Skladování obilí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Skladování obilí?

#31 Nový příspěvek od UR1SK »

Ja skladujem obilie v týchto ohradách na europaletu. Je to praktické, ako obilie odoberám, tak rozoberám aj postupne aj bedňu. Takisto mám v takýchto ohradách v dvoch radoch vedľa seba a na výšku 8ks nasypané uhlie na zimu. vojde tam okolo 22 metrákov čierneho uhlia.
Obrázek
Myši nemám, popletajú sa mi po dvore tri mačky. Jedna je naša a dve sa s ňou skamarátili, tak sú u nás.
Vrabce mám tiež, žerú spolu so sliepkami, na pôjd k obiliu sa mi nedostanú, ale som rád že ich tu vidím, pred dvoma rokmi tu nebolo ani jedného. Teraz ich je kŕdeľ asi zo 15.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Skladování obilí?

#32 Nový příspěvek od Šéďa »

Já to dávám do plastových sudů a myši nemaj šanci. Ale je pravda, že já skladuju málo obilí (ječmene), jen asi 10q, mám pouze dva koně
Můžu nafotit v případě zájmu.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování obilí?

#33 Nový příspěvek od jano »

Begy sú idealne, teda až na myší. Nekladem ich na palety, lebo myši vyžerú spodný ventýl. Z boku ho nenačnú, pokial je dobre naplnený. No a zhora je to problém, no ale iné riešenie nepoznám. Skladoval som begy na sebe. No ale hlavne sa tým dá rýchle naplniť kamion. Samozrejme je najvhodnejšie skladovať rovno v sile, len to niečo stojí... a nie vždy je to možné. Preskladnil som rok a cena bola dvojnásobná...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování obilí?

#34 Nový příspěvek od Antony30011 »

Silo mám jedno v merku, ale čekám na vyjádření prodejce, uvidíme... mělo by být na 5m3, je to možný? Asi zkusím ty bagy :)

UR1SK: ty palety mně taky napadly, hlavně skrz to stohování a přenášení...

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování obilí?

#35 Nový příspěvek od jano »

Zásadné otázka je množstvo. Kontajnery nie sú lacné , bežne 50€, beg 1€. Kontajner vieš zavrieť, ale ako ho plniť?
Robili sme tak, že v hangárovom sklade bola stena z begov a vnútri volne ložené. Begy plníme za pomoci prípravku z UNC, žeriavom do kamiona. Silom som myslel verejný sklad. Samozrejme aj ocelové "silo" je dobré riešenie, pokial ho spotrebúvaš doma... Najvhodnejšie je od kombajnu do sila, vopred určenému zákazníkovi, len to je málokedy...

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: Skladování obilí?

#36 Nový příspěvek od 5611 »

ty ibc naplníš normálně vrchem, jde to i přímo šubrem z vlečky. Já to nemám kde dát, a tohle nechávám rovnou venku i přes zimu což v bigbegu jaksi nejde :tone: a když to nastohuješ nezabírá to ani moc místa.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování obilí?

#37 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ja to nejak asi prokombinuju, na to obili z jednoho a pul hektaru. Oboje muzu sundavat z vlecky, protoze sem sehnal vysokozdvih. Chtel sem delat konjetner za traktor, ale to je trosku risk a nezarucenej uspech, tak na to zatim seru

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Skladování obilí?

#38 Nový příspěvek od vladman »

Chlapi a keď zapnem za vysokozdvih za traktor plný big bag pšenice, zdvihnem to vysoko a popojdem na naloženie napr. k vlečke, je to stabilné? Jak moc je to náchylné položiť to nabok? Traktor 8011, vysokozdvih ešte nemám, ale plánujem to, také skladovanie sa mi pozdáva, dať 2 bigy na seba a je to, len tie myši :-/
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Skladování obilí?

#39 Nový příspěvek od trago105 »

1m3 pšenice má zhruba 8 metráků takže bys bez problému převést

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Skladování obilí?

#40 Nový příspěvek od Matúš »

Kámoš majú 8111, vysokozdvih a paleta tvárnic myslím 1,4t asi 3m do výšky :D To už si musíš dávať fakt pozor, u nich sme to dávali v miernom náklone a keď som to tam dával ja, tak som sa skoro posr... ehm... spravil potrebu :D

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování obilí?

#41 Nový příspěvek od Antony30011 »

U te 8011 bych se toho fakt nebal 8)

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: Skladování obilí?

#42 Nový příspěvek od silvia95 »

Otazka na "zetorak jirka" silo na 200q je ake velke vyska naskladnenia obilia , vetranie nas riesene myslim trubky s dieramy cez silo? dik

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Skladování obilí?

#43 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ahoj, záleží na rozměrech toho skladu. když je to dřěvěný otevřený sklád, (ohrada s dřevěnou podlahou) tak není potřeba žádné odvětrání, Mám je v rozměrech 4*4m a na 200g je výška zhruba 1,5m, a v pohodě se to odvětrá samo mezerama mezi prkny. Když je to v plechu, tak je už potřeba odělat u podlahy větrací otvory. Ale to všechno je podmíněno vlhkostí obilí při sklizni, nesmí překročit 14 % vlhkosti, jinak žádné odvětrání nepomůže. Já dávám 300g pšenice do plechovího bunkru, ve spodní části je okno ze sejta a není problém. ale ta vlhkost je důležitá.

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: Skladování obilí?

#44 Nový příspěvek od silvia95 »

Ahoj
uskladnujem len pod 14% ak je nad nekosim, premyslam o bunke asi 4x4 alebo 4,5x4,5 vyska do 1,8, spodok beton boky s osb dosiek preto som sa pytal na vetranie.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Skladování obilí?

#45 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Pokaď skladuješ pod 14%, tak se nemusíš obávat nějakých problémů i bez provětrání. Ale když už budeš něco takovího budovat, tak bych tam nějaký to provětrání (kanálem v betonu) udělal, nikdy nevíš jestli tam nebudeš muset dát něco třeba vlhčího, pro nepřízeň počasí.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“