Ukolova mzda ve stavebnictvi

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7133
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Ukolova mzda ve stavebnictvi

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Ahojte, zjistuju, jak se domluvit se zednikama na ukolovce. Zatim jsem nasel jen tenhle prispevek v nejaky diskuzi z roku 2013

Stačí napsat ,že bude vykonávána práce zedníka odměňovaná podle norem spotřeby práce. Na tuto úkolovou mzdu byste měli mít tzv. sazebník . Obsahuje úkolové sazby , které vycházejí z určitých norem ( jak dlouho trvá jednotka úkolované práce např. m čtverečný apod) a k tomu přísl. sazba. Přepočítaná příslušným
tarifem té práce. Např. zdění 1 metr/ trvání 60 min.
práce je to třeba v 3, třídě, tak bude sazba 58,60 Kč, pokládání dlaždic 1 metr/trvání třeba 75 min. ve 3, tř. sazba by byla 73,25 Kč, štukování třeba 1m čtv. třeba ve 2,tř. trvání 0,30 min. sazba 26,55 Kč. atd.
Bude to součástí vašeho vnitřního předpisu a normy by měly být stanoveny odborně, ať se nedohadujete zbytečně . Zaměstnanec musí být s tím ,jak bude odmě%nován v úkole před započetím práce. Také musí být splněny podmínky pro úkolovou práci, to zn. žádné prodlevy v dodávkách materiálu a podkladů, pokynů a tak. Jinak se v8m vůbec úkolová mzda nevyplatí, pokud byste museli platit zbytečné prostoje, došlo by ke kombinaci úkolové mzdy s hodinovou a to nikdy nedělá dobrotu, protože se to špatně sleduje.
Zedník bude vykonávat rpráce v různých tarifech s tím musí počítat,nejde -li o obrovskou stavbu, kde můžou mít každého na něco podle kvalifikace. Také nebudete platit doktora, který sedí ve vrátnici jako doktora, ale vrátného .

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#2 Nový příspěvek od Sadra17 »

Obávám se že v dnešní době budeš rád když nějakýho zedníka seženeš, a když už tak ty maji úkovovku předem danou :'(
malej traktorista v malým traktoru

mastnacek
Příspěvky: 7133
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Sadro, pravdu diz, ale i tak bych byl tad tak nejak v obraze

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Občas mě někdo prudí s odblešováním PC a na některých byl nainstalovaný Ceník stavebních prací Verlag Dashöfer. Pokud si pamatuju, dělalo se s tím dost intuitivně. Kdybys sehnal licenci, měl bys hrubý přehled a vyjednávací podklady. Ale jinak je to, jak psal Sadra :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15819
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Na Slovensku si murár zapýta viac ako doktor a aj to dostane. Od nás z firmy odišiel robotik, čo programoval Kuka priemyselné roboty na linkách a teraz obkladá kúpelky a záchody . Je to vraj lepšie aj na peniaze aj na hlavu.

mastnacek
Příspěvky: 7133
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#6 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku diky, nasel jsem diky tomu par ceniku na ulolzto a pak tuhle strankuz

https://www.cenikyremesel.cz/ceniky/zednici

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#7 Nový příspěvek od Tomas6 »

Odpichnout se můžeš akorát tak od toho co si řekne. Ale zapomeň na to že budeš se zedníkem vyjednávat co bude dělat a za kolik. Budeš rád že nějaký zedník přijde a bude nějak něco dělat a že mu můžeš zaplatit aby příště přišel zas
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#8 Nový příspěvek od Navarson »

No, mi zedník opravil štít i s takovýma těma kudrdlinkama kolem výklenku pro svatýho a štukovým L.P. 1873 za to, že jsem mu posvařováním opravil rám na jeho traktůrku samodělu. Já jsem zase inkasoval za opravu sekačky od sousedky husu, páč slepice mám vlastní. Ale estli na tuten platební způsob jsou ceníky, to nevím. :-/
Třeba větší akce, např. přeložení střešní krytiny, nebo betonáž podlahy, děláme na vsi formou brigády se zakončením v hasičském klubu, kdy dotyčný organizátor má na starost financování osvěžení zůčastněných brigádníků. :pivo:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#9 Nový příspěvek od tomous »

Mě na jaře chodil za 350 bez ůčasti státu,ale dělal-nekuřák.
Prostě chceš-nechceš

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#10 Nový příspěvek od Tomas6 »

350 je ještě dobrá cena. Jsou takoví co by chtěli i víc a ještě k tomu snáď aj brko přehulit. A lidi jsou rádi že někoho vůbec seženou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

jean
Příspěvky: 3073
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#11 Nový příspěvek od jean »

Navarson, u vás inflácia neexistuje, čo stálo fľašu slivovice, to stále stojí fľašu slivovice 8) U nás v dedine to ešte tiež trochu funguje.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#12 Nový příspěvek od duchodce »

Dodělávky po výměně plastových oken - 650Kč /hod. Je v tom asi 20 km doprava , dvě tabule asi 25 mm silného polystyrenu a jedna pixla mont. pěny. Musíš držet klapajznu protože na tyhle dodělávky nikoho neseženeš. Já sám kvůli mému rozhašenému tělu bych to nezvládl a kamarádi mě už pomřeli..... Nebyl navázán na firmu co instalovala okna, pouze firmou doporučen , že tyhle práce po nich provádí, ale samozřejmě věděl ,že jde o dotaci ..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Fizz
Příspěvky: 7989
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#13 Nový příspěvek od Fizz »

Za mě je klíčové mít reference k danému fachmanovi ideálně z více míst.

Zda jeho práce (a její souvislosti, jako treba jeho soběstačnost či poctivost) se slučuje s jeho požadavkem.

Obecně opravy a rekonstrukce v drtivé většině v hodinovce klidně s majitelem co si převezme každý krok.
Dobré je brát v potaz i souvislosti, pokud pojedete pro něco do stavebnin třeba zda je to součást hodinovky nebo kusovka za cestu, atd.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#14 Nový příspěvek od bourač »

bezvýhrad se připojuji k všemu výše uvedenému. Poctivého a kvalitního zedníka seženeš velmi obtížně, všichni totiž pracují a zájemců s hodně penězi je dostatek, takže ho odměňují co si řekne. Seženeš nějakého matlala, který moc populární není a také toho moc neumí, rád si nechá platit hodinovou mzdu kterou když nebudeš dozorovat tak na stavbě klidně prosedí.
Seriozní zedník má zkušenosti, přijede na obhlídku, vyslechne si co všechno bys rád, umí si představit rizika.
Nabídne ti nějakou taxu za kterou provede vše požadované. Žádná hodinovka. Nebude chtít žádnou zálohu předem, to chtějí seriozní řemeslníci jen pokud je zákazník podezřelý. Může chtít zálohu na materiál který přiveze na stavbu, může chtít třeba týdenní vyplácení částky dle odvedené práce. To je seriozní protože zákazníci jsou často taky pěkná verbež.

Zdravím Navarsona a závidím že ještě někde funguje původní system. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Ukolova mzda ve stavebnictvi

#15 Nový příspěvek od duchodce »

Bourač píše...
"Seriozní zedník má zkušenosti, přijede na obhlídku, vyslechne si co všechno bys rád, umí si představit rizika.
Nabídne ti nějakou taxu za kterou provede vše požadované. Žádná hodinovka. Nebude chtít žádnou zálohu předem, to chtějí seriozní řemeslníci jen pokud je zákazník podezřelý. Může chtít zálohu na materiál který přiveze na stavbu, může chtít třeba týdenní vyplácení částky dle odvedené práce. To je seriozní protože zákazníci jsou často taky pěkná verbež."

No je vidět že jsi dlouho už žádného řemeslníka na takové dodělávky nehledal....Kdybych měl ty požadavky co píšeš tak by se otočili a odjeli ....
Mám tu další práci cca 90 000 ,taky problém ale nakonec asi po 4 měsících se snad na to někdo přijede podívat.... Další práce cca 100 000 /plyn + topení / sehnat někoho kdo má nějaké reference a poskytne záruku ,no měl jsem začít hledat již loni.....ale možná na obzoru je jeden "negarážový"..... no a malíři? když budu mít štěstí v Prosinci nebo Lednu.Je pravda že asi dva by měli zájem ale o ty zase nestojím já .......Takže taková je situace v řemeslnických vodách ,díky našemu školství - všichni budem mít maturitu a budou z nás manažeři s diplomy na stěnách svých kancelářích....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“