Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7941
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1456 Nový příspěvek od Fizz »

Me by zajímalo co to je, jak to šlo, jaká byla příprava jaký je výsledek .... :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1457 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo jo Oto tvůj problém jsem četl na něj jsem zrovna narazil, jinak celé tohle téma 97 stran jsem nepročítal. Ale asi tady ani nikdo s plachtovou halou není :-/ A jinak na ty Poláky jsem taky už víckrat slyšel dobré hodnocení 8)
Právě taky ty plachtové haly hledám aj u nich ;-) Dělají právě jak plechové tak plachtové. Našel jsem jednu firmu né daleko za hranicemi v Opoli. Chtěli bychom se tam zajet podívat a kouknout jak to vypadá, materiál, plachtovina a tak celkově dojem.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1458 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

kenybz tenhle paleťák máme taky 8) Takřka od nového je dobrej funguje parádně ;-)

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1459 Nový příspěvek od nabocklish »

michale michale...
Běžná plachtovina na návěsech má 600g/m2 a vydrží cca 10 let. Na jak dlouho tu halu plánuješ?

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1460 Nový příspěvek od kenybz »

no jak to šlo ? natírání to byla už jen radost ale až při nátěru ti to hezky vykreslí všechny opravovované místa a původní tahy gleťákem..nikdy to nebude jako když to celé přestěrkuješ.
Koupil jsem takovou opravnou hmotu s vlákny a ty vydrží i zatížení naloženým paleťákem a nevytváří se na ní smršťovací trhliny.
Ty podlahy ve starých dílnách to je prostě dilema někdo to vybetonuje neprořeže dilatačky a pak při smršťování při tuhnutí betonu to popraská...a už to jede armatura v tom taky není takže co buď to opravit a natřít / já jsem potřeboval nenasákavou podlahu bo z těch mašin občas něco ukápne a i emulze bude prskat/ tak jsem opravil výtluky ručně přebrousil a 2x natřel epoxidovou barvou.
Jediné nekompromisní řešení by bylo vymlátit beton ven, vybrat tak 20cm pod původní úrověň podlahy dát podklaďák tak 8cm na to lepenku pak sítě a vrchní beton a v něm prořezat dilatace nejpozdějc do 24 hodin dle tuhnutí...a to by kurva stálo prachů a na tu plochu 30m3 betonu no tak nejmíň sto litrů by to stálo.
Takže jsem udělal kompromis a budu to lepit jak vlaštovka...v jednom rožku zatéká nemůžu najít kama musím vlézt na půdu při dešti ono tam nakape pár kapek a zvlhne ten roh vyloženě tam neteče...zapravím díry po držákoch radiátorů a možná ty stěny za mašinama natřu omyvatelnou barvou uvidím...
včera jsem se hrabal v rozvaděči a kanálem protáhl pár drátů no práce s tím ještě bude...
rozmístnil jsem nějaké šuplíčky s vercajkem a snad tam ty další mašiny k oknu vejdou jak si představuju...
dám pár fotek kde je vidět nedokonalosti na té podlaze a ještě když jsem to ušlapal botama od prachu tak se zvýraznily místa které byly opravované je tam hrubší struktura až to nastěhuju tak to ještě 1x přetřu bo se nějaký škrábanec udělá při stěhování ...jo při natírání první penetrační vrstvy naředěnou barvou me zbylo asi 2 litry barvy natřel jsem válečkem 4 skříně a další věci a pěkně se s tím dělá
Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Fizz
Příspěvky: 7941
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1461 Nový příspěvek od Fizz »

8)

Možná by stálo za to plošně přebrousit před nátěrem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1462 Nový příspěvek od kenybz »

bylo by to o něco lepší to jo akorát nevím kdo by mě takovou mašinu pujčil tady nic takového v půjčovně není
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1463 Nový příspěvek od kenybz »

tak ale o proti původnímu stavu to lepší je a hlavně nenasákavé a o to šlo
Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1464 Nový příspěvek od ota »

Až budu u noťasu, kouknu se někde v půjčovně jsem to viděl. Tuším tak napůl, jestli to nemá DEK v půjčovně. Tady u Kolína je nově otevřenej a tak jsem čuměl, co všechno půjčují. Sice ta kauce je rachot! A nevím jak to pak počítají podle opotřebení.
Když dělali ve firmě potěr na podlaze, měli to tam. Bylo to rachot, jak když jezdí tankem. Pustil odsávání a ani to neprášilo. A povrch parádní. Pak to na to zpemetrovali a udělali nátěry. Celkem tlustou vrstvu. Paráda, když došel v zimě boty od sněhu, fláknul sebou jak kláda v lese! Ale to jsem Ti říkal, u ,,volantu" vysekávačky, ohraňováku, nůžek se to asi za 5 let vyšlapalo na beton.
Jinak to je v dílně moc dobrá věc. Mám taky natřenou podlahu Epoxybanem. Super věc. Ukapy vůbec neřeba řešit. Vezmeš hadr a kdykoli tu loužičku setřeš. V pondělí jsem uklízel. Vše vysaju vysavačem, napusťím kýbl vřelé vody dám trochu ,,sapónu" kleknu na kolínka a hadrem vytřu celou dílnu. No radost se na to pak dívat! Pak tam chodím jen bez bot. Druhý den už hybaj na to makat. Když je tam odolnější flek třeba právě od ukáplého oleje, emulze uschlé, vezmu pumpíka v něm koncentrát do tlakové myčky z lídlu, popráším a setřu jak nic. Do dílny super. Ale nesmí Ti nic těžkého upadnout. To udělá díry do toho. Jak mě tenkrát ten náboj z vrtule od ventylátoru. Asi 3x mi upadla. Vzal jsem ji a vyhodil z dílny, kurvu jednu špičatou.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1465 Nový příspěvek od kenybz »

tady to našel guglič jako vím jak to vypadá ale musel bych třeba do Zlína do pujčovny.
Ta jedna z fotek to vypadá jak kdyby tam byly centimetrové hrby ale tak to není je to asi jen 1mm :)
celou dílnu natírat nebudu bo na druhé půlce se svařuje a nato ta barve není dobrá to by bylo škoda práce...
https://www.google.com/search?client=op ... 8&oe=UTF-8
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Fizz
Příspěvky: 7941
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1466 Nový příspěvek od Fizz »

Ono zalezi zda je to na frézu nebo na brusku. Pokzd tam nemáš gletovany beton s tim si bruska neporadí jen klouže, pokud to potřebuješ zarovnat bruska ideál. Na větší úběr leda fréza nebo tenkovrstvý kompozit a jit nahoru treba o centak s podlahou.

To už je pak o počtech.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1467 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

nabocklish píše:michale michale...
Běžná plachtovina na návěsech má 600g/m2 a vydrží cca 10 let. Na jak dlouho tu halu plánuješ?

Tak jasný že nejvíc na tom bude záležet na plachtě, ale dělají různé gramáže. Kdyby to vydrželo 20 let budu spokojenej. Nikdo neví co bude za 20 let víš jak :-/ Protože v tomhle rozměru nic nepostavím za takové peníze, hlavně rychle a bez povolení :zapomel:
Chce to prostě zajet okouknout k někomu kdo to pár let má a řekne k tomu něco víš co :)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13122
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1468 Nový příspěvek od Čárls »

Na vlastním pozemku 3 metry od hranice mužeš stavět bez povolení do 25 metrů čtverečných zastavěný plochy i se základama ale nesmi to být stavba která slouží k podnikání takže stavím kůlnu na patkách chce si to trochu projít stavební zákon
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1469 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo jo vim že nako tak to je. Ale v tom rozměru co bych chtěl (9x20m) to dělá 180 metrů čtverečných a to stavět takovou halu sme uplně v jiné dimenzi.... :jazyk:
Proto uvažuji nad tímhle. Ale musíme to vidět na vlastní oči no. Takhle na obrázku a videu to vypadá velice dobře skutečnost může být jiná :)

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1470 Nový příspěvek od peyrak »

máme na firmě 2 plachtovky 60x12m od poláků, byly kupované s dvouletým rozestupem a nejsou úplně stejné, jsou tam patrné pokusy o odlehčení, na té novější jsme pak předělávali vrata, protože se prakticky rozpadly, jinak je to super, máme pod tím plochu z panelů, vítr tomu vůbec nevadí

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“