Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#121 Nový příspěvek od vitex »

Tak prosím o informaci jak je vyřešeno.Moc by mě to zajímalo,něco podobného chci dělat na chatě.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#122 Nový příspěvek od Ondras83 »

udelam normalne ztracenko, nahoru udelam ze 40tky vynglu ramecek do kola, na nej privarim roxory a ty svedu do ztracenka, necham to pozinkovat a cely to zaleju do betonu ztraceneho bedneni

po vytvrduti betonu to vysypu sterkem a polozim do toho zamkovku...ten vyngl nahradi obrubnik a o nej se opre zamkovka :) z boku to cely natahnu marmolitem, aby to bylo jako sokl baraku a je hotovo :)

doufam, ze to tak pujde, kdyz jsem si to takhle vymyslel :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#123 Nový příspěvek od Ondras83 »

panove, zacal jsem kopat zahradu a svah chceme rozdelit zidkou. Mam pod ni delat betonovy zaklad nebo staci jen kamenivo a poskladat na sucho? kostky bych na sebe lepil

rozum mi rika vybetonovat zaklad a na to lepit kostky (tak jsem stavel tu terasu vedle, co je na obrazku) ale navody a videa ukazuji, ze to stavi nasucho jen na udusany sterk...

fotka zde, budou 3 radky (vyska cca 45cm z betonovych tvarnic)¨

https://postimg.cc/BXpSp9dK

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#124 Nový příspěvek od Ondras83 »

nasel presne to, co potrebuji


Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#125 Nový příspěvek od Ondras83 »

chlapi, nemate nekdo nejakou zkusenost s vyrobou nadrze na destovku podle vlastnich "parametru"? jde mi o to, ze kvuli kolektoru na topeni v zemi, plotu a septiku mam misto jen ve tvaru L a nedam tam kulatou nadrz. Chci mit nahore u parkovani aut nadrz na cca 2-3 kubiky (jak to vyjde) na vodu, abych mohl mit auto, zalevat truhliky atd a nemusela jet porad mestska voda, z teto nadrze by byl potom prepad (dloooouhy) do nadrze na zahrade na zalevani vseho ostatniho, treba 6 kubiku. ale abych nemusel ze zahrady pred barak porad tahat hadici, cerpadlo atd, tak bych rad mensi nadrz pred domem.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#126 Nový příspěvek od fajlla »

S nádrží zkušenost nemám. Ale u kámoše jsme to vyřešili natažením hadice v krkavici ve spádu(zimní vypuštění) na potřebné místo.
Výhoda je jedno čerpadlo. A když se tam dá něco s tlakovým spínačem tak stačí jen otevřít kohoutek a jedeš.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#127 Nový příspěvek od vašík »

A co pospojovat IBC nádrže. Mám propojené 2 do jedné je okap a z druhé čerpám.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#128 Nový příspěvek od Ondras83 »

fajjla: dobrej napad, to jeste promyslim

vasik: no, dokonce je na to i mam pripravene, ale nejak se mi nechce do budoucna resit nejakou netesnost atd, chci to tam proste jednou udelat a hotovo...

jak to mas propojene?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#129 Nový příspěvek od ota »

Ondro u IBC když by Jsi je chtěl do země náhodou, bacha na spodní vodu. Kámoš zakopal na zahradě tuším 3 vedle sebe. Na jaře už neměl vodu jen v jedné zbytek, tedy 2 uplně prázdný. A když otevřel viko konťík byl spláclej jak vypuštěnej míč. Spodni voda mu je totálně zdeformovala. On na ně navrchu položil panel s presahem, aby mu náhodou nelezly ven. Nevylezly, ale ty dva musel vykopat a vyhodit. Nešlo s níma už nic udělat. Musel udělat odvodnění, aby spodní vodu dostal od nich pryč.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#130 Nový příspěvek od Ondras83 »

Unas není, dělal jsem 4 kubiky septik.

Asi to nakonec nechám udělat prostě má míru a hotovo.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#131 Nový příspěvek od fajlla »

A jesi ještě nemáš fasádu. Tak si to natáhneš kliďánko jak normální kohoutek kam potřebuješ.
Dole dáš šachtičku třeba z gajgru k okapu tam uděláš odpojování nebo odvzdušňování a máš to na věky. A dal bych tam normálně tu tvrdou plastovou vodovodní trubku.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#132 Nový příspěvek od Ondras83 »

prave ze fasadu jeste nemam, budeme delat z jara a potom uz musim nekam navest svody...ted tam mam zatim jen kopoflex do kubikovky, ale kdyz fouka, lita to a boucha do baraku, takze po fasade to musim zrusit a ta voda nekam musi jit. A kdyz uz ji je tak malo, tak ji chci chytat a vyuzivat ucelne, ne jen vsakovat na dvou mistech a zbytek nic.

moc se mi to uz do baraku zasekavat nechce, mam tam obrubniky, musel bych nekde pod nima a na baraku kohoutek mam. Bud udelam tu hadici a sachtu v trave nekde vedle stani pro auta https://www.levnestavebniny.cz/sachta-d ... ici-.3427/

nebo tam vmestnam nekde tu jednu nadrz na vodu a bude se to cerpat primo z ni

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#133 Nový příspěvek od fajlla »

Jasný. Já myslel že máš pod zemí svedeno ze všech okapů do jednoho místa.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#134 Nový příspěvek od Ondras83 »

ano, tak nejak to potom na konci bude, jedna pulka strechy bude nahoru na "myti aut" a druha pulka strechy pujde dolu na zahradu do vetsi nadrze - kdyz bude ta nadrz na myti aut plna, prepadem bude voda odtekat dolu do zahrady do velke nadrze...velke pocitam treba 5-6 kubiku. Do teto nadrze bude postupne nejspis svedena i voda z budouci dilny.

ted kdyz to tak pisu, tak mi asi prijde rozumnejsi to vsechno svest dolu a udelat tu sachtu a usetrim za vrchni nadrz penize.


musim to nejak vymyslet, abych si taky trosku zabagroval, uz me svrbi ruce :D

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#135 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já pořád přemýšlím koupit origo nádrže na děšťovku, mám mít dle plánu 20 kubíků, ale pořád se nemohu rozhodnout jaké
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“