a nemohu si stěžovat. po dvou letech provozu jsem prodal 1M3 aku nádrž, protrože: 1/ potřeboval jsem místo, 2/každá akumuluce energie je ztrátová. Jediné plus bylo, že než se ráno kotel rozhožel ( max 20 min) šla do kotle zpátečkou teplá voda 50°C.
Udělal jsem několik drobných úprav v řízení: odtahový ventilátor mi spíná prostorový termostat v obýváku (od 6 do 8 hod) a dál přes den manuelně )
výhoda: šetřím dřevo, protože elektronika nezná pojem topení/útlum, odtahový ventilátor výpínal až při teplotě vody 80°C a při této tep,lotě byl kotel tak rozjetý, že do rána vyhořel. Teďka mi stačí ráno naložit plný kotel, večer porovnat ve spalovací komeře, a podle venkovní teploty ( při velkých mrazech) otevřít primární vzduch. okruh kotle si hlídá 58°C a při teplotě 60°C zapne oběhové čerpadlo v kotlovém okruhu, při překročení na 62°C pustí vodu do systému.
Letos, když byly ty velké mrazy, tak díky tahu komína byly i v noci radiátory teplé, takže ráno v 5 hod bylo příjemných 21°C,v 8 hod bylo v obýváku
23 °C.
Letos jsem spálil zatím odhadem 6,5M3 dřeva, vyhrožují delší zimou, tak se snad do 8 m3 vejdu. předloni a loni mi stačilo 6,5 m3 - byla velice mírná zima

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#323 Nový příspěvek od fikejz »

Topíte někdo v kotli jen štěpkou? Nemám na mysli špalíčky ze špalíkovače. Jakou štěpkou, jemnou nebo hrubou, štěpkujete čerstvé, nebo suché? A hlavně v jakém kotli s tím topíte?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#324 Nový příspěvek od fikejz »

Já totiž topím jemnou štěpkou ve starém klasickém kotli (H41), který hodlám letos vyměnit za nějaký, který by uměl spalovat s vyšší efektivitou. Prioritou je pro mě delší doba hoření, potom možnost pálit kusové dřevo (to bych v případě automatu klidně oželel), samozřejmostí je odpovídající emisní třída a bonus by byla možnost automatického režimu u pálení štěpky.
Štepku skladuji pod střechou, dá se říci v patře na prkené podlaze. Za rok - od jara, kdy štěpkuji, do další topné sezóny pořídí slušně vyschnout, takže ani v tomhle kotli, ačkoliv netopí na plný výkon, nedehtuje. Tenhle má udávaný výkon 18kW, takže nový by stačil ve stejném výkonu, s tím že bych ještě pořídil nějakou akumulaci, kvůli lepší efektivitě, nebo i o něco slabší (16kW).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Zplynovací kotel

#325 Nový příspěvek od wlcoun »

Asi nějaký od Blaze Harmony. Píšou, že by měl bez problémů spalovat i piliny..https://www.blazeharmony.com/cs/www/kotle-na-drevo

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Zplynovací kotel

#326 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj
Na kolik sezon dopředu děláte zásobu palivového dřeva ?

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Zplynovací kotel

#327 Nový příspěvek od andre.marek »

Dřevo dělám do zplyňovacího kotle alespoň 3 roky dopředu.
Ten BlazeHarmony jsem nedávno viděl v chodu a musím jen chválit 8) Nevím co to bylo za typ, ale krásně zplyňoval, při otevření komory vůbec nekouří do místnosti - a to byl téměř plný, žádný dehet - ale byl zapojen zatím krátce.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#328 Nový příspěvek od fikejz »

Kusovým dřevem topím v kachlových kamnech v kuchyni, štěpkou v kotli v kotelně. V těch kamnech pálím minimálně dvě zimy odleželé dřevo, takže teď v nich mám dříví pokácené v zimě 2018-19. Aktuálně mám ale po loňském kůrovcovém pré nakáceno a naštípáno minimálně na pět let dopředu. Štěpky není tolik a pořídí vyschnout během léta. Jak je na kupě tak se spaří a začne jakoby fermentovat, v tom se podobá senáži a potom rychle odpaří vlhko a vyschne. Nevím jestli je to tím jak ji skladuji, nebo je to dané její strukturou, ale na podzim už je suchá.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zplynovací kotel

#329 Nový příspěvek od Joe66 »

Ako bolo spomenute vo videu ,ze bez akumulacky Blaze Natural https://www.youtube.com/watch?v=DTnuOhdwq48 a v inej diskusii spominaju ,ze verzia komfort je vraj teraz -zatial najvymakanejsia ale s akumulackou. Kamarat tiez rozmysla co teraz namontuje do pristavby,ze aky splynovak vychadza najlepsie co sa tyka prevadzkovych nakladov-servisu na roky dopredu+ komfort obsluhy aby neprikladal viac krat + nebol zadymeny a cena :zapomel: Pozerali sme na ten blaze a attack slx a som zvedavy co sa k tym dvom da prirovnat :vysmech: Drahe srandy ako eta,hargasner a quantamatic vylucil lebo za tie prachy by mal tepelne cerpadlo a topil 20rokov bez roboty :smich:

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Zplynovací kotel

#330 Nový příspěvek od andre.marek »

Attack SLX mám a ten kouří při při přikládání opravdu hodně. :'(

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“