Kotlíková dotace

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#181 Nový příspěvek od aumirek »

já to měl taktéž povolené za podmínky zajištění teploty spátečky.Na druhou stranu se moc nedivím že výrobce požaduje odbornou montáž.Ale uznávám že pokud něco podepíši tak bych to měl dodržet.Dost často vlivem neodborné montáže kotel odejde.To se stalo sousedovy navzdory tomu že mu to dělal topenář.Kotel už mám taktéž 5 sezonu anikdy nebyl problém teda pokud jsem nezapoměl doházet uhlí do zásbniku.Ted tam dělám šnekový dopravník at se nemusím dupat s uhlím

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotlíková dotace

#182 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Aumírku, já bych to jako podvod vůbec neviděl. Jak jsem psal a _luky_ to měl podobně. Kotel jsem objednal u autorizované firmy. Ještě jsem u nich objednal veškerý spotřební materiál, co jsem potřeboval na připojení kotle. (oběhové čerpadlo, expanzomat, fitinky, ventily, ...) Vyšlo to laciněji, než, kdybych si to kupoval u nás sám, protože mají množstevní slevu. Ještě upozorňuji, že jsem firmu do té doby vůbec neznal. Vše se vyřizovalo a objednávalo přes e-maily, protože byla někde od Brna. Kotel a materiál nechala firma doručit na moji adresu. Starý kotel jsem odpojil a vyhodil z kotelny. Nový kotel jsem usadil na místo a připojil na komín. Autorizovaná firma ke mě přijela a zkontrolovala zapojení kotle a celou kotelnu, včetně aku nádrže a komína. Teprve potom připojila přes šroubení kotel do systému. Potom provedl první zátop, kde ještě vše kontroloval a zároveň mi ukázal, jak obsluhovat kotel. Takové menší školení. A nakonec vyplnil veškeré papíry pro výrobce kotle o uvedení do provozu. To sloužilo i jako podklad pro dotaci. Musel jsem ještě doložit revizní zprávu komína. Podobně to probíhalo i z druhou firmou, která za půl roku na to dodávala sluneční kolektory.
Podvod by to byl, pokud bych neměl třeba odpovídající aku nádrž. Nebo bych neměl regulaci na udržení min. teploty zpátečky, nebo by jsme se rozdělili o finanční prostředky, které nebyly vůbec z realizované, ale na papíře by byly. Navíc po celou dobu lhůty mohou úřednici kdykoliv přijít a zkontrolovat kotelnu, zda je vše v souladu s podmínkami dotace.
Nebo snad bereš jako podvod to, že jsem si to navrhl a zapojil celé sám a tím mě firma nefakturovala spoustu peněz za projekt, vlastní práci, a za měření a regulaci?
Protože za takto ušetřené prostředky jsem mohl v dotaci nakoupit kolektory navíc, které, pokud bych to celé nechal na dodavatelské firmě, tak by mě vyšly v plné výši, protože bych překročil finanční strop pro dotaci. Popřípadě bych je vůbec neměl.
Prostě hranice pro dotace byla 150 000, ze které dotace činila 85% Vše co bylo nad 150 000 jsi platil v plné ceně. Proto jsem se snažil co nejvíce nějak ušetřit, aby jsem za těch 150 000 Kč pořídil v souladu s podmínkami dotace do kotelny co nejvíce, a nerozmrhal finance za to, co jsem si byl schopen sám udělat.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotlíková dotace

#183 Nový příspěvek od Atlan »

Mne sa to zda v poriadku, pokial to firma prevzala a podpisala tak by nemal byt problem.

Pokial by sa im nieco nepacilo dali by to to prerobit a hotovo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#184 Nový příspěvek od aumirek »

RoKur no ono to chce nazývat věci pravým jménem a to je podvod i když takový malý celkem neškodný a běžný.Pokud koupím nějakej výrobek a v podmínkách se k něčemu zaváži a pak to obejdu třebas tím razítkem tak to je podvod
Ps ale neříkám že sám bych toto neudělal pokud my to pomuže.Přesto to je podvod ale jelikož nikdo není rád podvodník ta čeština si pro to vymyslela slovo výdup.Stejně tak jako nikdo nekrade peníze jen je odklání

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Kotlíková dotace

#185 Nový příspěvek od kutil tim »

Žádný podvod to není, ptal jsem se na na kotlíkovkách zda to jde, není problém, jen musí být potvrzené firmou, co má oprávnění dát razítko, že je to správně zapojené.Kolik si toho uděláš sám a kolik firma je jen a tobě, ony ty firmy mají z kotlíkovek dobrej džob , jak výrobci tak montážní firmy.Mám několik nabídek na tepelné čerpadlo a i s dotací to má návratnost 10- 15 let . EU dotační bordel pokřivené ceny.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotlíková dotace

#186 Nový příspěvek od aumirek »

kutil tim blbost any ty dotace jsou sami o sobě jeden velkej podvod nejen teda na kotle.Navíc každej prodejce to má nastavené jinak někde si to mužeš udělat komplekt sám a nemusíš mít ani to razítko jinde potřebuješ to razítko a někde to musí dělat firma kde koupíš je jen na tobě co si vybereš.S tohoto duvodu jsem odmítl firmu na stejnej kotel co mám a byl v sousedním městě a nechal si dovést někde z čech polskej

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Kotlíková dotace

#187 Nový příspěvek od kutil tim »

Ty podmínky by měly být stejné, je to z fondů EU, musí být kód SVT vyhovující nastaveným pravidlům a razítko proškolené montážní firmy a ostatní je na krajích jak si to udělají, co úředník to názor.Vyměnit 400000 kotlů za 10 let se stejně nepodaří, polovina lidí na to nemá peníze.Každý výrobce se chrání, aby poskytl záruku, aby montovala "proškolená" firma".Ve skutečnosti hlavně chtějí inkasovat, diskuse na fórech o to svědčí , nenaučí ani kotel seřídit.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotlíková dotace

#188 Nový příspěvek od RoKur »

aumirek píše:RoKur no ono to chce nazývat věci pravým jménem a to je podvod i když takový malý celkem neškodný a běžný.Pokud koupím nějakej výrobek a v podmínkách se k něčemu zaváži a pak to obejdu třebas tím razítkem tak to je podvod
aumirku, se vší úctou k tobě. Buď máš nějaký problém, nebo jsi nikdy nečetl podmínky kotlíkové dotace a jenom bereš to co jsi někde, doufám že ne v hospodě slyšel.
Nazývám to pravým jménem. Podvod to prostě není. Nic jsem neobešel a nedostal jsem razítko na dálku, ale až po tom, kdy to zkontrolovali, že je vše v pořádku.
U kotlíkové dotace si totiž vše můžeš udělat sám pod kontrolou oprávněné firmy oproti Zelená úsporám, kde Ti to musí dodat dodavatelská firma. A to bude asi Tvůj problém. Pleteš si dotace.

Teď se nebavíme o tom, zda dotace je nebo není špatná. Bavíme se o tom, že jsi napsal, že jsem udělal podvod, což není pravda.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kotlíková dotace

#189 Nový příspěvek od Britt »

Sice je to o fotovoltaice, ale někoho by to mohlo zaujmout.

https://www.novinky.cz/finance/496963-o ... lunce.html
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: Kotlíková dotace

#190 Nový příspěvek od smetana »

zapsal sem se tak uvidím co s toho bude
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotlíková dotace

#191 Nový příspěvek od Atlan »

Tak a vypocital si, na kolko rokov si nakupis elektrinu za tych investovanych 15000E
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kotlíková dotace

#192 Nový příspěvek od oco13 »

Pred vela rokmi , keď brácho začínal s pestovaním rastliniek, mal velký strach , že v zime vypnú elektriku a jemu vypadne kúrenie v sklenníkoch. Kedže bol do tých zeliniek naozaj blázon ,dal si urobiť firme veternú turbínu. Funguje už x rokov a sice nedáva vela ,ale dáva zadarmo.Časom sa k tomu pridružila fotovoltaika na streche a ešte jedna turbína , vymenili sa žiarovky za ledky a zrazu sklenníky idú na vlastnej sieti. Vstupné náklady sú sice vysoké ,ale zase na ten sersám nebolo 20 rokov ani šáhnuté a vyzerá ,že ešte 50 vydrží.
Jemu možno ani tak nejde o to ušetriť, lebo zelinky zarobia tak ,že je za vodou. Myslím si , že tu ide viac o to odstrihnutie sa a nezávislosť na niekom (dodavateloch) 8)

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotlíková dotace

#193 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj chlapi, těch posledních pět příspěvku by se lépe vyjímalo tady http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 87&t=89599
Bohužel to vlákno trochu usnulo, tak by bylo dobré ho trochu oživit. Zaslouží si to.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

rudolf59
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 01, 2020 6:55 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kotlíková dotace

#194 Nový příspěvek od rudolf59 »

hezky den, je pravdou ze jsou dotace na kotliky uzavreny? nemate info, kdy zase vypisou nove vyzvy? Tady https://dotace-jednoduse.cz/kotlikova-d ... 20-az-2022 pisou, ze v pristim roce, ale rad bych si to overil, dekuji, rudolf, 59

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Kotlíková dotace

#195 Nový příspěvek od z4011be »

Vzhledem k tomu, co se píše i přímo tam a co vím ohledně dotací, tak sice navýšily prachy, ale to bylo za účelem uspokojení již podaných žádostí, na které se díky přetlaku z původní alokace nedostalo.

Dle mě zatím šance pro lidi, kteří dosud nemají podanou žádost, nebude.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“