Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1621 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Ano ty na fotce jsou posazené do starého rámu a křídla jansen. Jinak mám z toho dělané i jiné vrata a dveře které jsou komplet z tohoto materiálu jak futra tak křídla.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1622 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Sadra17 píše: čtv lis 03, 2022 1:15 pm to je ono https://www.kovopolotovary.cz/cz-l-40x3 ... &cook=sett ale klasika s pásovinkou je za polovinu 8)
Jaryn82 píše: čtv lis 03, 2022 5:25 am Ano taky možnost dělat to páskou, ale vypadá to hrozně a drážku na těsnění tam stejně nevymyslíš.
těsnění by se dalo dát nalepovací, ale nemyslim si že do dílny/garáže by bylo nutný mít hermeticky těsný vrata :-/
Ano klasika je levnější, ale já používám praporky nechci aby profukovalo a utikalo teplo....

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1623 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Hlavně se to musí dobře promyslet kam který profil přijde než se nakoupí.
Obrázek

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1624 Nový příspěvek od Belzebub »

jo asi jsem pochopil, co kam krom toho "Zetka" dík
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1625 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Tady mám jedny vrata co jsem dělal na papíře a z toho jde dobře poznat kam který profil patří.
Obrázek

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1626 Nový příspěvek od Hranostaj »

Nemáte někdo zkušenost se stavbou s betonových legobloků? Jde mě o to že někdo říká skrejvka, zásyp, utáhnout deskou nebo válcem a stavět. Jiný zase říká jediňe vybetonovat pasy a pak stavět. Ty bloky jsou rozměrově 60x60x180 cm váha jednoho 1500 kg. Celkově výška zdi 240 cm. Nedělal jste někdo?

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1627 Nový příspěvek od Fizz »

Chtělo by to půdorys tvaru zdi, a řez s bočním zatížením.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1628 Nový příspěvek od Zetor15 »

Kousek ode me s tim delaji desitky metru zdi a maj tu mozna par tisic tun tehle bloku. Vedsinou vyhrabnou ryhu 1 metr do hloubky daj hrubej sterk cca 20 cm a na to daj prvni dve rady kostek pad dosypou okolo a stavi dal.
Pokud je to nejaka vysi stavba a nebo drzi hodne velky tlak tak prvni radu davaji do betonu,

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1629 Nový příspěvek od Hranostaj »

Bude to stání na verky, zastřešené pultovou střechou. Zepředu otevřené, zasloupovane.Zeď z bloků bude ve tvaru L 7metrů šířka a 18 metrů délka. Čtyři řady na sobě, max 5.

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1630 Nový příspěvek od peyrak »

Máme z toho na place udělané kóje na různé komodity, štěrky, písek, kačer, recyklát. Takže z jedné strany zatížení tímto materiálem a manipulace nakladačem, z druhé strany vzduch. Máme to ve štěrkovém loži, hloubka metr, 1. řada kostek je polovinou utopená v tom loži, aby se eliminovala možnost posunutí. Stavěli jsme to i jako opěrku, výška 3m, tam se to stavělo na betonové pasy, ze zadní strany drenáž a hydroizolace, ale po 2 letech to moc dobře nevypadá

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1631 Nový příspěvek od bourač »

Mám 200let starou stodolu (madein sudeten deutsch) původně seník.
Zemina pod budovou - jíl.
Nemá vůbec žádné základy, pouze dvě řady pískovcových bloků jsou pod úrovní terenu.
Bloky mají rozměr 30x30x60cm. Všechno pospojované pouze jílem. Výška zdí 3,20m. Stodola nemá věnec, vršek byl svázaný pouze pozednicovými trámy.
Na tom klasika sedlový krov.
Když jsem to v roce 1984 koupil byly ve všech rozích nahoře praskliny. Některé i cca 6-7cm.
Dal jsem všude přes praskliny kontrolní pásky. Ty praskliny musely vzniknout už dávno, tipuji že brzy po stavbě.
Chování prasklin bylo zajímavé, v zimě se zmenšovaly, v létě zvětšovaly. Asi tak v řádu 10mm - v horních rozích budovy.
Tento děj zde nejspíš probíhal už spousty let.
Vykopal jsem uvnitř v rozích a u obvodu celkem 9 patek - 80x80x80cm. Zabetonoval sloupy, roura 220x8.
Na sloupech rošt z traverz. Ty původní pozednice, včetně krovu jsem vyhodil a postavil na rošt ještě patro.
To původní zdivo z pískovce tedy zůstalo na místě, nenese ale žádnou zátěž. Praskliny jsem vycpal vatou a lehce vyspároval.
Nějaký pohyb tam stále je ale nic se nezvětšuje, už to 20let nesleduju.
Pokud máš ty betonové bloky "za odvoz" případně se nechceš trápit z betonáží tak bych to z nich postavil s tím že omítky atd. nedělat hned, počkat nějaký rok až si to sedne.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1632 Nový příspěvek od Hranostaj »

Bloky děláme v práci. Mám je za hodně slušnou cenu a dopravu zdarma. Je pravda že nad omítkama sem zatím nějak nepremejslel.
Tet jich mám doma 30 kusů. A celá ta stavba by se měla vejít do 50ti kusů, tedy když budu dávat ve čtyřech řadách.

Fizz
Příspěvky: 7986
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1633 Nový příspěvek od Fizz »

bourač píše: čtv led 04, 2024 8:30 am Chování prasklin bylo zajímavé, v zimě se zmenšovaly, v létě zvětšovaly. Asi tak v řádu 10mm - v horních rozích budovy.
To je typické chování na jílu. V zimě podloží vlhne, bobtná, v létě vysychá stavba sedá. Kraje budovy pracují vzhkedem k jinému zatížení a oristupu k vlhkosti víc. Zjednodušeně řečeno se ta stavba ohýbá, nahoře se praskliny otevírají a uzavírají podke toho zda "rohy" stoupají či klesají.

Hranistaj
Mel bys počítat alespoň s jednou řadou pod úrovní zeminy, ake myslím že je to neekonomické spíš bych udělal regulérní základ a pak na něj na mazaninu uložil první řadu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1634 Nový příspěvek od Hranostaj »

Prave proto se ptám. V podstatě si říkám že když by se to pěkně usadilo a obsypalo mohlo by to bejt dobrý.
Vecinou co sem viděl po stavbách kam sme to vozily to taky tak dělají, ale zase si člověk říká že to dělá pro sebe snad i pro svoje potomky, tak abych to udělal jednou a pořádně.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Dílny, garáže, kůlny - zkušenosti, rady, materiál...

#1635 Nový příspěvek od chobotek »

Já bych za hlavní výhodu takové stavby považoval, že ji potomci mohou snadno rozebrat bez použití bouracích kladiv. Tedy nebetonovat, neomítat.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“