Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#166 Nový příspěvek od Fizz »

To by vychazelo uložení 180kc/t.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#167 Nový příspěvek od ota »

Tady u nás vůbec není problém s přebytečnou hlínou. Ani třeba se suťí. Kdysi dávno jsem kopal v kůlně podlahu. Byla tam ušlapaná hlína a pořát marast. Tak že to vykopu, naštětuju a udělám beton. Vezu první fůru hlíny do cesty. Jela kolem agronomka a že kam to valíš? A já že do cesty a ještě toho bude. Ona koukla na fůru a že ty blázne víš co nám všude po polích chybí hlíny? A já že to není nic moc. A ona tohle, to je moc dobrý. Hele támhle, támhle a tam klidně můžeš navozit dvacet fůr! Jen to tam vyklop a mi už si to porovnáme. Suť vozím do cesty. Vím kde všude jsou kaluže, prohlubně. A stačí tam dovézt vyklopit a rozhrnout. Vloní tam navezli v kontejneru tři komplet skrytý střechy, tašky pálený, syn to rozhrnul radličkou a dneska skoro nenajdu kde to bylo. Všechno sedlo do cesty. V létě proroste trávou. A furt málo. O kus dál by se vešlo dalších pár kontejnerů. Jsou tu místa, kde se to dá pořát utápět. Samozřejmě to nesmí bejt sajrajt. To by pak asi obec řvala, kdybych tam navozil bordel. Ale čistá suť z bouračky, tašky, chihly v pohodě. Takhle se vozilo mrtě dlouho do lesa do cesty a teďka je to nejspevněnější cesta lesem. Dá se po ní jezdit kdykoli i s traktorem a vlečkou. A nikde nic.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#168 Nový příspěvek od Fizz »

O tom moc nemluv, raději to vůbec nikde nepiš.


To že lidi tam pak vyvezou smeťák je vec druhá, běžně mam u stavby roztříděny kontejner drevo/suť/hlíny/plast... Kdokoliv z okolí je schopen ti vyhodit cokoliv do kteréhokoliv, ostříhaný túje v suti, sklo v plastu, komunal v suti atd. Párkrát jsem i někoho přistihl, jsou i tací co jsou ještě sprostí s tlačí se ti pod kladiva, samo dyz dojde Strejček ze potrebuje vyhodit kolečko hliny, bedýnku starych obkladacejt nebo pár tabulí skla tak mu reknu že jo a kam to může dát. Ale tech zmrdečku je v poslední době az moc.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#169 Nový příspěvek od Ondras83 »

Je to bez dopravy, jen co jsem se koukal...
Pozemek mám srovnán a zavozen ornicí, tam už jsme utopil 90m3 z baráku, hlína je zlutice co nejde z bot, ideální na utěsnění studen atd, vždycky říkám, postavit sem hrncirskej kruh a můžeš točit květináče.

Lidi jsou idioti, věčně na obci řeším suť v plastech, před dvěma dny jsem nechal rozhrnout hlínu a zahrnout kanalizaci, dneska jsem tam šel s kočárkem a už tam nějakej krypl vysypal vozík za auto kamenů a bordelu ze zahrady...jsou to dementi

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#170 Nový příspěvek od JardaCNC »

Tak 6 let zpátky jsem dělal novou střechu. Ptám se starosty - vcelku kamarád - kam se starou skridlici ?
On. Že na skládku. Říkám mu tam a tam je u takovém úvozu polní cesta. Tam to vyvezu. On že o ničem tedy neví. Ok.
Už za rok - po zimě tam nikdo nenašel snad jedinou tašku.
Vše se zajezdilo. Nic špatného jsem tam nedal. Jen zase hlínu.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#171 Nový příspěvek od Fizz »

Je to jak říkám. S rozumem, POTICHU.

Tusim jsem to sem psal, kousek od prahy, nějaká liniovat stavba, asi plyn nebo voda, vykop uprostřed pole asi 3km dlouhý, samozřejmě do pískového lože, na kubík písku musel jít kubík odkopku na skládku...

Jestli to byla krádež ornice ještě s tím že to musel zhotovitel platit netuším.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#172 Nový příspěvek od ota »

Jak mě občas přiveze ten kámoš ty pražce, tak mi povídal. Vždycky když jedu k tobě s pražcema tak se mě kluci ptají, na co ty pražce betonový máš? No a já mu to posledně ukázal. Zacouval na plac a vyklopil fůru. A ptá se, na co to máš? A já že koukni si pod nohy. A on kurva to je marast! A aha už mu to došlo. Povídám mu, kdybys jich ml 500 beru všechny. Klidně s níma vyrovnám clej tenhle plac. A on jak stál v tom bahně povídá, jo už to chápu. A povídal, mi ty betonový pržce vozíme na skládku a firma co to pro ně děláme plaťí za skládku pěníze. Když si to někdo vezme tak jsou rádi, že nemusí za to platit. Co to v té skládce musí ležet sto let a víc. Když on jich pár fůr tam navozí a zahrnou to hlínou a je. Povídal, že vozil i z kolejiště makadam na skládku. Oni vybagrujou a dávají novej. Ten co tam byl na skládku. Kurva deset fůr sem! Nojo, ale ono je to daleko. Takže doprava vyjde dráž, než kdyby mi kámoš z vedlejší vesnice navezl tady z lomu novej. Má to v merku a jak budou někde u nosu, všechno ke mě! A to vozí panely, zámkovku i asfaltovej reciklát na skládku. No Praha je jinej kraj na tyhle věci. Tady by se toho užilo fůry! Jednou vedle ve vsi bourali teletník. Přijel tam velkej drťič. A ten chlápek od drťiče, kurva co s tím reciklátem budeme dělat! Klidně zadarmo to nechám, i to odvezu na plac. Jen to dořekl žhavily se telefony. No skoro nestíhal drťit jak to mizelo. Když skončil plac čistej. Všechno odvezeno, rozvezeno.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#173 Nový příspěvek od Fizz »

:smich:

To známe.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#174 Nový příspěvek od Ondras83 »

Neexistuje nějaká retusovacci sada na fasádu? Mám Weber aquabalance a potřebuju zaskrabnout 5cm kabelu na světlo na terase a zamaskovat to. Zbytky žádné nemám a celý kbelík se mi kupovat nechce.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#175 Nový příspěvek od peyrak »

U nás Ti namíchají klidně kilo. Nechával jsem si dělat vzorky.

palobobo
Příspěvky: 1904
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#176 Nový příspěvek od palobobo »

jedna vec je odtien fasady a druha vec je viditelne ina struktura. Neda sa ti kabel natiahnut z vnutra?

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#177 Nový příspěvek od ceratio1 »

Tak to nevím, dá se koupit kilový vzorek přinejhorším, ale nikdy to nebude ono.... šikmo vrtákem se asi k tomu nevyvrtáš asi? Nebo nějakou oklikou se k němu dostat.. ale to by tě asi napadlo...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#178 Nový příspěvek od Ondras83 »

Já tam ten kabel mám, ale vedle dveří na terasu mám dvě světla a jedno je níž, protože zedník si omotal kabel okolo hřebíku, aby se mi líp dělalo a pak jeden dal nahoru a druhý dolů. No a tak jsem to potřeboval zaskrabnout a posunout maličko výš a teď je pod světlem 2cm drátu, mě b stačilo jen na roh lžíce. Zkusím zedníka, jen z beliku zašpinit spachtli a tím to zamazat

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#179 Nový příspěvek od Ondras83 »

panove, jak resite prijezdove cesty k dilne, prislusenstvi, do zahrady atd KROM: vybetonovani, zamkove dlazby?

potrebuji totiz zpevnit prujezd (3m na sirku) vedle baraku, kde se chodi a jezdi do budouci dilny a na zahradu za domem a kdyz neni extremni sucho, mam tam blato, zatravneni nepomohlo, takze musim tento kus pozemku oddrenazovat a pote neco nahoru, pochozi a pojizdny povrch, ovsem propustny pro vodu kvůli kolektoru tepelneho cerpadla...

samozrejme me napadly klasicke zatravnovaci desky, ale trosku bych se chtel teto variante vyhnout (klasickym betonovym <> zatravnovakum) a zkusit sehnat info o necem jinem...

co me napadlo a co pujde na cast, kde se bude parkovat auto, jsou plastove zatravnovaci dilce, krasne zpevni plochu a pritom je to klasicky travnik
https://www.google.com/search?q=plastov ... e&ie=UTF-8

co se me osobne libi, ale bojim se o udrzbu, tak jsou jen dva pruhy, bud mlatovou cestu nebo jemnejsi bily sterk a jen dva pruhy pro auto, ovsem kdyz pak budu sekat okolni travu, ta nalita na ty pruhy a abych z toho za chvili nemel cestu jak z kompostu, preci jen se ten sterk blbe zameta...

jezdit po tom bude muj trakturek, osobak a dodavka s karavanem...

jak to mate vy, pripadne jake jsou vase zkusenosti? ted jsem totiz ve fazi, jak chci dojit na zahradu nebo do garaze na zahradu, mam boty od blata tak, ze se potom neda sednout do auta a odjet a tato situace je neunosna...

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#180 Nový příspěvek od fikejz »

Plastový zatravňovačky mám. Oproti betonovým nespatřuji žádnou výhodu. Tam kde se hodně chodí je stejně bláto, jako když byla jen tráva a když je mokro plast se pod kolem i nohou klouže stejně jako tráva. Mám to tedy v kopci, ale za mně - už bych si zatravňovačky tam kde je velký provoz, nebo kopec nedal. Chystám se je vytahat a dát za stodolu do výběhu pro zvířata.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“