Cesta z recyklátu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Cesta z recyklátu

#1 Nový příspěvek od tomous »

Zdar. Nechal jsem navozit na cesty asi 150tun drcenýho asfalt.recyklátu. Nechal uválet 14t válem,ale furt se mi to nelíbí-nechce se to spéct. Jeden známej mi povídal,že do dnešních asfaltů se dávají nějaký emulze a surovýho asfaltu je tam strašne málo. Dá se sehnat tato emulze za cca 13kč litr a prej se tím cesy z recyklátu polejou a je to paráda. Má s tím nekdo zkušenost? Byl bych nerad,aby se to časem nerozjebalo. Díky Tom

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Cesta z recyklátu

#2 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, mám v plánu něco podobnýho. Akorát toho asfaltu mám jen trochu asi tak 30 tun. No byl o něj strašnej šrumec a tak zbylo jen jedna fůra.
Povídal mi kolega že je třeba pod ten asfalt udělat podloží. Vybagrovat původní podklad a navozit třeba makadam udusat uválet, navrch na to štěrk jemnějšího zrna ale ne zase uplně jemnej. Zase uválet, udusat a na to teprve reciklát. Udusat a nechat. Za čtrnáct dnů znovu uválet, udusat. Prej je to dobré po těch 14 dnech vzít znovu. Tím se utahnou i ty částice co se uvolnili po prvním udusání.
No když by se to pokropilo tou emulzí tak je to paráda. Jenže ta emulze je celkem drahá. Ale zase se to nemusí zalít nafest, jen to pokropit.
Já mám místo makadamu připravenej betonovej a cihelnej reciklát. To bylo za odvoz. Mám toho právě asi 100 tun tady. To bych chtěl rozprostřít na vyhrnutej vjezd a potom to potáhnout tím asfaltem.
Byl jsem tuhle u kámoše a on to má ve vjezdu ke garáži a taky to navozil rovnou na hlínu a má tam dost volnejch kusů a je to jako kdyby tam byl štěrk. Taky to nemá slitý. Taky dusal, ale nic moc. On hlavně že tam nemá jako dřív měl hromady bláta. Takhle on je spokojenej. Ale viděl jsem to uplně pěkný slitý a soudržný.
Myslím, že kdyby se koupil 200 l sud té emulze jak píšeš kdyby byl za ty peníze, pěknej kus by se tím pokropil a bylo by to pěkný potom. Ještě jsem přemejšlel, roztopit potom na ohni klasickej asfalt a pokropit to tím. Myslím, že bych tady poscháněl nějakej tenhle asfalt, dřív to bejvalo v každym baráku. A tuhle jsem koukal že na zahradě máme taky kus zarostlej a soused taky. Takhle to obejít a za nějakej úplatek to vymámit ze sousedů roztopit a polít, taky by to bylo dobrý. Sice ten asfalt co se musí rozehřát rád na sluníčku taje a lepí se, ale to by se vyřešilo potom případně zaprášit jemným prachem ze štěrku. Klasicky kropit tím roztopeným a za chvilku to zaprášit, aby se to do asfaltu vcuclo a drželo to na tom.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Cesta z recyklátu

#3 Nový příspěvek od nabocklish »

ahoj,
někde jsem slyšel že by se to mělo válcovat za největšího horka a potom postříkat naftou. No nafta je za jednou tolik co ta vaše emulze :)
Bohužel ani já jsem nikdy nikde neviděl pěkně zpečenou cestu z recyklátu. A to jsem se po nich koukal dost - chtěl jsem to dělat taky, ale právě kvůli tomu vzhledu jsem se na to vykašlal.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Cesta z recyklátu

#4 Nový příspěvek od Franta.cz »

Není recyklát jako recyklát.
Asfaltovej bych nechtěl ani za zlatý prase.Cokoliv co má v sobě asfalt je nebezpečný odpad.A do budoucna je vyděláno.
Co mám vyzkoušený je kámen.Dospodu hrubší, nahoru 0 -32 po cca 10 cm zvibrovat a je to 1A.

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Cesta z recyklátu

#5 Nový příspěvek od Josef Simunek »

Franta.cz píše:Není recyklát jako recyklát.
Asfaltovej bych nechtěl ani za zlatý prase.Cokoliv co má v sobě asfalt je nebezpečný odpad.A do budoucna je vyděláno.
to jsou ty bludy "ekoteroristu" kdy ze všeho udělali nebezpečnej odpad. Šterk ze železničního náspu je NO, když je na náspu tak nevadí, když ho nasypeš na cestu o 100m dál, tak je to NO a jseš skoro nejhorší kriminálník. To samé pražce, recyklát ze silnice a jako trešnička na dortu je bahno z rybníka kterej chceš odbahnit :cert: . Za chvíli už se nebudeš moct vysr.t a vych.at ve volné přírodě, protože prohlásej naše exkrementy za NO :vysmech:

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Cesta z recyklátu

#6 Nový příspěvek od tomous »

5eknu to takhle. Z čeho je asfalt? Z ropy. Ropa je ze země,takže je to vše NATURAL :D Zejtra nebo pozejtří jedu pro 800litrů emulze a bude se kropit. :prace:

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Cesta z recyklátu

#7 Nový příspěvek od tomous »

ota píše:Ahoj, mám v plánu něco podobnýho. Akorát toho asfaltu mám jen trochu asi tak 30 tun. No byl o něj strašnej šrumec a tak zbylo jen jedna fůra.
Povídal mi kolega že je třeba pod ten asfalt udělat podloží. Vybagrovat původní podklad a navozit třeba makadam udusat uválet, navrch na to štěrk jemnějšího zrna ale ne zase uplně jemnej. Zase uválet, udusat a na to teprve reciklát. Udusat a nechat. Za čtrnáct dnů znovu uválet, udusat. Prej je to dobré po těch 14 dnech vzít znovu. Tím se utahnou i ty částice co se uvolnili po prvním udusání.
No když by se to pokropilo tou emulzí tak je to paráda. Jenže ta emulze je celkem drahá. Ale zase se to nemusí zalít nafest, jen to pokropit.
Já mám místo makadamu připravenej betonovej a cihelnej reciklát. To bylo za odvoz. Mám toho právě asi 100 tun tady. To bych chtěl rozprostřít na vyhrnutej vjezd a potom to potáhnout tím asfaltem.
Byl jsem tuhle u kámoše a on to má ve vjezdu ke garáži a taky to navozil rovnou na hlínu a má tam dost volnejch kusů a je to jako kdyby tam byl štěrk. Taky to nemá slitý. Taky dusal, ale nic moc. On hlavně že tam nemá jako dřív měl hromady bláta. Takhle on je spokojenej. Ale viděl jsem to uplně pěkný slitý a soudržný.
Myslím, že kdyby se koupil 200 l sud té emulze jak píšeš kdyby byl za ty peníze, pěknej kus by se tím pokropil a bylo by to pěkný potom. Ještě jsem přemejšlel, roztopit potom na ohni klasickej asfalt a pokropit to tím. Myslím, že bych tady poscháněl nějakej tenhle asfalt, dřív to bejvalo v každym baráku. A tuhle jsem koukal že na zahradě máme taky kus zarostlej a soused taky. Takhle to obejít a za nějakej úplatek to vymámit ze sousedů roztopit a polít, taky by to bylo dobrý. Sice ten asfalt co se musí rozehřát rád na sluníčku taje a lepí se, ale to by se vyřešilo potom případně zaprášit jemným prachem ze štěrku. Klasicky kropit tím roztopeným a za chvilku to zaprášit, aby se to do asfaltu vcuclo a drželo to na tom.

Klasickej starej asfalt nebude to pravý,protože hned po nalití na zem stuhne a nenateče hlouběji.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Cesta z recyklátu

#8 Nový příspěvek od Britt »

Viděl jsem z recyklátu smíchaného s balenou silnici a za týden to Honem nakládali na Tatry a vozili do pryč. I slepice by to rozhrabali.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Cesta z recyklátu

#9 Nový příspěvek od ITS »

Moc nevěřím, že ta emulze vsákne.

A ještě k tomu "recyklátu". To je přece jen ofrézovaná vozovka. Recyklát by to byl až po přidání asfaltu a ohřátí v míchacím bubnu. Tím se také živí dost firem. Majitel naší firmy si tou frézovanou drtí nechal opravit parkoviště. Přímo od silničářské firmy. Dovezli krásný a jemný materiál, v horku uválcovali. Celkem dobré. Samosebou se to na povrchu dodnes sype. Za půl roku toho mám v autě pod nohama dvě kila.
Hlavně chci říct, že když jsme to dělali pak sami, tak jsme s tím těžce zápasili, protože z toho vypadávaly ty větší kusy - jak tu píšete. Problém nám vysvětlil jeden řidič. Když si chci udělat takovou cestu sám, musím jít za frézařem s flaškou a poprosit, ať mi "nahrabe uprostřed" . Pokud se frézuje okraj, pak jsou tam ty kusy. které vyskakují. A právě z takového prostředku bylo to parkoviště od silničářů. Ty kraje se pak prodávají takovým domácím kutilům, ať se s tím potrápí. To je pak nutné všechno přeosívat a nahoru dát jen to jemné.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Cesta z recyklátu

#10 Nový příspěvek od ola »

Ahoj, počápať to benzínem a zapáliť alě stopadesát tun je staopadesát tun.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Cesta z recyklátu

#11 Nový příspěvek od chobotek »

Navrhuju začít třeba studiem toho, jak to dělají jinde.
Ten 14t válec byl aspoň vibrační? Pokud už to leží, nejjednodušší je pořádně to uhutnit, pak stříkaný asfalt se zadrcením. To je právě třeba KATEBIT R65, který tu byl pravděpodobně zmiňovaný (běžná cena 13.500Kč/t). Taky by to šlo rozhrabat rotavátorem, prosypat nehašeným vápnem, uhutnit a zalít vodou. Chápu, že jsou to blbé rady, na druhou stranu nechat si na cestu nasypat odpad, za jehož recyklaci se platí, a pak řešit co s tím taky není nejchytřejší.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta z recyklátu

#12 Nový příspěvek od Atlan »

No hlavne po prvej zime uvidite co stym urobi voda ktora zatecie do porov, ta kze tou emulziu by som nesetril, a dalzia vec ak to nebolo valcovane na viac krat po mensich vrstvach tiez tomu nedavam nadej, budu tam medzery a ked tam vojde voda bude po asfatke.
A otacanie na takom niecom tiez neprspieva ceste. O niecom tahsom ako osobaky ani neuvazujte.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Cesta z recyklátu

#13 Nový příspěvek od Fidlla »

Mam ji udelanou 3rok,siroka 3metry,delka cca 40metru. Kufr vydlabaný do 40cm,podklad betonove silnici patniky,15cm recyklatu. Valcovano velkym valem za traktorem,sire 150cm s náplní 2m3 vody. Ani po trech letech se na slunci nespojil a to loni poradne palilo. Zima a voda stim nic nedela...
Ale naspojeni pri to chce pokropit naftou a zapalit...
Uz mam na to nejakou s cisteni naftovych filtru pripravenou,ale zkusim to az nebude takove sucho kolem..
Zetor 6718 DEEP RED

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Cesta z recyklátu

#14 Nový příspěvek od tomous »

Mě to váleli válem s vibrem-myslel jsem,že mi spadne stodola :D Vrstva je cca 10-15cm pod tím tvrdá cesta z polního kamení,štěrku a kde čeho. Zejtra jedu pro emulzi,tak se uvidí.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Cesta z recyklátu

#15 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, dneska jsem byl zase na stavbě za Práglem a tam je mraveniště lidí, strojů a všeho. Koncem týdne má být většina věcí hotová. Tak v pátek a dneska asfaltovali. Odpoledne to válce doválely a potom je odvezli stranou a zaparkovali. Přijelo cisternové auto a vzadu bylo zlemtaný od asfaltu. A hele jede kropit ,,močkou" ten novej asfalt, zítra budou dávat další vrstvu. Tak jsem si opsal z auta internetovou adresu. Kdyby někdo chtěl tak se může číhnout, vyrábějí a dodávají tu asfaltovou emulzi. Pořát si říkám: kurva pojeď ty finišere ke mě na chvilku na dvorek pár těch van s asfaltem a váleček na uválení. To by se mi štymovalo doma. Vzadu jde panáček a ovládá tu lištu u finišeru a jen rozšiřuje a ubírá šířku asfaltu. Kurva to by mi nastavil až ke kůlně a na druhý straně k baráku! A váleček to pěkně umáčknul!
No ale jinak tady je ta penetrace kterou to potom odpoledne asi 3x celé skropil. 8)
http://www.bitunova.cz/databases/intern ... llung.html

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“