Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#196 Nový příspěvek od ota »

Mám kůlnu asi 10 roků 3x naválečkovanou Belinkou a je to jak včera naválečkovaný. Svíťí na to, prší na to. Zatím cajk. Nenatřít to, už by ty prkna byly černý.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#197 Nový příspěvek od Ondras83 »

za barvu na podbiti jsem dal 10-12tis a po 5 letech ty jihozapadni prkna muzu natirat znovu...

ota: to vis ze jsem mel vsechno tohle v planu, doma si udelat sablonu, nakoupit polotovary, posvaret si to doma, zinek, komaxit - tady kolem me si to dva nechali delat, dali za to palku (celni plot s branou pres 120tis), ten jeden se semnou dokonce hadal, ze je to od kovare :D ...tak jsem myslel, ze bych to za 50 doma spichnul, ale pri vsem tom, co dneska je, udelam radsi za 20-30 drevo a bude, treba do budoucna ten zeleznej udelam, ale ted asi ne. Navic on dneska na tech 50 nevyjde, takze to je taky dalsi duvod, proc radeji pujdu koupit za 7tis drevo. drat tam tahat nebudu

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#198 Nový příspěvek od palobobo »

preto ti píšem daj provizórny aby ta to nútilo to urobiť a fakt kovový zinok a komaxit. a máš to bez starosti drevo fakt bude treba natierať a starať sa o to. Bránu budeš aj tak musieť urobiť kovovú a do nej drevo vyplň.

fikejz
Příspěvky: 6172
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#199 Nový příspěvek od fikejz »

To s ochrannými nátěry dřeva bylo právě o ceně nátěrů, výdrži dřeva s nátěrem a bez něj a ceně dřeva. Celkově to pak s nátěrem nevychází nijak výhodně.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#200 Nový příspěvek od ota »

Ondro dneska jsem byl v Hradci pro nazinkované věci. Včera jsem to tam dovezl a dneska bylo nazinkováno. Nějak to tam teď funguje jinak. Když to spěchá, dá se to domluvit. Máme dokonce i smluvní cenu. Ta je dalece jinde. Celkově tam teď navezeme 50 tun výrobků, proto je i cena a termíny jinde. Přijedu tam už si mě pamatují a pohodové příjemné jednání. Dneska jsem ještě asi 20 min čekal, sundali mi z traverzy ještě vřelé věci. Dával jsem pozor a cena mi vychází kolem 16 Kč/kg! Dneska jsem vezl 2 tuny. Zrovna jsem si na Tebe myslel. Z pásoviny svařené rámy a výplně tahokov. Takovej silnej. Maloučko se zdeformuje, ale kluci to pak gumovou paličkou sklepou a je to jak víno. Pak to jde u nás na dočištění a nakládám do lakovny. Na komaxit. Ještě zjistím cenu komaxitu. Ale je samozřejmě taky smluvní. Je jasný že při 50 tunách bude jinde.
Mě by se to taky líbilo jako plotové díly. Ten tahokov bereme z děrované plechy a oni když jsme těch pár palet kupovali měli materiál za starou cenu.
Plocháče jsou z Ravenu. Dneska přijel celej kamiom materiálu. A tam 5 tun plocháčů na ty rámy.
Dnešní náklad.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#201 Nový příspěvek od Ondras83 »

pekny oto :) kam vozite na komaxit a jak maji velkou pec na vypaleni? unas je limit 6m (branu potrebuju cca 6,5m) tak to udajne nekdo vozi do prahy, ale jen cesta do prahy a zpet je cca 12tis nebo co...za starou cenu, nevim, co ted...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#202 Nový příspěvek od ota »

Vozím do Zruče nad Sázavou na komaxit. Ale tam nebude tak velká pec. Co jsem vezl, tak zaťím 3,3m rámy. Udělali je. Když nazapomenu tak se zeptám. Ale ten komaxit nevím co stojí. To jsem se neptal. Ale chtělo by to dát a myslím že by Ti vydržela do smrti. Je to darda, ale zase by to bylo jednou. 8)

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#203 Nový příspěvek od palobobo »

tak ja zajtra posledne kusky do zinkovne. Nastastie mam zinkovnu 15 km
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#204 Nový příspěvek od Ondras83 »

jojo kuci, neco takovyho jsem mel v planu...uvidime do budoucna :) zatim setrim susne :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#205 Nový příspěvek od Ondras83 »

Sadra17 píše: úte úno 15, 2022 8:10 pm já mám k baráku dlážděný kámen :-/ ale co jsem viděl tak i štěrková cesta fungovala 8)
tak zatravnovaky jsem koupil za par penez a naskladal jsem je, svuj ucel to docela plni, ale nakonec stejne resime mlatovou cestu (sterkova cesta) nepoziva nekdo?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#206 Nový příspěvek od ota »

Ondro kdysi jsem se tu brodil v blátě u spodního vjezdu. Každé jaro vyjeté koleje i 15cm od auta. Jet traktorem byl masakr. Jeden rok jsem to vyhrnul všechno z vjezdu ven. Kupodivu to nebylo uplné bláto, hlína. Bylo v tom hodně štěrku i kameny. Vzal jsem to vceku hloubš. Pantatík v té době jezdil se sběračem na kámen. Když měl nasbíráno drobné kameny, dovezl mi to sem domů. Měl jsem tu hromadu drobných šutrů. Vybral jsem ty oválné a dal je stranou. Na tu cestu jsem použil ,,hranaté" kameny. ne oválné. Prej jsou na základ naprd. Třeba jako oblázky, ty vubec ne. Udělal jsem základ z těch kamenů. Pěkně aby to bylo rovné. Vyspádoval trochu pro odvod vody. Na okraje jsem vykopal a zabetonoval obrubníky. A potom mi kámoš dovezl z lomu 0-30 štěrk. Přivezl to mokré jako maltu. Nadával jsem že je to mokré. Ale co už rozhrnul jsem to a pochodil žábou. Ta si v tom vcelku čvachtala. Ale když to vyschlo, kurva tvrdý jak štolverk. Jak to byl prach a kameny spojilo se to. Pak mi ještě na vrch přivezl tzv prosejvku z Vlastějovic. To je modrej kámen a prosejvka taková ostrá. Pěkná odtud. Znovu jsem to pochodil žábou. Pěkně spád aby voda odešla při dešti. Bude to dobře 20 roků co to tu mám. Všechnu trávu co by na tom zkoušela růst likviduju. Ta to akorát rozrušuje. Teď můžu kdykoli po tom jezdit třeba honem, traktorem. Paráda drží to. Tvrdý jako štolverk.
Za vratama mám betonové zatravňováky. Pod níma štěrk a vysypaný ty škvíry štěrkem. Pro osobák to ujde. Ale když bych jel po tom naloženou ještěrkou praskají. I když to jsou ty silné. Jednou mi sem couvnul právě ten kluk s liazkou s prosejvkou a to praskaly jak nic. Od těch zatravňováků nahoru jsem to vyrovnal do té prosejvky plocháčema. Ale většinma jsou pořádný plochy. Mezi níma drobnější. Když si to sedlo, zarostlo trávou můžu po tom jezdit čím chci a není problém. Ty zatravňováky se projely v kolejích. Jsou sedlí. Pořát plánuju, že je vyndám a podsypu. Ale to až budu dělat kanalizaci.
Za mě zatravňováky už bych nedával. Na mě jsou slabý a zajezdím je, i když je pod níma základ. Zbytek dvora se dorovná plocháčema. To je v plánu až udělají nádrž na tlakovou kanalizaci. Prej asi do 3 let by to měli dělat. Na horní dvůr přijdou vyrovnat pražce. To je v plánu. Tanm se parkuje traktor, ještěrka. Celé se to tam pak zpevní. A bude klid. Takové velké plato. Skládáme tam seno na půdu a vždycky to tam hrabeme a je to s hlínou a kamenama. Tak u zdi bude kousek zámkovky, a pak pražce.
Vše doma je. Jen čas to poskládat není. Jdu cestou nejlevnějšího pořízení. Proto kameny kterých je tu všude fůry. Pražce ty mám za dopravu. Zámkovku jsem vybral na skládce asi 3 pěkný palety za odvoz. A nějaký ten štěrk prosejvka to se musí zaplatit. Mám tu asi 100tun reciklátu. To přijde na horní vjezd. Znovu vyhrnout, přetřídit a zpátky a hlína odvozit pryč. Navrch reciklát z asfaltu. No snad se toho dožiju. :prace:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#207 Nový příspěvek od Ondras83 »

presne prave takhle se dela ten mlat...udelaji se dve frakce a nahoru prach (primo nejakej sterk na to, to musim jeste zjistit) 0/4 a zamlatit cely zabou za mokra, jak to uschne, je to krasne takhle tvrdy, ale pritom by to melo proupoustet tu vodu dolů (to ja potrebuju kvuli tepelnymu cerpadlu)

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#208 Nový příspěvek od Fizz »

Vyčistit, kufr z makadamu (fr32/64), zavalet, první to jen pockurujes makadamem a ten zavalis do hlíny tim to fest zhutnis, pak doplnit na alespin 15cisel makadamu. Zase zavalet. Na to můžeš dát 16/32 zase srovnat zavalet.

Na vrch se dává 0/32, buďto s odvalem kamenným nebo hliněným. Zavalet za vlhka a do kříže. Během roku dvou si stejnou frakcí dorovnas místa kde se ti udělají kaluže.

Hlavně už tam nebudeš chtít nic kopat.

Mimochodem ona tam jakási voda vsákne ale pikud má možnost odtéct pujde cestou nejmenšího odporu.

Místo makadamu můžeš použít betonový recyklat. ale bez prachu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#209 Nový příspěvek od Ondras83 »

a zas neco....

mam projekt na dilnu, stavebni povoleni, nemel jsem cas, tak budu stavet z jara...mam tam takovou slozitost s vazbou kvůli heveru na auta, ale aby stavba nehyzdila okoli, tak je nizka, takze pul baraku priznany strop a vazniky, druha pulka baraku je beze stropu az ke krovum...

mam tam naprojektovane dve 160tky ucka svarene do krabice jako preklad na "vnitrni stit"...dokaze mi nekdo poradit, jestli ty dve ucka dokazu nahradit jeklem treba 160x160 nebo 180x180 (treba 5tka stena?) ....jeste jsem to nezjistoval, ale zda se mi, ze by ten jekl mohl byt levnejsi, nezli ucka ...jeste mam takovou kokotinu venku,kde bude zaprazi a pod vaznikem je nosnik taky ze dvou svarenych ucek, tam bych taky radeji svihnul jekl....

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#210 Nový příspěvek od Ondras83 »

chlapi, nemate nejake osvedcene bakterie do septiku? septik nesmrdi, ale pomalu se rozklada obsah, dela se nahore takova tvrda krusta, ta stoupa a vystoupa az tak, ze odtekaji odpady pomaleji, nez normalne, jiny problem neni, ale chtel bych nejak urychlit ten rozklad v septiku, bakterie jsem kupoval nejake unas, ale at je tam davam nebo ne (ted jsem na to rok kaslal), chova se ten septik stejne...pridavat nejake vzduchovani by asi pomohlo, ale to nechci. dekuji

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“