Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotel Viadrus

#1336 Nový příspěvek od RoKur »

Šéďa píše:RoKur Viadrus U22 economy má 5 třídu pro dřevo. Jen pro info, vidíš, kritizuješ něco, o čem ani nic nevíš. :)
Nikde a nikdy jsem nenapsal, že to je jednička v kotlích.
Jen jsem reagoval na tebe, že má nízkou účinnost, není blbuvzdorný a za 10 let s ním nepůjde topit.
Taky jsem nenapsal, že je lepší když jede na samotíž nebo, jako kotle s elektronikou a s řízeným spalováním.
Už jsem tu několikrát psal, že to není kotel, tak jak jsme kdysi znali kotle v klasickém provedení, je specifický hlavně při roztápění.
Je to dobrej kotel pro úplně obyčejný lidi, kteří jsou zvyklý na klasický topení, nepotřebuje elektriku.
A hlavně jeho cena je nejpříznivější pro obyčejný smrtelníky, ktzeří nemají 60 a více tisíc na automatický kotle.
Nikdy ho nemůžeš srovnávat s kotlema s automatikou, ap. Musíš ho srovnávat s obyčejnejma kotlema, který pracují na stejném principu, bez odtahovýho ventiolátoru a elektronické regulace topení.
Zmýlil jsem se. Spletl jsem si kotle. Soused má Viadrus na dřevo, ale i na uhlí. Proto jsem si myslel, že je to ten Economy.
Já ten kotel ale nekritizuji. Jen jsem popisoval důvod, proč firma Viadrus dopadla, tak jak dopadla, a odpovídal jsem na Vaše otázky.
Prostě o její výrobky asi není taková poptávka, aby ji to uživilo.
To, že vyrábí kotle za lidovou cenu, může být také jedním z hřebíku do rakve. Nemá potom takové zisky.
V tom zveřejněném článku se uvádí: „Již delší období je zřejmé, že výrobky obchodní společnosti Viadrus, zejména nosný segment litinových kotlů na tuhá paliva, stejně jako samotný způsob výroby nemohou ze své povahy plně obstát proti moderním ekologickým trendům v oblasti vytápění,“ uvedli Teichmann a Zaškolný.
Nemá srovnatelné kotle, po kterých je na trhu poptávka. Je ale otázkou proč. Proč tak před deseti lety nepřišli s automatem? Jestli to byl záměr, nebo si mysleli, že stále budou jedničkou a do vývoje a změny výroby nechtěli investovat, se my nedozvíme. Skončila kotlíkovka, kdy ještě něco mohli prodat, a tak to raději zavřou.

Věřím, že velká většina majitelů Viadrusů je se svými kotli spokojena. Ale u těch starých typů je otázkou, jestli i jejich sousedi.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1337 Nový příspěvek od Šéďa »

RoKur píše:Menší, účinnost, dražší výroba, horší čištění, nižší teplota vody. Není tak blbuvzdorný, a paradoxně i ta životnost.
Na co mi bude kotel na celý život, když za 10 let nebude schopen plnit normy a s účinnosti bude někde na konci.
nenapsal jsi důvody proč firma skončila, napsal jsi hlouposti o kotlích, o kterých nic nevíš. :)

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1338 Nový příspěvek od Sadra17 »

myslim si že důvod je snadný, lidi už prostě nechcou přikládat ručně :-/ a jít ke kotli několikrát za den

no snad ještě stihnu na jaře koupit U22 potřebuju do sklepa kde je vcelku vlhko tak jsem cokoliv s elektronikou vyloučil 8) další věc je že topení je tam na samotíž :pistol:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1339 Nový příspěvek od Šéďa »

Sadra přesně tak, ona poptávka příští rok trochu stoupne, znám spoustu lidí co má staré kotle a nemění je se slovy, že se nepo... když na ně někdo udělá bububu. Ono se uvidí, jak moc městský úředníci začnou kontrolovat dodržování zákona o nepoužívání starých kotlů.
Jinak soused si dovezl z Polska automat 25kW za necelých 37 tisíc, což je pěkná cena. Otázka, zase, jak dlouho polskej kotel vydrží. Druhá věc je palivo, u nás je na dvojku oříšek pořadník, prostě poptávka je vyšší než nabídka, tak cena pomalu leze nahoru.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kotel Viadrus

#1340 Nový příspěvek od Sadra17 »

bohužel je to tak já když byl pro brikety tak byl prodejce i asi i rád že nechci nic jinýho :D sklad vymetený :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kotel Viadrus

#1341 Nový příspěvek od oco13 »

Šéďa píše:Sadra přesně tak, ona poptávka příští rok trochu stoupne, znám spoustu lidí co má staré kotle a nemění je se slovy, že se nepo... když na ně někdo udělá bububu. Ono se uvidí, jak moc městský úředníci začnou kontrolovat dodržování zákona o nepoužívání starých kotlů..
Ked som pred pár rokmi začal kúriť štiepkou tak si všetci okolo mňa klopkali na čelo. Celá dedina je plynofikovaná, kopa ludí má aj elektrokotle.
A zrazu sa začali po jednom trúsiť , kde si kúpil kotol ,ako to melieš , ako skladuješ drevo. Toho roku môžem kludne povedať, že drevom sa kúri v každom druhom dome.
My sice emisné triedy kotlov nemáme, ale dlho to nepotrvá. Vo velkých mestách a dedinách budú problémy. Len na malej dedine ak to bude starosta privelmi tlačiť , tak potom ho ťažko niekto bude voliť. Tu si vidíme do hrncov a keď viem, že suseda suší prádlo tak nezapálim zelinu v zahrade.
Inak je zaujímavé, že jeden kotol na drevo ktorý stále kúril, mi prežil tri plynové ktoré nekúrili. Tie umreli len e len na elektroniku. :hm:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#1342 Nový příspěvek od Atlan »

Bodaj uz by to zaviedli, vlete smrad z pahreby (sa neda vetrat) a v zime o 16 sa neda dychat lebo dym z komina.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kotel Viadrus

#1343 Nový příspěvek od oco13 »

Atlan, lenže stále viac luďom drevo vonia , je celkom jedno či horí v kotli alebo v krbových kachliach alebo v grile na terase. :typek:
A teplo z obyčajného neregulovaného kotla na drvo je pocitovo celkom iné ako keď zapnem plynový kotol. Už to tu aj niekto vysvetloval - že 23 stupňov z dreva je iných ako 23 stupňov z plynu - pocitovo.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotel Viadrus

#1344 Nový příspěvek od RoKur »

Šeďo, nechci se s Tebou přít, ale co jsem napsal za blbosti?
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1345 Nový příspěvek od Šéďa »

Však jsem ti to ocitoval co jsi napsal.
Ale nevadí, nemá to cenu se tu hádat, já vím co jsou to za kotle, používám je. Ty o nich píšeš jen co jsi slyšel, jak jedna paní povídala. Takže se neshodnem.
Čau.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kotel Viadrus

#1346 Nový příspěvek od Joe66 »

Ani sa necudujem preco viadrus ide dolu vodou ked posledne roky jeho liatina stala na p.i.c.u . Mama mala u26 a kotol isiel na 75 stupnov a viac a aj tak po asi 9rokoch priblizne zacal slzit predny clanok a podobne to bolo aj u suseda o par domov dalej a aj na chate u kmotra a v srote xy dalsich kusov ked som sa pytal co boli na kope s stitkom este . Ze liatina uz nebola taka ako pred 30rokmi . Ze obycajny plechac teraz ma mensie spotrebu oproti liatine a vacsiu prikladaciu komoru a vydrzi priblizne tiez 10rokov tak nevidim nieco extra lepsie na tom viadruse a ani na novsich typoch len marketing :jazyk: :smich:

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Kotel Viadrus

#1347 Nový příspěvek od pidi »

Já mám Viadruse U26, je na baráku 15, možná vice let a zatím bez problémů. Okolo mě jej mají sousedů a taky ok.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kotel Viadrus

#1348 Nový příspěvek od RoKur »

Pro Šéďu.
Menší, účinnost. Máš dojem, že velká většina kotlů Viadrus má velkou účinnost?
Dražší výroba. Co je jednodušší. Odlít odlitky do forem, kde už je nějaká zmetkovitost, pak jednotlivé díly opracovat, aby na sebe pasovaly, pospojovat, složit sešroubováním... Nebo posvařovat přesné výlisky a výpalky k sobě.
Horší čištění. Turbulátory v trubkovém výměníku stačí několikrát v průběhu topení pákou pohýbat. U litinového za provozu čistit je problém. Čistit jednotlivé litinové články je podstatně pracnější, než jednou za čas vybrat popel pod turbulátory.
Nižší teplota vody. Můžu v litinovém kotli běžně topit na teploty kolem 90°C? Problém při přetopení, nebo selhání systému.
Není tak blbuvzdorný. Viz přetopení. Nemohu při nakládání bouchat palivem o články. Mám informace od dosti uživatelů, že jim praskl článek po tom, co jim na něj spadl větší kus dřeva.
Paradoxně i ta životnost. Pokud ho přetápím, nebo horším zacházením poškodím křehkou litinu, tak tím můžu zkrátit životnost kotle. Uživatelů, kteří jsou schopni si sami vyměnit prasklý, nebo netěsnící díl je čím dál tím méně. Tím tato velká výhoda kotlů Viadrus už také končí.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Kotel Viadrus

#1349 Nový příspěvek od DIFER »

Mám Mku 40 let a věřím že dalších 40 by v pohodě dala :)
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kotel Viadrus

#1350 Nový příspěvek od Šéďa »

RoKur - když myslíš :tyty:
Nemá cenu se s tebou dohadovat, Viadrus nemáš, nikdy jsi v něm netopil, nikdy si ho nečistil, nemáš žádné zkušenosti s těma kotlema, ale budeš mě poučovat, mě, kterej v něm topí už 17 let. :D

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“