Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Zplynovací kotel

#301 Nový příspěvek od Pedro75 »

padesátka píše: pon bře 01, 2021 4:50 pm Zdravím chtěl bych vyměnit kotel teď mám ATOMA KTP-20 a je moc silný a EU-0 zalíbyl se nám BLAZE HARMONY BH-12 máme asi 78m vytápěná plocha tak by mněl stačit nemáte náhodou někdo kotel od téhle značky? Jde mi o spokojenost.
Ten kotel tady má kámoš. A je moc spokojený. Říkal že už nikdy Atmos (Těch kotlů je tady okolo povíce, nějak se rozjeli) .Byl jsem se na to dívat, mají to dobře vymyšlený. Další plus, ani mu to nezakouří, což dříve neznal.
PN.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#302 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak jsem se naštval, pač jsem hodil těsně ke kotlu na zpátečku teploměr a zjistil jsem že termoventil valí do kotla 54°C. Tak jsem hodil čerpadlo přes termostat na výstupu z kotla a nastavil na 85°C. Uvidim jak se to projeví na spalovací komoře.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zplynovací kotel

#303 Nový příspěvek od padesátka »

Pedro75: Díky stále vymýšlím jak to udělat když nebude dřevo přejdu na štěpky až nebudou štěpky na kotel lze jednoduše nainstalovat mašinku na pelety jen ještě nevím co vyjde třeba za 6let levněji plyn nebo pelety nebo dřev. brikety :-/ mně jde hlavně o to abych nemusel přecházet na plyn to by bylo zbytečný i když tenhle kotel se za 6let zaplatí--momentálně můžu nadělat dřevo tak na 5let skoro zadarmo :-/

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Zplynovací kotel

#304 Nový příspěvek od honzasl »

Joe66 píše: stř bře 03, 2021 11:25 pm Mama byva v dvojdome-poschodovom + ja na striedacku -ze dvojdom,nezatepleny -len strecha a spotreba v prehorievaku plechac 30kw -10kubikov bukoveho dreva na rok -cize okolo 16metre priestorovych ked priblizne prepocitam a topi sa na 24az 25 stupnov + aj v garazi a pivniciach . A kamos co mal 4000 litrovu akumulacku tak ju vyhodil a dal 2000litrovu a ma mensiu spotrebu ako ked nabijal 4000litrovu ,ze podla mna mas na taky priestor velku spotrebu a zbytocne velku akumulacku
To by mě zajímalo, jak může "zbytečně velká" akumulačka zvyšovat spotřebu. Jestli von problém nebude někde jinde.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zplynovací kotel

#305 Nový příspěvek od Joe66 »

No ked topil roky a potom porovnal s mensou a ma mensiu spotrebu tak co ti nesedi :)
Ci mas neake rozumne vysvetlenie?

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zplynovací kotel

#306 Nový příspěvek od padesátka »

Tak jsem dnes mluvil s technikem z Blaze a moc mně nepotěšil ke všem kotlům od nich musí být aku. nádrž kůly rozsahu výkonu a já ji nemám kam dát :( . Ještě je jedna možnost aby dorazil pán co tyhle kotle montuje a obhlédnul to tady jestli něco nevymyslí uvidíme škoda ten kotel se mi moc líbí. Poslední možnost přijedou chlapy od atomy a předělají původní kotel na em.normu 4-5 to je teda ta nejlevnější varianta stálo by to okolo 11000kč ale nevím jak to bude fungovat aby to bylo regulovatelný :-/

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Zplynovací kotel

#307 Nový příspěvek od andre.marek »

Jak vychází cenově ten Blaze harmony? Nikde jsem nenašel ceny.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zplynovací kotel

#308 Nový příspěvek od padesátka »

To ví málokdo cenu odhaduju okolo 80tis. tu se možná dozvím od toho pána co je montuje ale když se přičte aku +práce tak to bude přes sto. to jsem našel na intern. ono hodně záleží na výbavě kotle.

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Zplynovací kotel

#309 Nový příspěvek od Pedro75 »

Tak aku nevím, ale ten kámoš co bydlí cca 100m od nás, tak aku nemá! Myslím, že to má dokonce na samotíž, ale to bych musel ověřit. Montoval to s kámošem co dělá instalateřinu. Co mi říkal, tak oproti Atmosu se teprve teď ohřeje. Nevím proč mu Atmos nejel. Ten novej má výhodu i nějakých "prográmků" že za 8 hod tam najdeš hžavej popel a jen přiložíš a jedeš. Prostě je spokojenej.
Chtěl to i z toho důvodu, že má cca 8 ha lesa. Dělá štěpky, spalíky atd. a snad se mu to nyní lépe přikládá. Má přikládání z vrchu.
Já osobně mám peletky. Protopím do 15q peletek vč. bojleru a to ještě přeháním. Ale jelikož jsem po leukémii na část. inval. důchodu a tedy nyní doma, tak ráno topím v kamnech. A taky nic moc neprotopím. Ale mám malej, novej domek. Ale není zateplenej polyšem. A po nemocnicích mám rád teplíčko, méně než 25 tu nemám!
Já se na Blaze díval hlavně na ty peletkáče, abych měl alternativu, pokud by se mi ten nynější třeba posral.
O vesnici dál mají nově kotel na štěpku: https://www.youtube.com/watch?v=SUJKzjE_Owg . To jsou jejich stránky. A u tohoto kotle nesmí být aku nádrž. A teď babo raď. Pokud tam je regulace výkonu, tak se to asi dá bez aku zapojit.
Na druhou stranu, pokud vezmeš npř. kombinaci dřevo + peletky, tak aku na peletky je úplej nesmysl!
Jinak jeden z montážních techniků na Blaze je i z naší vsi. Nevím kolik jich dal, ale je to kluk s kterým se dá hovořit.
PN.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#310 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak pro info:
po druhém topení se zapojeným primárním čerpadlem přes termostat na výstupu z kotle, kterej spíná při 85ti stupních se začal skelný dehtový povrch stropu spalovací komory vypalovat(odhořívat). Za mě super, termopatrona na 72°nebo 75°by asi byla ideál. Dle nápisu mám patronu 60°(myslel jsem že 65°) a teď kolísá teplota vratky mezi 66ti až 58° teplota výstupu kolísá mezi 82-92°C. Nádrž se teˇod začátku nabíjí odvrchu rovnou na 84°C.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

osel
Příspěvky: 344
Registrován: stř led 27, 2010 12:28 pm

Re: Zplynovací kotel

#311 Nový příspěvek od osel »

Pedro75 píše: pát bře 05, 2021 9:11 pm Tak aku nevím, ale ten kámoš co bydlí cca 100m od nás, tak aku nemá! Myslím, že to má dokonce na samotíž, ale to bych musel ověřit. Montoval to s kámošem co dělá instalateřinu. Co mi říkal, tak oproti Atmosu se teprve teď ohřeje. Nevím proč mu Atmos nejel. Ten novej má výhodu i nějakých "prográmků" že za 8 hod tam najdeš hžavej popel a jen přiložíš a jedeš. Prostě je spokojenej.
Chtěl to i z toho důvodu, že má cca 8 ha lesa. Dělá štěpky, spalíky atd. a snad se mu to nyní lépe přikládá. Má přikládání z vrchu.
Já osobně mám peletky. Protopím do 15q peletek vč. bojleru a to ještě přeháním. Ale jelikož jsem po leukémii na část. inval. důchodu a tedy nyní doma, tak ráno topím v kamnech. A taky nic moc neprotopím. Ale mám malej, novej domek. Ale není zateplenej polyšem. A po nemocnicích mám rád teplíčko, méně než 25 tu nemám!
Já se na Blaze díval hlavně na ty peletkáče, abych měl alternativu, pokud by se mi ten nynější třeba posral.
O vesnici dál mají nově kotel na štěpku: https://www.youtube.com/watch?v=SUJKzjE_Owg . To jsou jejich stránky. A u tohoto kotle nesmí být aku nádrž. A teď babo raď. Pokud tam je regulace výkonu, tak se to asi dá bez aku zapojit.
Na druhou stranu, pokud vezmeš npř. kombinaci dřevo + peletky, tak aku na peletky je úplej nesmysl!
Jinak jeden z montážních techniků na Blaze je i z naší vsi. Nevím kolik jich dal, ale je to kluk s kterým se dá hovořit.
PN.
Kde to je?

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Zplynovací kotel

#312 Nový příspěvek od Pedro75 »

Kde to je?

Kolem města betlémů tj. Třeště :-) .
PN.

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Zplynovací kotel

#313 Nový příspěvek od wlcoun »

Důvod proč nesmí kotel mít AKU nádrž ? Podle mě to je vždy lepší a kotli je přeci jedno jestli topí přímo do okruhu nebo nádrž. No možná jenom z toho důvodu, že když by byla natopená nádrž tak by tenhle kotel neuměl délší dobu zůstat v útlumu??? I když tahle katogorie kotlů má většinou i automatické zapalování......

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Zplynovací kotel

#314 Nový příspěvek od radas »

kotel blaze mám taky vyhlídnutý některé typy lze použít pro samotíž , bez aku nádrže lze provozovat blaze praktik pokud by chtěl někdo ceník napište si na firmu, mně to poslali bez problémů nebo mi pošlete email do sz přepošlu :) já se v podstatě dostal, mám nařezaný skoro plný dřevník na 48 cm s tím , že chci kotel na 0,5m polena a instalatér mi to spočítal na menší kotel :smich: :smich: :smich: nebo ten silnější, ale k němu doporučil tu aku nádobu.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zplynovací kotel

#315 Nový příspěvek od padesátka »

Zdravím tak mně by zajímal pouze Blaze Harmony BH-12 silnější bych nevyužil možná ještě 15kw ale to by bylo na hraně tak jestli můžeš s tou cenou tak na vladimircuda@seznam.cz Díky. Ještě se říká že podmínka aku. je kuli dotacím na kotel zřejmě se nechá víc naškubat fakt nevím :-/ ale už zamýšlím že ho prostě koupím a nechám ho namontovat někým odsud.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“