Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Joe66
Příspěvky: 1525
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1351 Nový příspěvek od Joe66 »

Seda ale pochop ty mas este skusenosti s starsimi viadrusami co este nieco vydrzali ale novsie uz len vyzeraju dobre ale liatina je po optimalizaciii-rozumej setreni-ojebani uz nevydrzi 15rokov alebo 20 ako stare :smich:

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Kotel Viadrus

#1352 Nový příspěvek od pidi »

Já topím normálně na 95 kdy spíná čerpadlo, než se voda protočí vyleze teplota ještě o 2° i 3° výš. Teplota spalin u koksu je kolem 250°, když se pálilo dřevo ze staré střechy byly na 450. Tudíž není moc vhodný na topení dřevem. Je tam krátká cesta (bez kapes) do komína. Po těch letech je stále vpoho.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1353 Nový příspěvek od Šéďa »

Joe66 už přes rok topím v novém kotli U22 economy. :D :smich:
Já nikdy nic nenapsal o tom, jak je či není litina ošizená, to nevím nerozebíral jsem nijak kotel, abych zkontroloval sílu článků, ono by se to dalo poznat i na hmotnosti kotle, ten můj je 6-ti článek a má 340kg, starej U22 byl 8mi článek a měl přes 450kg. Novej kotel má mnohem řidší rošt, odhaduji dvonásobně velký díry.
Asi ano, určitě se všichni snaží šetřit, ale když je někdo debil a hází to do kotle z výšky nebo prudce, tak ať trpí.
Ale upřímně máš ten kotel a prasknul ti, že máš poznatky vlastní zkušenost o tom co píšeš? Nebo je to opět, jako u RoKura, jedna paní povídala? Ono to moc házet do kotle nejde, aby se ti dřevo pak nešprajcovalo a postupně odhořívalo, je potřeba dřevo do kotle rovnat, protože má šikminu u přední stěny, takže se dřevo rovná na šířku, nikoliv na délku, jak jsme zvyklí. Uhelné brikety tam házím malou uhelkou.

Joe66
Příspěvky: 1525
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1354 Nový příspěvek od Joe66 »

Seda pisal som ,ze mama mala u26 priblizne 9rokov a na kotly zacal predny clanok tiect a podobne to bolo aj v okoli,ze co na tom nerozumies? A novy ten 22economy som videl u firme a ked som sa pytal a to porovnavali len teraz nedavno tak nadseny z neho neboli ,ze ho predaju lebo treba ku nemu casto chodit prikladat a ked som videl tu malu komoru tak sa ani necudujem .

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1355 Nový příspěvek od Šéďa »

Joe66 - OK U26, o těch jsem slyšel, ale co pátrám v paměti, tak jen o U26. Koneckonců uvidíme, čas ukáže. Ale jestliže ten kotel váží 340kg, tak tam nějaký matroš musí být.

Tak jsem to pohledal:
Viadrus U26 5.čl- 288kg
Viadrus U22 Ec. 5.čl - 348kg

A sekl jsem se ten můj 6.čl. váží 471kg, spletl jsem to, původně jsem chtěl 5.čl, nakonec jsem koupil silnější

petronom
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 31, 2020 8:03 pm
Bydliště: Frýdek Frýdek-Místek

Re: Kotel Viadrus

#1356 Nový příspěvek od petronom »

Pro Joe66 Už dva měsíce topím v U22economy 21kw a můžu říci, že kotel jede jak lokomotiva. Rychle se dostane na 60°C pak jej musím brzdit páč jede setrvačně k 70°C Výkon jsem zvýšil tak, že jsem zkrátil šikmý skluz a tímto se zároveň zvětšila přikládací komora. Prosté a bombastické řešení. Kotel je velmi jednoduše proveden, dalo by se říct, že v jeho jednoduchosti je síla a pokud litina vydrží, tak to bude jeden nejpodařenější kotel od Viadrusu na konci produkce. Kotel jede na samotíž bez elektřiny a bez zbytečných pí....n okolo. Po několika minutách po zátopu je slyšet jak zplyňuje a to je pro mne signál, že můžu zavřít zatápěcí klapku do komína a pak naložím max. komoru, regulátor na 60°C zatím hodnotím *****

Joe66
Příspěvky: 1525
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1357 Nový příspěvek od Joe66 »

Parada citat po 2mesiacoch skusenosti taku bombasticku chvalu na kus liatiny co sa uz ani nebude o chvilu predavat :jazyk: :smich:

petronom
Příspěvky: 14
Registrován: sob říj 31, 2020 8:03 pm
Bydliště: Frýdek Frýdek-Místek

Re: Kotel Viadrus

#1358 Nový příspěvek od petronom »

Jen čas ukáže jeho životnost.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1359 Nový příspěvek od Šéďa »

Joe66: Tak u tebe zase platí, že je k blití číst tvoje Hejty o kotli, který jsi ani neviděl a nemáš s ním žádné zkušenosti.
Upřímně není to zázrak techniky, ale je to pořádný kus matroše, co funguje na obyčejných fyzikálních zákonech. Prostě obyčejným lidem to stačí.
Furt jen argumetuješ kotlem co měla tvoje máma před "X" lety a co jí odešel, ale jen na váze toho kotle ti musí být jasný, žo to nemohl být pořádný kotel.

Joe66
Příspěvky: 1525
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1360 Nový příspěvek od Joe66 »

Ja som tu novu u 22 videl v prevadzke na firme a nechvalili ju a mali tam uz viac kotlov,ze vedia porovnat co som debatoval s majitelom + ked som videl tu malu nasypku tam mi ani viac vidiet netrebalo. A aj obycajny plechac vazi okolo 400kg a pritom je to len obycajny prehorievaci alebo odhorievaci plechac,ze podla hmotnosti sa urcite kvalita kotla hodnotit neda. Zijeme v dobe marketingu ked sa ojebava na materialoch aj technologiach a aj na cene a robia to skoro vsetky firmy,ze ani vyrobca viadrusov nie je vynimka :jazyk: :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1361 Nový příspěvek od Šéďa »

joe66 - OK tak to musí být pravda, když to tvrdíš, přes to nejede vlak. Jednou jsi ten kotel viděl v nějaké firmě, kecal jsi tam s nima a pak ještě jsi debatoval s majitelem. To už jseš odborník, máš vyčerpávající informace a "obrovskou" zkušenost. Na to není co dodat.
Aneb slovy klasika:" Když se hádáš s blbcem déle, jak 2 minuty, už se hádají blbci dva."

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1362 Nový příspěvek od Sadra17 »

zkoušeli jste někdo topit bukový brikety ? https://www.ramia.cz/brikety-a-odrezky/ jsou z super cenu podle mě ale abych pak jenom neseděl u kotle a nepřikládal :-/
malej traktorista v malým traktoru

Sadra17
Příspěvky: 6129
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1363 Nový příspěvek od Sadra17 »

brikety zatim můžu hodnotit jen kladně 8) topím ma 50-60 na kotli a 20l kýbl vydrží necelý 4 hodiny zátápění taky super stačí je naházet na žhavý a už chytnou samy, za tu cenu není co řešit
malej traktorista v malým traktoru

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Kotel Viadrus

#1364 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Topíte někdo v kotli U 22 modřínem ?

creative
Příspěvky: 2827
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Kotel Viadrus

#1365 Nový příspěvek od creative »

Určitě. Co v lese naroste to tam jde.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“